DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Brawo Łódzkie! Sejmik wojewódzki przyjmuje Samorządową Kartę Praw Rodzin

Brawo Łódzkie! Sejmik wojewódzki przyjmuje Samorządową Kartę Praw Rodzin

Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął Samorządową Kartę Praw Rodzin – dokument zobowiązujący do promowania tradycyjnej rodziny i sprzeciwiający się edukacji w duchu ideologii gender. Nie wszystkim podoba się decyzja radnych. „Ordo Iuris tryumfuje” – pisze Dziennik Łódzki.

 

Łódzkie jest pierwszym samorządem na szczeblu wojewódzkim, które przyjęło inicjatywę środowisk pro-rodzinnych. Za dokument odpowiada Instytut Ordo Iuris, a poparły go m.in. Centrum Życia i Rodziny, Ruch 4 Marca, Fundacja Mamy i Taty, Citizen Go, Konfederacja Kobiet RP, Instytut Ona i On, Fundacja Dar Życia, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom”, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci i Stowarzyszenie Pedagogów „Natan".

 

 

Sygnatariusze karty opowiadają się za prymatem władzy rodzicielskiej w edukacji swoich dzieci, zapowiadają monitorowanie i egzekwowanie praw przysługującym rodzinom w polityce gminy, zobowiązują się do promocji dobrych praktyk rodzinnych w biznesie oraz deklarują tworzenia w przyszłości praw przyjaznych rodzinie.

 

Nie wszystkim podoba się pomysł radnych łódzkiego sejmiku. Biorący udział w głosowaniu radni KO określali zapisy dokumentu „segregującymi”, „wykluczającymi”, a nawet sprzecznymi z Konstytucją. Swoje zdanie uzasadniali – w ich opinii – naturalnym procesem zmiany „modelu” rodziny. Dziennik Łódzki określił zapisy Karty „kontrowersyjnymi”. – Ordo Iuris tryumfuje – pisze ironicznie portal.

 

Źródło: dzienniklodzki.pl / kartarodzin.pl / Twitter.com
PR  


DATA: 2020-01-29 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NATURALNYM procesem? Kpina. Gratulacje dla obrońców rodziny. Szczęść Boże. Kiedy Sejmik Województwa Podkarpackiego? Czekamy.
7 miesięcy temu / L
 
Małe grupki ludzi ratuje to, do czego wybieraliśmy Rząd. To oni powinni, wycofać się z Konwencji, stambulskiej i tak jak na Litwie zakazać jakiegokolwiek promowania zboczeń. Dopiero wtedy moglibyśmy się czuć bezpieczni.
7 miesięcy temu / taki 1
 
Niech też kobiety zakładają swoje organizacje stowarzyszenia koła itp. w których będą pielęgnować i rozwijac swoje naturalne predyspozycje do afirmacji piękna delikatności subtelności estetyki a mężczyznom niech pozostawią straże pożarne i wojsko.
7 miesięcy temu / wladekadam
 
Wykluczajacymi to sa zboczone pomysły tęczowych szaleńców subkultury dżender, bo wykluczaja zdrowy rozsadek i logiczne myślenie!!!
7 miesięcy temu / Król Artur
 
Brawo! Krok po kroku, piękna robota, dobry kierunek budzenia świadomości i zainteresowania wśród rodziców, samorząowców.... ważne są INICJATYWY ODDOLNE!
7 miesięcy temu / XYZ
 
o tyle dziwne,że konstytucja rp określa małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, gwarantuje ochronę rodziny oraz swobodę wychowywania dzieci przez rodziców;ale to ,oczywiście tylko teoria,ponieważ akty niższego rzędu łamią bezczelnie konstytucję,a wykonywające to prawo instytucje skutecznie niszczą małżeństwa i rodziny tysiącami w skali roku;ale ta uchwala niech dla dobrego samopoczucia już będzie,i tak to jest pusty akt /dekal racja bez skutków prawnych i rzeczywistych.
7 miesięcy temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.