DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Broń nuklearna w Obwodzie Kaliningradzkim? Opublikowano niepokojące zdjęcia

Broń nuklearna w Obwodzie Kaliningradzkim? Opublikowano niepokojące zdjęcia
Autor: Vitaly V. Kuzmin (http://vitalykuzmin.net/?q=node/654) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) , Wikimedia Commons

Czy tak jak 4 lata temu podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi kolejna światowa impreza sportowa w Rosji „pomoże” Moskwie we wprowadzeniu geopolitycznego zamieszania? Nie można tego wykluczyć biorąc pod uwagę doniesienia brytyjskiego „The Guardian”. Dziennik poinformował w poniedziałek, że ze zdjęć opublikowanych przez Federację Amerykańskich Naukowców wynika, iż w obwodzie kaliningradzkim Rosja rozbudowała znajdujący się w Kulikowie (50 km od granicy z Polską) bunkier na broń nuklearną.

 

Sfotografowany bunkier ma, zdaniem dyrektora projektu informacji nuklearnej FAS Hansa Kristensena, posiadać „wszystkie cechy typowych magazynów broni nuklearnej”, m.in. potrójne ogrodzenie i nowy betonowy dach. Prace nad modernizacją (przystosowaniem do broni atomowej?) obiektu trwały od 2016 roku.

 

Kristensen powiedział, że obiekt jest od dłuższego czasu monitorowany. Dodał, że w przeszłości wprowadzano w nim kilka modyfikacji, ale jego obecny stan to istna rewolucja. – Po raz pierwszy widzimy, że jeden z bunkrów został wykopany i najwyraźniej wyremontowany – stwierdził Kristensen. W jego ocenie opublikowane zdjęcia nie stanowią dowodu, jakoby w Obwodzie Kaliningradzkim znajdowała się broń nuklearna, „ale pokazują, że jest to aktywne miejsce”.

 

W lutym tego roku rosyjski dziennik „Wiedomosti” poinformował, że w Obwodzie Kaliningradzkim została przygotowana „infrastruktura do rozmieszczenia systemów rakietowych Iskander-M”.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-06-18 18:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co? Rosja ma przyglądać się biernie amerykańskim przygotowaniom do wojny?
9 miesięcy temu / Jacek
 
Amerykańskie gołąbki pokoju---zaniepokojone?! Układ z 1997 zawarty pomiędzy Rosją a USA, w którym obie strony zobowiązały się do nieposzerzania stref działań NATO został zerwany przez USA. Amerykańskie wojska we Lwowie, baterie rakiet w Polsce zaświadczają o zakłamaniu polityków USA.
9 miesięcy temu / anna
 
To dla Was Polaków-katolików temat? Wchodzicie w buty Franciszka I? Co za zdziwienie skoro Polska zaprasza obce wojska na swój teren, których celem jest wywoływanie zamieszek na Wschodzie?
9 miesięcy temu / tom
 
Nieodpowiedzialne słowa i działania "naszych elit" politycznych, które z pianą na gębach i jadem podchodzą do relacji z Rosją powoduje,że Rosjanie są nieufni w stosunku do takich sąsiadów. Co prawda Ławrow powiedział że do Polski, jej rządzących i ich narracji należy podchodzić filozoficznie, ale zapewne wolą się przygotowywać wg powiedzenia "strzeżonego Pan Bóg strzeże", tym bardziej że teraz do Polski wjechało ponad 1000 amerykańskich czołgów, a wyrzutnie amerykańskie stacjonujące w Polsce, mogą wystrzeliwać nawet rakiety z ładunkiem jądrowym. To niestety nie może wzbudzać zaufania. 20 lat temu wycofali swoje wojsko z terenu Polski a Polska sprowadza im pod granicę inne obce wojska i chce dodatkowo wydać 2 mld na to aby ono u nas stacjonowało na stałe. Niestety ale Stany Zjednoczone w XX w, sprowokowały ponad 100 wojen. Takim krajom nie można ufać. Lepiej byłoby, gdyby Polska starała się o Polskich żołnierzy i wzmacniała nasz polski potencjał wojskowy.
9 miesięcy temu / taki1
 
Myślę, że Zachodowi jest na rękę, że Polska na wskutek zaszłości historycznych ciągle dyszy niechęcią do Rosji. Historycznie biorąc Zachód nas zawsze pakował w problemy i zawsze wystawiał nas do wiatru. Wielu naiwnych sądzi, że wojska NATO nas obronią. Chciałbym przypomnieć, że w 1920 roku, gdyby nie ingerencja Maryi, modlitwą narodu i nieliczna pomoc z zagranicy - Węgry nikt by się nami nie przejął. Zresztą Zachód ginie w imię swobodnej konsumpcji z dala od Boga.
9 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.