DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Brazylia: aborcja z powodu wirusa zika – niekonstytucyjna

Brazylia: aborcja z powodu wirusa zika – niekonstytucyjna
Fot. Pixabay

Sąd Najwyższy Brazylii jednogłośnie uznał za niezgodną z ustawą zasadniczą propozycję depenalizacji tak zwanej aborcji w przypadku, gdy matka jest zarażona wirusem zika. Postępowanie w tej sprawie trwało od maja ubiegłego roku. Zostało wszczęte z inicjatywy licznych ruchów obrońców życia.

 

 

Zadowolenie z orzeczenia wyrazili przedstawiciele Kościoła katolickiego i ruchów pro-life. – Nie możemy jednak dać się zwieść, myśląc, że jest to kompleksowe opowiedzenie się za życiem – przestrzegł biskup Ricardo Hoepers, przewodniczący komisji ds. życia i rodziny konferencji episkopatu Brazylii.

Hierarcha przypomniał, że do Sądu Najwyższego skierowano jeszcze inne apelacje, mające na celu „wyłącznie depenalizację aborcji”. Na wokandzie wkrótce staną też „rozporządzenia stojące w sprzeczności z wartościami rodzinnymi”.

Ordynariusz Rio Grande zachęcił więc do czujności „w obronie życia i wartości chrześcijańskich, będących dziedzictwem większej części brazylijskich rodzin”.

Wirus zika roznoszą tropikalne komary Aedes aegypti. Plaga komarów, nie tylko tego gatunku, szerzy się już od lat, szczególnie latem i głównie wokół wysypisk śmieci lub zbiorników stojącej wody. Do zwalczenia tej plagi wystarczyłoby zadbać o czystość i niepozostawianie naczyń czy opon, w których zbiera się deszczówka.

Zika wywołuje gorączkę i biegunki. Istnieje podejrzenie, naukowo jeszcze nie potwierdzone, że ukłucie kobiety w ciąży przez tego komara może powodować urodzenie się dzieci z mikrocefalią, czyli mniejszą masą mózgu niż to przewidują międzynarodowe normy medyczne. Przypadki takie odnotowano szczególnie w północnej i północno-wschodniej części Brazylii. Powołują się na nie zwolennicy aborcji, domagając się jej depenalizacji. Również ONZ wywiera naciski na kraje latynoamerykańskie, by w walce z tą epidemią zezwalały na zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2020-04-27 17:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.