DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Brett Kavanaugh nowym sędzią Sądu Najwyższego USA. Donald Trump: to dla nas zaszczyt

Brett Kavanaugh nowym sędzią Sądu Najwyższego USA. Donald Trump: to dla nas zaszczyt
fot. JIM BOURG / REUTERS / Forum

Po bardzo burzliwej denacie nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego USA ​Brett Kavanaugh ostatecznie objął urząd. Jego kandydatura została w sobotę zatwierdzona przez Senat USA. Tego dnia również Kavanaugh został zaprzysiężony na nowe stanowisko.

 

Za kandydaturą Kavanaugh, aby dożywotnio sprawował funkcję w Sądzie Najwyższym zagłosowało 50 senatorów. Przeciwko nominowanemu przez Donalda Trumpa sędziemu było z kolei 48 senatorów.

 

Zdaniem ekspertów taki wynik sobotniego głosowania to „wielkie zwycięstwo prezydenta Donalda Trumpa” biorąc pod uwagę batalię, jaka poprzedziła decyzję Senatu. Najpierw prezydentowi USA i jego nominatowi zarzucano „ideologizowanie Sądu Najwyższego” (Kavanaugh to zadeklarowany konserwatysta), a następnie przedstawiono przeciwko nowemu sędziemu SN oskarżenia o molestowanie seksualne, do jakiego miało dojść 35 lat temu, gdy ten miał 17 lat.

 

Sobotnie głosowanie nie obyło się bez zakłóceń. Jak podaje portal rp.pl „przewodniczący zgromadzeniu wiceprezydent Mike Pence co chwilę przerywał głosowanie by prosić policję o uciszenie lub usunięcie protestujących w galerii Senatu”. Uczestnicy manifestacji mieli krzyczeć „Stoję po stronie ofiar!”, „Ten proces jest skorumpowany”, „To plama w historii Ameryki”.

 

„Wiadomość o zatwierdzeniu Kavanaugha została przyjęta przez współpracowników Trumpa siedzących w samolocie gromkimi oklaskami” - pisze Associated Press. Prezydent zaś pokazał dłonią znak "V" symbolizujący zwycięstwo.

 

Trump z miejsca też pogratulował sędziemu Brettowi Kavanaughowi na Twitterze zatwierdzenia przez Senat w sobotę jego „wielkiej nominacji”. W ocenie przywódcy Stanów Zjednoczonych na szczególne uznanie zasługuje to, że Kavanaugh zdołał odeprzeć „potworny, ale to naprawdę potworny atak Demokratów na swą osobę”. – To dla nas prawdziwy zaszczyt, że umiał tego dokonać – podkreślił Trump.

 

Źródło: rmf24.pl, rp.pl

TK


DATA: 2018-10-07 13:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ameryka tu z Europy jawi się jako pełna zła więc trochę dziwi brak zrozumienia że strony przeciwników. Dawne winy i grzechy powinno się wybaczać. God bless America!.
ponad 1 rok temu / M
 
Widzieć dorosłego mężczyznę Kavanough ze łzami w oczach kiedy formułowano wobec niego perfidne oskarżenia , to był naprawdę przykry widok dla w miarę obiektywnego i wspólczującego człowieka.
ponad 1 rok temu / sorry
 
Bardzo dobrze się stało, że sędzia Kavanaugh został nominowany!! Jak widać, akcja #Metoo nie zadziałała w tym przypadku!! Może ci, którzy ją wymyślili stukną się w głowę i zobaczą, że jednak ludzie nie zgłupieli jeszcze do końca i nie da się złamać komuś życia i kariery za pomocą idiotycznych oskarżeń o "molestowanie seksualne", sięgajacych czasów dzieciństwa i zabaw w piaskownicy!!
ponad 1 rok temu / reakcjonista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.