DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Braun, Winnicki, JKM: Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu

Braun, Winnicki, JKM: Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu
Fot. You Tube / wPolsce.pl

Szykujący się do wyborów europarlamentarnych politycy koalicji wolnościowo-narodowej mocno opowiedzieli się przeciwko zaangażowaniu Polski w działania wymierzone przeciwko Iranowi. Grzegorz Braun, Robert Winnicki oraz Janusz Korwin-Mikke w poniedziałek rozmawiali na terenie Sejmu z dziennikarzami.

 

- Nasza koalicja opowiada się za pokojem. Jesteśmy przeciwni wciąganiu, wpychaniu Polski w wojnę – bliskowschodnią, amerykańsko-żydowską. Celem nagonki jest Iran. Taka jest obecnie „mądrość etapu” i my jej nie uznajemy – stwierdził Grzegorz Braun.

 

– Zapowiedziana przez amerykańskiego sekretarza stanu konferencja, która ma się odbyć w Warszawie, jest – wszystko na to wskazuje – elementem wojny propagandowej, do której nie chcemy się przyłączać, i nie chcemy żeby naród polski stał się bez własnej wiedzy i zgody stroną wojującą. Jeśli idziemy na wojnę, to należy się narodowi przynajmniej krótka debata parlamentarna – dodał były pretendent do fotela prezydenckiego.

 

Grzegorz Braun zachęcił do lektury 16. rozdziału kodeksu karnego, mówiącego o odpowiedzialności za udział w przygotowaniach do wojny napastniczej bądź zachęcaniu do niej. – Każdy polityk, który brałby udział w takich operacjach, staje się zdrajcą stanu – powiedział kandydat do europarlamentu.

 

- Jesteśmy okłamywani, że Polska ma jakieś zobowiązania wynikające z udziału w Pakcie Północnoatlantyckim. Chciałbym przypomnieć, że jego artykuł 5. mówi wyraźnie, że bronić trzeba państwa, które zostanie zaatakowane na obszarze Atlantyku na północ od Zwrotnika Raka, włączając w to obszar Morza Śródziemnego – zwrócił uwagę Janusz Korwin-Mikke. – Ponieważ Iran nie leży nad Morzem Śródziemnym ani nad Atlantykiem, nawet gdyby zatopił dziesięć statków amerykańskich, Polska nie jest zobowiązana do bronienia Stanów Zjednoczonych, zresztą one sobie świetnie poradzą – zauważył.

 

Robert Winnicki podkreślił natomiast: – Uważamy, że Polska ma swoje interesy na Bliskim Wschodzie, przede wszystkim gospodarcze. Powinniśmy też występować w interesie pokoju i chrześcijańskich mniejszości, które tam żyją.

 

Polityk wezwał do namysłu nad kształtem polskiej polityki bliskowschodniej. Zaprosił też do udziału w konferencji eksperckiej „Polska – Bliski Wschód”, zaplanowanej na 13 lutego, czyli dzień inauguracji zwołanego przez Amerykanów do Warszawy międzynarodowego spotkania w sprawie Iranu. – Polska powinna być moderatorem debaty międzynarodowej na temat Bliskiego Wschodu. Polska ma dobrą opinię w Iranie, w innych państwach Bliskiego Wschodu, nawet pomimo bliskich związków ze Stanami Zjednoczonymi. Ta opinia powinna być wykorzystywana w celach gospodarczych, w nawiązywaniu relacji, które budują pozycję międzynarodową Polski, a nie takich, które ją niszczą, czego efektów już doświadczamy – powiedział.

 

- Gwarantem bezpieczeństwa Polski jest silna polska armia i mądra polityka zagraniczna naszego państwa – tak Winnicki skwitował pytanie o ocenę znaczenia obecności stałych baz amerykańskich nad Wisłą. – Żadne obce wojska kiedykolwiek stacjonujące na terenie Polski nie były nigdy gwarantem bezpieczeństwa naszego państwa – stwierdził lider Ruchu Narodowego.

 

- Wszystkim polskim żołnierzom radzi bylibyśmy przychylić nieba. Chcielibyśmy zrobić wszystko żeby armia polska nie była armią fasadowa, i by nie była wykorzystywana w charakterze kondotierów, na dodatek bezpłatnych, na wojnach, które nie mają nic wspólnego z polską racją stanu i z polskim interesem narodowym – zadeklarował Grzegorz Braun.

 

 

Źródło: wPolsce.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-01-22 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

życzę powodzenia w wyborach do PE i Sejmu - jesteście ostatnią deską ratunku dla NASZEJ KOCHANEJ POLSKI - "a po czynach ich poznacie"- pis mydli oczy polakom , nie działa w interesie Polski -mam nadzieję że tak jak ja i inni rodacy zaczynają to widzieć. Głosowałem na nich i się tego zaczynam wstydzić.
ponad 1 rok temu / polak
 
Prawdziwe powody konfliktu: http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/142092-spor-z-iranem-komu-to-sluzy?
ponad 1 rok temu / polak
 
Amerykanie zniszczyli pokój na Bliskim Wschodzie, w interesie Izraela. Po co się w to łajdactwo mieszać?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
warto rozliczyć się też z mitem "braku alternatywy" lub "powinności dziejowej". II Wojny Światowej nie było w Hiszpanii, Portugalii, Irlandii. Planu Balcerowicza też w paru miejscach na świecie nie było.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Jak widzimy PiS potulnie milczy wysługując się prezydentem D. Tym mocniej słychać głos Koalicji Narodowej. Brak reakcji ułatwi niezdecydowanym WYBÓR ZA Tymi, którzy walczą o NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@PJW: A dlaczego nie porównywać? W każdym przypadku finał dla Polski i Polaków był, a teraz będzie taki sam.
ponad 1 rok temu / PL
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.