DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Braun, Wolak, Żak. Rusza tarnowski III Festiwal Niepodległości

Braun, Wolak, Żak. Rusza tarnowski III Festiwal Niepodległości

Już za kilka dni rozpocznie się w Tarnowie główny blok kolejnej, trzeciej już edycji Festiwalu Niepodległości. Imprezie patronuje portal PCh24.pl

 

W ramach Festiwalu, organizatorzy zaplanowali w tym roku szereg imprez edukacyjnych i kulturalnych: III Koncert Bardów (w tym roku koncert „Podziemna Armia Powraca” w wykonaniu J.Zelnika, P.Piekarczyka i L.Czajkowskiego z galą inauguracyjną, w czasie której zostanie wręczona nagroda „Szabla Niepodległości”), dwie debaty z udziałem badaczy, twórców i publicystów (Polska tradycja powstańcza oraz Tożsamość miasta Tarnowa), kolejny przegląd filmowy Imagines Patriae dla młodzieży szkolnej oraz cykl wykładów, spotkań autorskich i seansów z wybitnymi badaczami i twórcami, a także kolejny IV Tarnowski Marsz Niepodległości, organizowany przez lokalnych działaczy z Młodzieży Wszechpolskiej i KoLibra 30 X wieczorem.

 

Wśród imprez towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu znalazły się również kolejna edycja miejskiej gry fabularnej (LARP) „Tarnów'46"oraz warsztaty teatralne „Wiatr Wolności” Teatru Nie Teraz.

 

Wśród zaproszonych znaleźli się m. in. reżyser Grzegorz Braun, publicysta magazynu „Polonia Christiana” Jerzy Wolak, oraz reżyser teatralny i eseista Tomasz Żak.

 

Pełny program wydarzenia oraz dodatkowe informację na stronie Festiwalu Niepodległości.  

 

 

luk

 

 


DATA: 2014-10-22 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.