DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Bretania: francuski wolnomyśliciel domaga się zlikwidowania Drogi Krzyżowej. Decyzję podejmie sąd

Bretania: francuski wolnomyśliciel domaga się zlikwidowania Drogi Krzyżowej. Decyzję podejmie sąd
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Prabowo Shakti)

Jeden z francuskich wolnomyślicieli domaga się zlikwidowania w bretońskim Plorec-sur-Arguenon Drogi Krzyżowej zbudowanej w roku 1946, a niedawno odnowionej siłami jednego ze stowarzyszeń z departamentu Côte-d’Armor.

Wiekim zaskoczeniem dla mieszkańców Plorec-sur-Arguenon było oświadczenie mera miasta Christiana Cuquela wygłoszone podczas ceremonii składania życzeń noworocznych. Samorządowiec powiedział wówczas zebranym, że „gmina musi się zmierzyć z poważnym problemem, gdyż z inicjatywy mieszkańca Plorec-sur-Arguenon wniesiono powództwo sądowe z prośbą o zburzenie Drogi Krzyżowej, odnowionej niedawno przez Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa Religijnego. Sąd administracyjny w Rennes powinien wydać orzeczenie w pierwszej połowie 2020 roku”– informował.

 

– Droga Krzyżowa znajduje się tutaj od dziesięcioleci. Ochotnicy ze Stowarzyszenia postanowili ją odnowić. W ramach prac upiększono też miejsce jej lokalizacji – mόwił mer wskazując jednak, że „Droga Krzyżowa mieści się na terenie należącym do departamentu i to przeszkada wolnomyślicielowi chcącemu jej demontażu” – ubolewał Coquel.

We Francji przeważająca większość katedr, kościołów, kaplic, kalwarii, figur i krzyży jest zbudowana na gruntach należących do państwa lub gmin. Idąc tokiem „rozumowania” bretońskiego ateusza należałoby zatem zniszczyć wszystkie chrześcijańskie budynki i symbole kultu. Trzeba mieć jednak nadzieję, że sad w Rennes nie poprze tego szalonego pomysłu.

 

 

FLC

 

 


DATA: 2020-02-04 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może tak jego ....
6 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
My katolicy będziemy ginącym rezerwatem. Czy myślicie, że nas Polaków to ominie ? Dam taki przykład tylko - proszę zwrócić uwagę na wybory prezydentów w większych miastach oraz na ich światopogląd - a przecież oni sami się nie wybrali.
6 miesięcy temu / tak tylko
 
Z Notre Dame dali radę.
6 miesięcy temu / panda
 
05.12.1931r. - bolszewicy wysadzają w powietrze Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Rok 2020 - z inicjatywy mieszkańca Plorec-sur-Arguenon wniesiono powództwo sądowe z prośbą o zburzenie Drogi Krzyżowej. Kto jeszcze wątpi w to, że bolszewizm wraca i zaczyna się plenić jak najgorszy chwast?
6 miesięcy temu / Grzegorz Mikler
 
wolnomyśliciel , czy mason , żyd , fakir ... może niech zaproponuje przeniesienie miasta , zmianę biegu rzeki , maj w listopadzie i kalendarz Azteków
6 miesięcy temu / Zenon z ..
 
I tutaj widac dzialanie szatana, on sie juz nie ukrywa !!
6 miesięcy temu / Michael
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.