DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Brawo Polska! Wymiar sprawiedliwości coraz odważniej karze za pedofilię

Brawo Polska! Wymiar sprawiedliwości coraz odważniej karze za pedofilię
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W ostatnich latach spadła liczba osób, które za przestępstwa dotyczące stosunków seksualnych z nieletnimi otrzymały wyrok w zawieszeniu – wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Informację skomentował Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak zauważa, że polityka karna wobec pedofilów była wcześniej „dosyć spolegliwa”.

 

Z danych MS wynika, że w 2017 roku 517 osób zostało skazanych za stosunki z nieletnimi (Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności). Z tego grona 440 osób otrzymało karę pozbawienia wolności – 179 wyroków przewidywało wyrok w zawieszeniu. Ta liczba w ostatnich latach spadła.

 

W poprzednich latach „zawiasy” za przestępstwa pedofilskie dotyczyły nawet ponad 50 proc. skazanych – zauważa Rzecznika Praw Dziecka. Jego zdaniem polityka delikatnego karania za takie czyny, a także brak debaty w sprawie, utwierdzała sprawców w przekonaniu, „że tak wolno”. Jak przypomniał Mikołaj Pawlak, w roku 2015 na 610 skazanych za przestępstwa seksualne wobec nieletnich karę pozbawienia wolności orzeczono wobec 597 osób. Z tego grona aż 384 osób otrzymało karę w zawieszeniu.

 

W ocenie Pawlaka dodatkową sankcję przeciwko przestępcom seksualnym stanowi istniejący od 1 października 2017 rejestr pedofilów. System ten może przełożyć się na spadek liczby przestępstw seksualnych wobec nieletnich – uważa.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

  


DATA: 2019-03-15 08:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takie są wyroki sądów dziś.A jak będzie jutro?Przecież kumple tych skazanych ciężko pracują by wychowywać młode kadry.Jak dzieciom od żłobka będzie się wpajać,że "tęczowość"to nic złego,jak w przedszkolu dzieci będą "poznawać swoje ciała",a w szkołach będzie się im kładło do głów,że można se "wybrać płeć",to za jakiś czas elektorat,który został "odpowiednio" ukształtowany będzie "walczył"z takimi,słusznymi skądinąd,wyrokami.Przecież te "latarniki"tak cisną się do szkół żeby jednorazowo jak największą grupę zindoktrynować.Wtedy będą mieć szerokie zaplecze popierające ich "nowoczesne wychowanie".A nas hetero zamknął do rezerwatów i pozbawią praw.Musimy pamiętać,że "takie będą Rzeczypospolite,jakie młodzieży chowanie".Jeśli dopuścimy do wychowywania naszych dzieci osoby nieodpowiednie,to nam dzieci zmanierują i będziemy pokazywani w zoo jako kuriozum.Vice Warszawy już wyłuszczył jaki ma program "rozwojowy",aż do prawa adopcji.A po co im małe dzieci?"Kształci
3 miesiące temu / obyretek
 
Dobrze. Ale pamiętajmy, że diabeł nie śpi i wyartykułowane właśnie marzenia wiceprezydenta Warszawy, niejakiego Rabieja, o możliwości adopcji dzieci przez sodomickie "małżeństwa" to nic innego jak postulat faktycznej legalizacji pedofilii. Polsko, obudź się!
3 miesiące temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66866"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.