DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Jeden z „tęczowych” profanatorów figury Chrystusa aresztowany na 2 miesiące

Jeden z „tęczowych” profanatorów figury Chrystusa aresztowany na 2 miesiące
Okładka PCh24CT nr 120 (projekt oparto o zdjęcie z profanacji warszawskiego pomnika Chrystusa „Sursum Corda”. Źródło: facebook.com/123spacerowicze)

Jeden z uczestników akcji sprofanowania figury Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie został aresztowany na 2 miesiące.

 

W nocy z 28 na 29 lipca, grupa osób podpisujących się jako „Siej zamęt”, „Poetka” i „Stop bzdurom” sprofanowała pomnik Chrystusa znajdujący się na Krakowskim Przedmieściu oraz znieważyła inne warszawskie pomniki, przymocowując na nich tęczową flagę LGBT.

 

Jednym ze sprawców profanacji jest Michał Sz., który sam nazywa siebie Małgorzatą „Margot” Sz. To właśnie on został aresztowany na 2 miesiące za uszkodzenie samochodu Fundacji Pro-Prawo do Życia kilka tygodni temu. Najprawdopodobniej wkrótce mężczyzna usłyszy również zarzuty za akt profanacji.

 

„Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec aktywisty LGBT z kolektywy Stop Bzdurom LGBT areszt na okres 2 miesięcy”, napisał na Twitterze Bartosz Lewandowski, prawnik Ordo Iuris. „Aktywista był ostatnio zatrzymany również m. in za znieważenie figury Chrystusa. Pokrzywdzonego reprezentuje Ordo Iuris”, dodał.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-07 19:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego wszyscy wpisują się w retorykę genderową? Te 6 kolorów to nie jest tęcza. Nie profanujcie cudowne zjawiska przyrodniczego jakim jest tęcza. To jest logo 6-cio kolorowe symbolizujące wyznawców ideologii gender. Agresywnie zawłaszczają przestrzeń publiczną, która do genderowców nie należy.
1 miesiąc temu / Róbi1
 
Od portalu katolickiego wymagam więcej staranności- " za uderzenie w twarz działacza prolife " czyli zwykłą bandytkę. Ekscytowanie profanacją pomnika Chrystusa jak w TVP jest dosyć infantylne, gdy codziennie giną chrześcijanie za swoją wiarę
1 miesiąc temu / Ironia
 
Wsadzić na długie lata. Kary finansowe też powinny być znaczące.
1 miesiąc temu / AAA
 
To powinno być ścigane z urzędu, przecież sprawa jest oczywista. Nie podoba mi się co się ostatnio u nas wyprawia
1 miesiąc temu / Eh
 
Ciemnogród.
1 miesiąc temu / Woj.
 
@Jozefie, dajesz świadectwo wiary, tym co piszesz. Zgadza się, że najskuteczniej zadziała woda swiecona. Pozdrawiam. Szczęść Boże!
1 miesiąc temu / Malgo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.