DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Brazylijski następca tronu: radykalny ekologizm to koń trojański dla Brazylii, Kościoła i świata

Brazylijski następca tronu: radykalny ekologizm to koń trojański dla Brazylii, Kościoła i świata

Olbrzymi drewniany koń, jakiego Grecy podarowali swoim trojańskim nieprzyjaciołom, stał się legendarnym koniem trojańskim. Pozornie był szczodrym darem, lecz w rzeczywistości stanowił okrutny podstęp. Gdy już znalazł się w mieście nieprzyjaciela, ukryci wewnątrz artefaktu wojownicy pod osłoną nocy otworzyli bramy twierdzy czekającym na zewnątrz greckim wojownikom. Spisek zapewnił Grekom zwycięstwo, a dzieło Homera utrwaliło powszechną nieufność wobec tego, co nazywa się konwencjonalnie „greckim prezentem”.

 

Odłożywszy na bok grecką legendę musimy zauważyć, że stoimy obecnie w obliczu bardzo odmiennej rzeczywistości. Radykalna ekologia – którą poważni i znani naukowcy nazwali „religią ekologii” – wywołała prawdziwą ekologiczną psychozę. Pod maską zachowania przyrody, poważnie narusza ona bowiem prawo do własności prywatnej, ogranicza produkcję rolniczą i narzuca ograniczenia na prawowity postęp gospodarczy ludziom wszelkich środowisk.

 

Ten tak nagłaśniany enwiromentalizm (od angielskiego enviroment – środowisko naturalne) jest jedynie kolejnym koniem trojańskim starannie zmontowanym, by ukryć rzeczywistą zawartość. Agenci tej nowej religii dążą do zniesienia wiejskich posiadłości oraz osłabienia produkcji rolniczej i hodowli bydła. Główne argumenty, pełne nieścisłości, luk, pominięć i błędów, często idą w parze z teologią wyzwolenia – starą i zdyskredytowaną utopią socjalistyczną popieraną przez katolicką lewicę, a teraz przedstawianą jako wzór „prawości” ekologicznej.

 

Rzeczywiście, gdy reżymy komunistyczne upadły po obaleniu Muru Berlińskiego w roku 1989, cieszący się złą sławą liderzy teologii wyzwolenia stwierdzili, że mogliby – bez wyrzekania się swych marksistowskich zasad – schronić się na nowej platformie ekologicznej. Ich ruch skłonił wszelkiej maści lewicowców do zebrania się pod tym samym sztandarem.

 

Dla lewicy ta metamorfoza miała dodatkową korzyść: zastąpiwszy „czerwony” komunizm „zielonym” enwiromentalizmem, ich nowy kamuflaż zdołał zwieść nawet najostrożniejszych i zdobyć życzliwość nieświadomych. Ten olbrzymi koń trojański jest „darem”, który teraz lewica oferuje Brazylii i światu.

 

Musimy zdemaskować ten przekręt i wezwać każdego do śmiałej walki z tą infiltracją naszego bastionu. Jeśli zawiedziemy, lewica zjednoczona wokół enwiromentalizmu będzie miała wolną rękę do kontynuowania swojego ostatecznego celu zniszczenia tego, co pozostaje z cywilizacji chrześcijańskiej i zastąpienia jej egalitarystycznym, świeckim, ateistycznym i antychrześcijańskim stanem spraw.

 

* * *

 

Nie jest to jedynie hipoteza: sami promotorzy radykalnej ekologii wyjawili swój cel. Po ukończeniu sprawowania funkcji sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego i przewodniczącego Związku Sowieckiego Michaił Gorbaczow ufundował pozarządową organizację pod nazwą… Międzynarodowy Zielony Krzyż, poświęcając się rozpowszechnianiu zasad ekologicznych na całym świecie. Był on jednym z kluczowych promotorów Karty Ziemi, przyjętej przez setki publicznych i prywatnych stowarzyszeń ekologicznych, a nawet UNESCO, ale wciąż nie zaaprobowanej oficjalnie przez ONZ.

 

Jednakże w wywiadzie z „Los Angeles Times” z dnia 8 maja 1997 Gorbaczow wyraził nadzieję, że któregoś dnia ta aprobata nastąpi: „Potrzeba nam także nowego międzynarodowego kodeksu ekologicznego, zakorzenionego w Karcie Ziemi – przymierza podobnego do Deklaracji Praw Człowieka ONZ. (...) Mam nadzieję, że karta ta stanie się czymś w rodzaju Dekalogu, „Kazaniem na Górze”, będąc przewodnikiem postępowania człowieka wobec środowiska w następnym stuleciu i później”.

 

To stwierdzenie jest bardzo dogłębne. Istotnie egzegeci katoliccy uważają Kazanie na Górze za syntezę nauczania naszego Pana, Jezusa Chrystusa, tak jak Dekalog jest kodeksem postępowania, który streszcza Stary Testament i jest wciąż ważny w Nowym. Zarówno jedno, jak i drugie zawierają wszystko to, co ludzie powinni wiedzieć i robić, by zyskać życie wieczne.

 

Zamiast tego ekologiści proponują inny „Dekalog” i inne „Kazanie na Górze”, co wskazuje na plemienny, materialistyczny i świecki stan spraw, mający podstawy panteistyczne.

 

Każdy bogobojny, wierny swojej wierze, musi z całą mocą swej duszy w sposób legalny i pokojowy sprzeciwiać się tej antchrześcijańskiej agendzie.

 

 

Książę Bertrand Orleański-Bragança

Źródło: panamazonsynodwatch.com

Tłum. Jan J. Franczak

 

Książę Bertrand Orleański-Bragança jest tytularnym następcą tronu Brazylii, członkiem cesarskiej rodziny Brazylii.


DATA: 2019-06-27 16:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

LGBTizm, ekologizm, etc, to tylko kolejne odlsony starego parszywego komunizmu.
9 miesięcy temu / N
 
@Aha Wiesz, ludzie otwierają tego niusa, żeby poznać opinię następcy tronu na podany temat. Twoja ocena republiki nikogo nie obchodzi, a o cesarskiej przeszłości Brazylii wypadałoby wiedzieć. ;
9 miesięcy temu / Piotr K.
 
I - nie będziesz miał bogów cudzych przede mną ekologizm to pogaństwo, komusza religia,,, i jako takie fałszywe.
9 miesięcy temu / antykosmita
 
@Aha Wiedza naprawdę nie boli! Czy to naprawdę aż tak niebotyczny wysiłek, żeby wklepać proste hasło do googla i poszukać odpowiedzi, zamiast zanudzać nas tutaj - po raz kolejny - swoją ignorancją?
9 miesięcy temu / sorcier
 
@ Aha W latach 1822 - 1889 Brazylia była cesarstwem. Republika - najlepsza, jeśli nie skorumpowana.
9 miesięcy temu / Rys
 
Brazylijski następca tronu? A co to za tytuł? Brazyloa3to republika podobnie jak większość krajów swiata. Republika to najlepsza, najsprawiedliwsza i najsprawniejsza forma funkcjonowania państwa
9 miesięcy temu / Aha
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.