DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2019 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Brawo Kielce! Radni przeciw gender!

Brawo Kielce! Radni przeciw gender!

Kielecka Rada Miasta przyjęła stanowisko potępiające ideologię gender. Radni tego miasta stanęli tym samym w obronie rodziny. Zaapelowali także o nie uleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, tworzą nową ideologię.

 

Wniosek w imieniu klubu PiS złożył dziś podczas sesji rady miasta Mariusz Goraj. W głosowaniu “za” opowiedziało się 13 radnych – wszyscy z PiS, Porozumienia Samorządowego oraz Stanisław Góźdź z PSL. Przeciwko opowiedziało się sześciu radnych – wszyscy z SLD i Włodzimierz Wielgus z PSL. Od głosu wstrzymał się Jerzy Pyrek z PSL. Głosu nie oddali Robert Siejka i Jarosław Machnicki z PO.

 

Małgorzata Sołtysiak, przedstawicielka środowiska katolickiego, które współtworzyło projekt nie ukrywa radości z powodu przyjęcia stanowiska. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ batalia o wprowadzenie tej uchwały trwała parę miesięcy. Nie będę ukrywała, że były spore trudności z przekonaniem członków rady, żeby uzyskać większość. Środowisko kieleckiej “Solidarności” było nieugięte, stanowisko biskupa kieleckiego Kazimierza Ryczana – który wspierał osoby i środowiska zajmujące się tą problematyką i wprowadzeniem tej uchwały – również bardzo nam pomogło – mówi Małgorzata Sołtysiak.

 

Politycy wyjaśniają, że w założeniach gender jest nadmierna seksualizacja dzieci oraz możliwość dowolnego wyboru przez człowieka i określania swojej płci. „Takie traktowanie świadomości człowieka zagraża pojęciu małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Może w krótkiej perspektywie doprowadzić również do ubiegania się o prawa rodzicielskie par tej samej płci” – czytamy w przyjętym stanowisku.

 

Źródło: radiomaryja.pl

pam


DATA: 2014-05-09 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

odnoszę wrażenie, że posłowie w Kielcach nie maja nic lepszego do roboty, zamiast zająć się faktycznie sprawami ważnymi głosują przeciw "ideologii gender", mogli chociaż sprecyzować o którą z trzech ideologii dokładnie chodzi, chyba, że sami tego nie wiedzą...
ponad 5 lat temu / SM23
 
i bardzo dobrze, wszyscy powinni tak do tego podchodzić.
ponad 5 lat temu / qzyck
 
I tu właśnie widać hipokryzję. Kielce nie są przeciwko szariatowi, kamienowaniu itp. Są przeciwko ideologii gender.
ponad 5 lat temu / t5ak
 
Wyglada na to, ze Kielce, zamiast czerpac wiedze o ideologii gender jako nauce z mediow i od minister edukacji, postanowily siegnac do zrodel ideologii. Ma ona na celu zniszczenie tozsamosci czlowieka. Ma sie on stac czyms bezplciowym, odcietym od wlasnego narodu i wlasnej rodziny, samo-kreujacym sie na wzorcach oferowanych przez platnych zwyrodnialcow, wrogow cywilizacji ludzkiej.
ponad 5 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.