DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Brexit nadchodzi. Warszawa wśród kandydatów do przyjęcia dwóch unijnych agend

Brexit nadchodzi. Warszawa wśród kandydatów do przyjęcia dwóch unijnych agend
fot. CHROMORANGE / Ralph Peters/FORUM

Europejska Agencja ds. Leków (EMA) i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, które obecnie mają swoje siedziby w Wielkiej Brytanii szykują się do przeprowadzki do Warszawy. Zmiany wymusił Brexit.

 

Komisja Europejska opublikowała oferty 23 miast, które chcą, aby w nich miały siedziby dwie unijne agencje. Wśród nich jest Warszawa, która chciałaby przyjąć Europejską Agencję ds. Leków (EMA) i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego. Komisja nie przedstawiła rankingu ofert. Podała jedynie, jak każdy z kandydatów spełnia poszczególne kryteria.

 

Warszawa, według KE, spełnia główne kryteria. Chodzi tu o gotową infrastrukturę, zapewnienie ciągłości pracy agencji, dostęp do rynku pracy dla rodzin urzędników, możliwości edukacyjne dla ich dzieci i opiekę medyczną.

 

Brakuje kilku szczegółowych informacji dotyczących rozkładu budynków, które miałyby być przyszłymi siedzibami agencji. Ponadto w ofercie edukacji dla dzieci pracowników zabrakło informacji o liczbie miejsc w szkołach. Nie wiadomo też w jaki sposób Warszawa zapewni operacyjność agencji podczas przenosin, po marcu 2019 roku.

 

Oferty przejrzą teraz unijni ministrowie do spraw europejskich. Decyzja, które miasta przejmą od Brytyjczyków dwie unijne agencje, ma zapaść do listopada. Przyjęciem EMA są zainteresowane także: Amsterdam (Holandia), Ateny (Grecja), Barcelona (Hiszpania), Bonn (Niemcy), Bratysława (Słowacja), Bruksela (Belgia), Bukareszt (Rumunia), Kopenhaga (Dania), Dublin (Irlandia), Helsinki (Finlandia), Lille (Francja), Mediolan (Włochy), Porto (Portugalia), Sofia (Bułgaria), Sztokholm (Szwecja), Wiedeń (Austria), Zagrzeb (Chorwacja) oraz Malta.

 

Agencję odpowiadającą za nadzór bankowy chciałyby gościć też: Bruksela (Belgia), Dublin (Irlandia), Frankfurt nad Menem (Niemcy), Paryż (Francja), Praga (Republika Czeska), Luksemburg (Luksemburg) i Wiedeń (Austria).

 

Źródło: tvp.info

MA

DATA: 2017-10-01 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak już nie daj Bóg przeprowadzą się do Polski będziemy mogli mówić im jak bardzo ich nie lubimy. Tak właśnie obecnie traktują Polaków na wyspach i dlatego Polacy zaczynają całkiem gromadnie wracać.
ponad 1 rok temu / cep
 
Już wiadomo dlaczego Elżbieta II wzywała do Brexitu. Anglosasi maja być razem na czele NWO. Realizują kolonizację całej kuli ziemskiej pogrążając zbuntowaną Polskę.
ponad 1 rok temu / jw
 
Rząd warszawski robi wszystko dla wzmocnienia UE i zakorzenienia jej twardych instytucji w Polsce. Ma nie być Polexitu, mamy zostać uwięzieni w światowym obozie koncentracyjnym.
ponad 1 rok temu / tlen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "54992"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.