DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Brawo Pani kurator! Precz z demoralizacją dzieci w szkołach

Brawo Pani kurator! Precz z demoralizacją dzieci w szkołach
Źródło: youtube.com/ Barbara Nowak

Od kilku dni lewicowe media, politycy i aktywiści „grillują” małopolską kurator oświaty, która w kilku wpisach na Twitterze oraz wywiadzie udzielonym dziennikarkom TVN ośmieliła się zdemaskować faktyczną treść programów edukacji seksualnej według standardów WHO. Oczekując jednoznacznego stanowiska resortu oświaty w obronie Barbary Nowak (a zarazem elementarnego zdrowego rozsądku) spróbujmy wyciągnąć cokolwiek dobrego z kolejnej lewicowej hucpy.

 

Telewizja TVN: „Ministerstwo edukacji milczy, a szkoda, bo może pani kurator też przydałaby się jakaś lekcja”. Portal wyborcza.pl: „Znani nauczyciele apelują: Odwołać małopolską kurator!”. Fakt: „Dziwaczny wpis o Karcie LGBT (…) Barbara Nowak znów szokuje”. Radio Eska: „Skandaliczny wpis małopolskiej kurator oświaty o deklaracji LGBT+ dla Warszawy”. NaTemat.pl: „(…) wpisu na Twitterze o takiej treści nie powstydziłby się zapewne najbardziej zatwardziały homofob”. „W oświacie nie powinno być miejsca na osoby tak skrajnie niedouczone i fanatycznie nienawistne” – pisze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który domaga się od minister Anny Zalewskiej odwołania Barbary Nowak.

 

Małopolska kurator oświaty od dawna spędza sen z powiek żandarmów politycznej poprawności. Nie dlatego, iż po drodze do gabinetu nie zostawia w przedpokoju sumienia i własnych przekonań. Problem w tym, że sumienie nosi używane a przekonania są „niesłuszne”. Jako jeden z nielicznych urzędników publicznych na eksponowanym, lecz nie stricte politycznym stanowisku, Barbara Nowak zabierała głos wbrew ustalonej linii „głównego nurtu” w takich tematach jak imigracja i antypolonizm, a ostatnio ideologia gender.

 

Wpisy komentujące zamiar wprowadzenia przez władze stolicy karty LGBT+, otwierającej autostradę do szerokiej promocji środowisk homoseksualnych, były szczególnie groźne dla rewolucyjnych funkcjonariuszy. W odniesieniu do szkół zwracały między innymi uwagę na to, co kryje się za standardami Światowej Organizacji Zdrowia, dotyczącymi tzw. wychowania seksualnego. Jak dotąd, sztandar WHO w oczach większości z nas wciąż wystarcza za rekomendację bezpieczeństwa treści aplikowanych w szkołach najmłodszym i nieco starszym uczniom. Rozszyfrowując pro-pedofilski globalny program pani kurator, jako urzędnik publiczny, zadała bolesny cios propagandzie demoralizatorów. To więcej niż artykuł w prawicowym tygodniku albo portalu.

 

Jak zauważył Jan Pospieszalski, te same środowiska, które zaciekle tropią realne i „nadmuchane” przypadki nadużyć seksualnych księży wobec nieletnich, z równą zawziętością bronią teraz systemowego wciągania kilkuletnich dzieci w aktywność płciową, właściwą wyłącznie dorosłym. Obie narracje zbiegają się w czasie, co nadaje tym karkołomnym zabiegom znamion tragifarsy.

 

Farsa farsą, a za formatowaniem dzieci pod oczekiwania zboczeńców kryje się prawdziwy społeczny dramat. Ponieważ rządzący z reguły udają, że problemu nie ma, proceder odbywa się najczęściej bezkarnie. Największą determinację w jego zwalczaniu wykazują organizacje społeczne, w tym rodzicielskie, a także prawnicy z Ordo Iuris, którzy od wielu miesięcy prowadzą akcję „Chrońmy Dzieci”. Formacja żartobliwie nazwana Zjednoczoną Prawicą, zdążyła już nas przyzwyczaić, że w sprawach dotyczących moralności przeszkadza lewicowemu marszowi przez kulturę, edukację i prawodawstwo głównie poprzez gromkie okrzyki oraz patriotyczno-tradycyjny sztafaż.

 

W tym roku czekają nas jednak podwójne wybory, więc być może pani władza odłoży na chwilę kij, którym raz po raz ćwiczy swoich konserwatywnych zwolenników. Zwłaszcza, że ci nie doszli jeszcze do siebie po niedawnej „ścieżce zdrowia” zaserwowanej Polsce przez sojuszników z Bliskiego Wschodu i zza oceanu. Jeśli zmierzający do odwołania ze stanowiska Barbary Nowak dopną swego, otrzymamy kolejny dowód zwrotu PiS na lewo. Mocny społeczny głos sprzeciwu w obecnych okolicznościach może jednak taki ruch powstrzymać. Warto też żywić nadzieję, że jazgot wzniecony wokół wzorowej reakcji pani kurator otworzy uszy i oczy wielu biernych wobec niszczącej rewolucji. W końcu jeśli nie staniemy w obronie własnych dzieci, to co zdoła nas otrzeźwić?

 

Roman Motoła

 

 

Trwa kampania wymierzona przeciwko Barbarze Nowak, małopolskiej kurator oświaty, która ostrzegła rodziców przed demoralizującymi treściami zawartymi w standardach edukacyjnych Światowej Organizacji Zdrowia WHO. W środę 27 lutego kilka kobiet przedstawiających się jako matki osób LGBT domagało się przeprosin od pani kurator. Protestujące nie były jednak w stanie zaprezentować wiarygodnych, merytorycznych zarzutów wobec Barbary Nowak. O co więc naprawdę chodzi w rozpętanej kilka dni temu medialnej burzy?


DATA: 2019-02-28 09:53
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kościół to parafianie,to my grzesznicy i oni też grzesznicy,księża...i żeby sobie radośnie pogrzeszyć, trzeba też pokutować, nauczyć się życia, nauczyć śmierci/i tylko żeby nikt przez nas nie płakał
10 miesięcy temu / dana
 
Matki osób LGTB I INNE ZBOCZENIA - zrobiliście wielką krzywdę swoim dzieciom nie posyłając ich na terapię i nie lecząc w odpowiednim czasie .
10 miesięcy temu / ADAM
 
Petycja w sprawie wycofania książki dla dzieci z opisem profanacji Najświętszego Sakramentu https://www.citizengo.org/pl/pr/33509-opis-profanacji-najswietszego-sakramentu-w-popularnej-ksiazce-dla-dzieci
11 miesięcy temu / tlka
 
Może warto zrobić petycję w obronie pani kurator i poprzeć ją tysiącami podpisów, żeby nie przyszło komuś z rządu do głowy odwołać panią Nowak ze stanowiska
11 miesięcy temu / ojciec
 
szacunek dla Pani kurator.Bóg zapłać za te słowa.więcej takich ludzi potrzeba.
11 miesięcy temu / jojo
 
A może tak odezwą się warszawiacy oraz inni kuratorzy? A ZNP i nauczyciele z Solidarności?
11 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.