DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Brońcie Boga, kraju, wartości i rodziny! Poruszające przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie

Brońcie Boga, kraju, wartości i rodziny! Poruszające przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie
REUTERS/Kacper Pempel / FORUM

Razem walczmy wszyscy tak, jak Polacy: za rodzinę, za wolność, kraj, za Boga - powiedział w Warszawie Donald Trump. Prezydent USA zachęcił do walki z islamistami i unijną biurokracją, a jego wypowiedź o dziejach naszej Ojczyzny to najprawdopodobniej najbardziej szczegółowy przegląd polskich dziejów, dokonany przez szefa amerykańskiej administracji.

 

– Przybywamy do waszego kraju, aby przekazać bardzo ważną wiadomość: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy wam – powiedział w czwartek na pl. Krasińskich w Warszawie Donald Trump. Prezydent USA wyraził także swoją wdzięczność dla Polaków, którzy z radością witali w ojczyźnie amerykańskich żołnierzy oraz dla amerykańskiej Polonii głosującej na niego podczas ostatnich wyborów.


– Byłem naprawdę dumny ciesząc się ich wsparciem w wyborach 2016 roku. W imieniu wszystkich Amerykanów chcę również podziękować całemu polskiemu narodowi za wielkoduszność, którą pokazaliście witając i przyjmując naszych żołnierzy w waszym kraju – stwierdził prezydent USA.

 

Prezydent USA nawiązał również do swojego wcześniejszego spotkania z prezydentem RP Andrzejem Dudą i liderami państw Trójmorza. – Ameryka jest gotowa rozszerzyć nasze partnerstwo z wami. Cieszymy się na już bliższe więzi handlu i gospodarki w miarę rozwoju waszych państw. Jesteśmy gotowi zagwarantować dostęp do alternatywnych źródeł energii – zaznaczył.

 

Następnie z ust prezydenta USA padły historyczne słowa dotyczące Polski jako „symbolu nadziei dla Amerykanów”. – Od samego zarania naszego kraju, polscy bohaterowie i amerykańscy patrioci walczyli ramię w ramię w naszej wojnie o niepodległość i w wielu innych wojnach później. (…) Polska to kraina wielkich bohaterów, zaś wy jesteście ludźmi, którzy znają prawdziwą wartość tego, o co walczycie. (…) Triumf polskiego ducha po stuleciach trudów daje nam wszystkim nadzieję na przyszłość, w której dobro zatriumfuje nad złem, zaś pokój da radę pokonać wojnę – podkreślił.

 

Prezydent USA dodał, że polscy i amerykańscy żołnierze stacjonujący w Iraku i Afganistanie „walczą z wrogami wszystkich cywilizacji”. – Z naszej strony nigdy nie zrezygnowaliśmy z wolności i niepodległości, jako prawa i prawdziwego losu Polaków i nigdy, przenigdy tego nie zrobimy – oświadczył. Dodał, że Polskę i Stany Zjednoczone „łączy specjalna więź wykuta w ogniach historii i charakteru narodowego. Jest to braterstwo, które istnieje tylko pomiędzy narodami, które walczyły, krwawiły i ginęły o wolność”.

 

– Jestem tu dzisiaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika, ale też pokazać was jako przykład wolności innym, którzy poszukują wolności i którzy chcą zebrać w sobie odwagę i gotowość, aby bronić naszej cywilizacji. Historia Polski to historia ludzi, którzy nigdy nie utracili nadziei; których nigdy nie dało się złamać i którzy nigdy, przenigdy nie zapomnieli kim są – mówił Trump.

 

Na potwierdzenie tych słów przypomniał jedno z najważniejszych wydarzeń z historii Polski, czyli obronę naszej Ojczyzny przed bolszewikami w zaledwie niecałe dwa lata po odzyskaniu niepodległości. – Wasze granice zniknęły na ponad wiek i pojawiły się ponownie sto lat temu. W 1920 roku poprzez „Cud nad Wisłą” Polska dała radę powstrzymać Armię Czerwoną, która chciała podpalić całą Europę – powiedział.

 

Kolejne słowa prezydenta USA z całą pewnością wywołały przerażenie na twarzach postępowych wyznawców marksizmu kulturowego. Donald Trump powiedział, że „Polacy, Amerykanie, Europejczycy nadal wołają wielkim głosem: my chcemy Boga!


Przywódca USA nawiązał do jednej z homilii wygłoszonych w Polsce przez Jana Pawła II. – Milion Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci – nagle wzniosło głosy w jednej modlitwie; milion Polaków, którzy nie prosili o bogactwo, nie prosili o przywileje; zamiast tego milion Polaków powiedziało trzy proste słowa: my chcemy Boga! – mówił prezydent Stanów Zjednoczonych.

 

Według amerykańskiego prezydenta to właśnie te słowa dla wielu Polaków stanowiły nadzieję na lepszą przyszłość i to właśnie one dały nam odwagę do walki ze „swoim ciemiężcą”. – Stojąc tu dzisiaj przed tym niesamowitym zgromadzeniem, jakże wiernym narodem, nadal słyszę te głosy odbijające się echem w historii – podkreślił prezydent USA.

 

Jego zdaniem to właśnie dzięki przesłaniu świętego Jana Pawła II Polacy przypomnieli sobie o swojej tożsamości, o tym kim są i co mają zrobić, żeby wygrać ze złem. – Stanęliście solidarnie przeciwko ciemiężcom, przeciwko barbarzyńskiej esbecji, przeciwko okrutnemu systemowi, który doprowadził do ruiny wasze miasta i dusze, i wygraliście. Polska zatriumfowała, Polska zawsze zatriumfuje – powiedział.

 

Na koniec prezydent USA zadał „fundamentalne” pytanie: czy Zachód chce przeżyć? – Czy mamy pewność w naszych wartościach, żeby walczyć o nie do samego końca? Czy mamy wystarczający szacunek do naszych obywateli, aby bronić naszych granic? Czy mamy odwagę, aby zachować naszą cywilizację w obliczu tych, którzy chcieliby ją sobie podporządkować i zniszczyć? – pytał, po czym przedstawił najlepszą, jego zdaniem, odpowiedź.

 

– Możemy mieć największe gospodarki i najbardziej śmiercionośną broń na ziemi, natomiast jeżeli nie będziemy mieli silnej rodziny, silnych wartości, to wtedy będziemy słabi i wtedy nie przetrwamy. Jeżeli ktokolwiek zapomni o wadze tych rzeczy, niech przybędzie do jednego kraju, który nigdy o tym nie zapomniał, niech przybędzie do Polski – powiedział.

 

– Dziękuję wam, dziękuję ci Polsko. Muszę powiedzieć, że przykład, który pokazaliście, jest naprawdę wspaniały. Dziękujemy ci Polsko – zakończył swoje przemówienie Donald Trump.

 


Źródło: gazetaprawna.pl

TK
  


DATA: 2017-07-06 17:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trump mówi nam o Bogu dlatego, że nie ma dla nas innego ratunku niż interwencja Boża. Ponieważ wie co nas czeka ze strony architektów nowej wojny zaplanowanej na obszarze Polski. Ponieważ sam wyraża na to zgodę i współtworzy ten potworny scenariusz. Przez ostatnie lata USA, Izrael, Niemcy - wszyscy oni rozpowszechniali na świecie pogląd o winie Polaków w holokauście, o polskich obozach śmierci i świat nie będzie nas żałował gdy spotka nas zagłada. "Nasz rząd" nic nie zrobił żeby to powstrzymać, przykłada rękę.
ponad 1 rok temu / trump wie
 
@arkona: pewna znana pani (katoliczka) w Polsce ma męża. Jednocześnie ma kochanka. Kochanek staje się ojcem dwojga dzieci, mąż tej pani nic nie wie, wychowuje jak swoje, jest wykorzystywany w kampani politycznej. Pani odstawia męża idzie do kochanka, zabiera dzieci i jednocześnie pisze np: "pochwała tradycyjnego modelu rodziny" na znanym portalu. Ta pani pisze dalej i jest osobą publiczną. Donald Trump to protestant - jego prawo, nie złamał przepisów swojej religii.
ponad 1 rok temu / Stroke
 
z trzecią żoną u boku śmie mówić o wartościach i rodzinie? jakiś absurd....
ponad 1 rok temu / arkona
 
Jakie to nam czasy nastały, prezydent USA mówi o Bogu, a papież o ekologii i sprawach socjalnych, Parlament w Polsce podejmuje temat objawień Fatimskich, a Episkopat uczy "prawdziwego patriotyzmu", prezydent Polski staje się autorytetem religijnym, a przewodniczący Episkopatu politykiem budującym korytarze humanitarne. A premier Polski woła jak Jan Chrzciciel dokąd idziesz Europo?!
ponad 1 rok temu / Zofia
 
To byly piękne,wyniosle i budujace slowa o nas,Polakach i naszym kraju,chociaż aż trudno uwierzyć,ażeby w ustach Prezydenta najpotężniejszego i najsilniejszego kraju nie brzmialy,jak czysta kurtuazja.Chcialbym sie jednak mylić i uwierzyć,ze przyjazd Trumpa do Polski zmieni radykalnie jej losy i sytuacje polityczno-ekonomiczna,wzmocni jej bezpieczeństwo,a nasze narody pchnie do zbliżenia,które być moze stanie sie zalążkiem prawdziwej przyjaźni i braterstwa broni.
ponad 1 rok temu / Polonus1
 
Po tak ładnie przeprowadzonej przez Trumpa ewangelizacji rząd w Warszawie powinien 1.Przywrócić Polski Czerwony Krzyż na obiektach Służby Zdrowia i karetkach 2.Wycofać przymus szczepionkowy 3.Zakazać aborcji 4.Zakazać gender. To wszystko uderza w rodzinę. Zrobią to, czy będą kręcić jak dotąd?
ponad 1 rok temu / res
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "52853"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.