Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Braun i Maciejewski o historii Polski cz. 2


Historia jest narzędziem polityki. W takiej sytuacji nie mamy do czynienia z historią jako historiografią uporządkowanych faktów tylko historią jako wyznaniem wiary, zależnie od tego kto w co wierzy - uważa Grzegorz Braun. Prezentujemy drugą część relacji z krakowskiego spotkania z reżyserem oraz z Gabrielem Maciejewskim, blogerem znanym pod pseudonimem Coryllus.


DATA: 2013-09-09 15:43:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

A propos Leopolda Tyrmanda - jako patrona nowego pokolenia twórców i czytelników Frondy. Warto pamiętać, że Tyrmand jako już dojrzały wiekiem mężczyzna uwiódł i zniszczył psychicznie kilkunastoletnią dziewczynę. Po latach udzieliła wywiadu w radiu.
ponad 6 lat temu / Iustus
 
Panom się niechcący wymieniło nazwisko prof. Bartyzela w dość niesympatycznym kontekście, ale nawet nie wypowiedzianym, tylko zasugerowanym. Problem polega na tym, że prof. Bartyzel, w przeciwieństwie do dwóch panów gawędziarzy, po pierwsze nie tylko uważa się za katolickiego tradycjonalistę, ale też wie, co to znaczy; nie tylko uważa się, za monarchistę, ale też wie, co to znaczy. Nie ta liga, panowie. A już wrzucanie czyjegoś nazwiska w podejrzany kontekst, bez dodania przypisu, że akurat Bartyzel wyszedł z tego bez skazy - no to jest wręcz niegodne. Czego jak czego, ale pychy to obu panom nie brakuje.
ponad 3 lata temu / cristero
 
Panie Braun. Bardzo panu dziękuję za diagnozę lewackości inteligencji w Polsce.
ponad 5 lat temu / Leo
 
pan Gabriel Maciejewski to głos ochłody na gorące głowy tych, którzy chcieliby w dzisiejszych warunkach chwytać za miecz (czytaj: zanegować całą historię Polski do czasów stanisławowskich). Lepiej tworzyć niż burzyć, to co i tak stanie się reliktem.
ponad 6 lat temu / bazyli
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.