DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Brazylijczycy modlą się w intencji obrony życia. Rząd chce zalegalizować aborcję

Brazylijczycy modlą się w intencji obrony życia. Rząd chce zalegalizować aborcję

U stóp pomnika Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro odbyła się wyjątkowa modlitwa w intencji obrony życia. Poprzedziła ona zapowiedziane na 3 i 6 sierpnia audiencje publiczne Najwyższego Trybunału Federalnego w sprawie zalegalizowania w Brazylii aborcji.

 

Kard. Orani João Tempesta, arcybiskup Rio de Janeiro wraz z biskupami pomocniczymi, u stóp pomnika Chrystusa Odkupiciela poprowadził modlitwę w intencji obrony życia w Brazylii. W tej samej godzinie zabrzmiały dzwony wszystkich kościołów w Rio de Janeiro tak, aby w ten sposób wezwać wiernych do wspólnej modlitwy. Hierarcha sprzeciwił się próbom zalegalizowania zabijania dzieci nienarodzonych w Brazylii i podkreślił, że zdecydowana większość mieszkańców kraju jest przeciwna aborcji.

 

Podczas modlitwy, kard. Orani João Tempesta wyraził nadzieję, że „krzyk uczestników modlitwy dotrze do stołecznej Brasílii, gdzie odbędą się wysłuchania publiczne w sprawie wprowadzenia w Brazylii tylnymi drzwiami aborcji”. Według hierarchy legalizacja aborcji nie stanowi żadnego postępu, lecz wręcz przeciwnie, jest to poważna regresja moralna i kulturowa.

 

Do Najwyższego Trybunału Federalnego wpłynęło ponad 180 zgłoszeń od osób, instytucji i organizacji pozarządowych pragnących wziąć udział w audiencji publicznej. Spośród tej liczby przewodnicząca tej najwyższej instancji sądowniczej w Brazylii wybrała 40 uczestników, którzy będą przedstawiali swoje argumenty w grupach dyskusyjnych. Następnie odbędzie się posiedzenie członków Trybunału, na które może być poproszony uczestnik, którejś z grup dyskusyjnych po to, by przedstawić swoją opinię czy też instytucji, którą reprezentuje.

 

Broniących życia nienarodzonych reprezentować będą: przedstawiciele episkopatu, parlamentarny front obrony życia i rodziny, zjednoczenie prawników katolickich, krajowe ruchy na rzecz obrony życia i godności oraz stowarzyszenia promujące prawo do życia.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 


DATA: 2018-08-02 18:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powierzajmy dzieci poczęte Matce Najświętszej. Amen.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Szatana chyba na dobre opetalo! W każdym kraju bydle chce zabijać dzieci nienarodzone! I jak tu Polskę od tego uratować. Widzi ktoś jakąś nadzieję??
ponad 1 rok temu / Ona
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.