DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Brawo! Poseł Anna Siarkowska przeciw uchwale na cześć 500-lecia reformacji. W internecie zawrzało

Brawo! Poseł Anna Siarkowska przeciw uchwale na cześć 500-lecia reformacji. W internecie zawrzało
Anna Maria Siarkowska. FOT.Youtube/Polonia Christiana

Świętowanie podziału Kościoła w Sejmie RP? Taki pomysł nie przypadł do gustu poseł Annie Marii Siarkowskiej. Wybrana z list Kukiz’15 polityk PiS zablokowała więc uchwałę na cześć 500-lecia rewolucji dokonanej przez Marcina Lutra. Opozycja zareagowała na jej stanowisko lamentem. Politycy PiS sprawiali wrażenie zaskoczonych.

 

Uważam, że radosne świętowanie wydarzeń, które podzieliły Kościół, to niedobry pomysł – powiedziała w Sejmie poseł Siarkowska. Wzburzyła w ten sposób polityków liberalnej opozycji.

 

Ta sytuacja zaskoczyła polityków PiS, co przyznał szef klubu Ryszard Terlecki. Polityk zaproponował skierowanie sprawy do komisji. Jego pomysłowi sprzeciwiła się poseł PSL. Jak tłumaczyła Urszula Pasławska, uchwała jest napisana w duchu ekumenicznym. Dodała też, że na wydarzenia z Sejmu patrzą „protestanci różnych wyznań” i czują się z ich powodu „sponiewierani”.

 

Ostatecznie 232 posłów poparło wniosek o skierowanie projektu uchwały do komisji. 193 osoby były przeciwne, 7 wstrzymało się od głosu.

 

„Nie wiem jak to skomentować. Przepraszamy. Jest nam bardzo przykro i wstyd” – napisał na Twitterze Sławomir Nitras (PO).

 

 

„To obraża całą społeczność protestancką w Polsce. Wstyd!” – grzmiała z kolei Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

 

 

„Cieszę się, że ten krótkowzroczny wniosek Nowoczesnej i PSL nie został przyjęty przez Wysoką Izbę” – dodała w sprawie na FB poseł Anna Maria Siarkowska.

 

 

Przeczytaj także:

Abp Jędraszewski: reformacja zapoczątkowała proces prowadzący do degrengolady człowieka 

 

 

Źródło: Facebook / Twitter / wp.pl / wpolityce.pl

MWł

 

 

Więcej o protestanckiej rewolucji? Zapraszamy do „Księgarni Kontrrewolucji”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


DATA: 2017-12-15 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słowa senatora Aleksandra Pocieja: "Panie Senatorze, Panowie, chyba zapominacie o wszystkich uchwałach, których podjęliśmy tutaj ze 30, a dotyczących różnych osób bardzo ważnych dla Kościoła katolickiego ....My się religijnością, jedną religią zajmujemy tutaj na okrągło. Piętnasta rocznica, dwudziesta czwarta rocznica ? na okrągło. A raz jest rocznica ? i to pięćsetna ? dotycząca innej religii i już jest potworny opór." I z tym się zgadzam. Katolicy nawet nie widzą w jak bardzo uprzywilejowanej pozycji się znajdują. Polska jest niby krajem neutralnym wyznaniowo, ale to nieprawda. Uważam, że można było się na to zgodzić w sposób nie godzący w wartości wiary katolickiej, ale z szacunku dla ludzi wierzących inaczej. Ale chyba nadal żyjemy w średniowieczu... Reformacja przyniosła wojny religijne? A rządy papiestwa nie? Gdyby nie Luter to do tej pory nie mielibyście Biblii w swoim języku na półce ani nabożeństw po polsku. Pozdrawiam - protestant z wyboru.
ponad 1 rok temu / Jan Hus
 
Do wwm: dokładnie, Sejm ma przestrzegać bezstronności wyznaniowej (art. 25 Konstytucji). Do A: to Habsburgowie też byli protestantami? A może nie byli zaborcami? "Rząd przed rozbiorami odrzucił wpływy Kościoła na rzecz protestantów" że co? Do papuga Niepokalanej: prywatne objawienia nie są prawdą wiary
ponad 2 lata temu / JAWA25
 
Zgadza się, postawa protestantów którzy nie chcą porzucić herezji i nie chcą powrócić do jedynego prawdziwego Kościoła Chrystusowego, nie jest postawą chrześcijańską i nie jest dążeniem do jedności chrześcijan.
ponad 2 lata temu / do Katolik
 
To nie jest chrześcijańska postawa i dążenie do jedności chrześcijan. Ale za wszystko nas Bóg osądzi. Pozdrawiam.
ponad 2 lata temu / Katolik
 
Tak, ale niektórzy chrześcijanie to bracia odłączeni. Podobnie jak syn marnotrawny był odłączonym bratem drugiego syna, tego wiernego ojcu. Nie należy świętować tego, że syn odszedł i przepuścił majątek. Można świętować dopiero gdy zrozumiał swój błąd i w pokorze powrócił do ojca. Dlatego dopóki protestanci nie powrócą w pokorze do Kościoła Katolickiego, nie ma czego świętować.
ponad 2 lata temu / do mirislaus
 
wszyscy chrzescijanie to bracia i siostry..
ponad 2 lata temu / mirislaus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.