DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Breivik zakpił z postępowej „sprawiedliwości”. Wygrał z Norwegią proces o „nieludzkie traktowanie”

Breivik zakpił z postępowej „sprawiedliwości”. Wygrał z Norwegią proces o „nieludzkie traktowanie”
FOT.REUTERS/Forum

Norweski terrorysta Anders Behring Breivik, który za zamordowanie w lipcu 2011 roku 77 osób odsiaduje karę 21 lat pozbawienia wolności, po raz kolejny zakpił z postępowego wymiaru sprawiedliwości. Tym razem osadzony pozwał swój kraj i oskarżył Norwegię o nieludzkie traktowanie i łamanie praw człowieka. Sąd przychylił się do niektórych zastrzeżeń zamachowca.

 

Sam fakt, że wielokrotny morderca, którzy działał z pełną premedytacją, został skazany zaledwie na 21 lat więzienia, już wywołuje śmieszność norweskigo wymiaru sprawiedliwości. Niestety „prawoczłowieczyzm” tryumfuje także i tam. Na wyższą karę, chociażby dożywocia, nie można w Norwegii nikogo skazać. Breivik niekoniecznie jednak wyjdzie na wolność po zasądzonym okresie. Wszystko zależy od postępów w resocjalizacji.

 

Ander Breivik już kilkakrotnie skarżył się na „krzywdzenie” go przez norweski aparat więziennictwa i pisał w tej sprawie listy do różnych osób i instytucji. Tym razem narzekał w sądzie głównie na izolowanie go od innych osadzonych. Właśnie w tej materii sąd przyznał mu rację.

 

Zdaniem sądu Breivik miał racje twierdząc, że jest nieludzko traktowany, a prawa człowieka są w stosunku do niego łamane. Te zaś, zdaniem sędziny, nie mogą być zawieszone nawet w przypadku terrorysty i mordercy. Breivik powołał w swojej sprawie na Europejską Konwencję Praw Człowieka. Sąd odrzucił zażalenia terrorysty, który twierdził, że kontrola korespondencji ogranicza mu prawo do życia rodzinnego.

 

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i najprawdopodobniej zostanie wniesiona apelacja.

 

Źródło: gosc.pl, onet.pl

MWł  


DATA: 2016-04-21 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@X39: "jak to się stało że nauczanie kościoła luterańskiego nie dotarło do mózgu tego człowieka?" - a może to jest właśnie skutek nauczania "kościoła" luterańskiego? Przecież to protestanci wierzą że tylko łaska wystarczy do zbawienia, a nie liczą się uczynki, więc co szkodzi zamordować kilkadziesiąt osób skoro ma się zapewnione zbawienie?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
W innym kraju ten osobnik byłby już na Sądzie Bożym. Tam zapoznałby się z Prawem Bożym Dekalogiem i konsekwencjami takiego czynu jaki dokonał. W Norwegii ma komfort. Norwegi bardziej powinna chronić rodzinę i dzieci nie odbierać rodzicom a nie chronić tego typu przestępcę. Kraj jest luterański a jak ten człowiek został wychowany, jak to się stało że nauczanie kościoła luterańskiego nie dotarło do mózgu tego człowieka? Czy on wyobraził sobie że jest panem życia i śmierci? Było już wielu dyktatorów i nie ma ich wśród żyjących, a myśleli że jak naniszczą i nazabijają ludzi to będą szczęśliwi. Broń nas Panie Boże przed takimi ludżmi. Polecam stronę otwarteniebo24.pl.
ponad 4 lata temu / X39
 
To samo (tylko na mniejszą skalę) dzieje sie w Polskich więzieniach. Resocjalizacja nie przynosi efektów ponieważ zaprzestano stosować zasady za dobro nagroda za zło kara. Obecnie słyszany jest głos osadzonych a nie funkcjonariuszy, a na efekty nie trzeba czekać.
ponad 4 lata temu / mucha
 
"narzekał w sądzie głównie na izolowanie go od innych osadzonych" - to dać mu do celi kilku islamskich nachodźców, najlepiej o skłonnościach homoseksualnych.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Myślę, że tytuł artykułu nie jest właściwy. Ten typek nie zakpił z wymiaru. Skoro w Norwegii takie prawo obowiązuje, to on jedynie wykazał się świadomością i przejawił postawę obywatelską. To niewątpliwie oznacza progres w jego procesie resocjalizacji. Tytuł właściwszy to np. "Triumf praw człowieka w Norwegii" ...znowu.
ponad 4 lata temu / Adam M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.