DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Braun o odznaczeniu Szewacha Weissa: ignorancja lub lekceważenie polskiej racji stanu

Braun o odznaczeniu Szewacha Weissa: ignorancja lub lekceważenie polskiej racji stanu
Lukasz Zarzycki / FORUM

Kilka dni temu najwyższym polskim odznaczeniem państwowym uhonorowano Szewacha Weissa, byłego ambasadora Izraela w Warszawie. Zdumienie takim stanem rzeczy wyraził były kandydat na prezydenta – Grzegorz Braun. Według niego decyzja ta jest całkowicie niezrozumiała.

 

Grzegorz Braun w felietonie na łamach „Polski Niepodległej” przytacza garść poglądów Weissa. Wynika z nich, że „bez Rosji nie byłoby w ogóle wolności, a Związek Sowiecki „dał możliwość Polakom wrócić do swojej tożsamości polskiej”. Według reżysera, odznaczając Weissa, „prezydent Andrzej Duda w sposób spektakularny manifestuje w najlepszym przypadku głęboką ignorancję, w gorszym – arogancję i nonszalancję, lekceważenie polskiej wrażliwości historycznej i polskiej racji stanu”.

 

Autor felietonu przypomina, że Szewach Weiss jest „byłym wojskowym, propagandystą i politykiem, którego karierze patronowały tamtejsze służby i partia socjalistyczna. Skierowany do post-PRL-u jako ambasador, zadomowił się w warszawskim życiu publicznym jako wujek dobra rada od stosunków polsko-żydowskich. Od lat media z lewej i prawej strony głównego ścieku upierają się kreować go na zacny autorytet, wielkiego przyjaciela Polaków” etc.

 

Według Brauna, „z panicznego lęku przed oskarżeniem o antysemityzm, p.o. prawicowe media konsekwentnie przemilczają drastyczne realia historyczne i współczesne wojny prowadzone przez elity żydowskie z niepodległą Polską, za to raczą nas niekończącym się festiwalem występów Weissa, służącego jako rzadki okaz dobrego Żyda, życzliwego Polsce i Polakom niczym Jankiel z Pana Tadeusza”.

 

Autor przypomina także, że Weiss „nie jest przecież jednak wyłącznie facecjonistą i sentymentalistą, bo przecież zdążył się nam otwarcie zaprezentować jako poważny wspólnik tej gangsterskiej szajki, która usiłuje dokonać na Polakach wymuszenia rozbójniczego, dla zmylenia przeciwnika nazywanego restytucją mienia”.

 

Braun twierdzi przy tym, że „wypłaty żądają od nas bezczelni łajdacy niemogący powołać się na cywilizowane prawo dziedziczenia, pragnący prawem kaduka ustanowić precedens na gruncie prawa plemiennego” a Szewach Weiss publicznie te uroszczenia podtrzymuje, otwarcie deklarując trybalistyczne, a więc w istocie rasistowskie podejście do rzeczy.

 

Autor nazwał więc uhonorowanie Weissa przez prezydenta Dudę „naiwną głupotą” albo „cynicznym wyrachowaniem”, deklarując przy tym, że jeśli prawdziwa jest opcja druga, to nie rozumie jakie profity dla Polski mają z niej wyniknąć.

 

 

Źródło: polskaniepodlegla.pl

kra

 

 

 

 Zobacz także:

 

Świat według Brauna

 

Świat według Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka - film Grzegorza Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka


DATA: 2018-07-24 12:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

braun słuszne zwraca uwagę na cały ten problem.działanie prezydenta dudy daje do myślenia.to że działania pewnych elit żydowskich są nie zgodne z prawem wie już całe polskie społeczeństwo.milczenie elit w tym zakresie oznacza że ktoś je trzyma za cugle,szantażuje i jest potężny.sprzeciw pogrążyłby polską gospodarkę.ale nic nie jest wieczne,dosłownie nic.
ponad 3 lata temu / verytable
 
Nadanie najwyższego odznaczenia winno być powiązane z niezaprzeczalnie wybitnymi zasługami dla Polaki i Narodu Polskiego.Dla szarego człowieka owe zasługi winne być jasne jak słonce.Przyznam się,że w tym przypadku trudno o pokazanie czegoś wybitnego,a raczej zwyczajną pospolitość.I to Panu Prezydentowi wystarczyło?Dziwne!
ponad 3 lata temu / tom.siem
 
Brawo, zmiana nicka pomogła ci w końcu dostrzec że twoje posty to masło maślane.
ponad 3 lata temu / do NN
 
Niezwylke trafna i logiczna analiza. Na tyle trafna, że doprowadza do wściekłości lewactwo w poniższych komentarzach. Pełniacy obowiązki prezydenta RP pan Andrzej Duda odzancza orderem człowieka, który niezmiennie opowiada sie za okradaniaem Polski, wymusza tym samym milczenie środowisk politycznie poprawnych. A tworzy klimat do dalszego zachęcania agentury kondominium żydowskiego, urabiajacego opinię publiczną. Trudno tu o trafniejsze wnioski. Trzeźwo ocenia Szewacha Weissa podając ten argument. Rozumowo nie do podważenia.
ponad 3 lata temu / Ryszard
 
(doNN)masło maślane.
ponad 3 lata temu / ktoś
 
Bo komunizm wcale się nie skończył. On się tylko przepoczwarzył. Rządzący nadal mu służą.
ponad 3 lata temu / om
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.