DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Braun: rodzice-uciekinierzy z Białogardu powinni mieć zapewnioną opiekę prezydenta

Braun: rodzice-uciekinierzy z Białogardu powinni mieć zapewnioną opiekę prezydenta
Fot. Filip Blazejowski/FORUM

„Sprawa rzekomego porwania przez własnych rodziców nowo narodzonego dzieciątka ze szpitala w Białogardzie jest kolejnym dowodem na to, że organa RP 3 i 1/2 (Rzeczypospolitej Trzeciej i Pół) wbrew demokratycznym i konstytucyjnym frazesom bynajmniej narodu nie reprezentują i jego dziedzictwa nie chronią, ale wręcz przeciwnie – stanowią kulturowo obcy, na co dzień dokuczliwy, a nierzadko agresywny reżim, usiłujący narzucić trendy i egzekwować zasady z gruntu naszej tradycji obce i dla normalnego Polaka nieznośne” - pisze na łamach tygodnika „Polska Niepodległa” Grzegorz Braun.

 

Na początku felietonu zatytułowanego „Rodzina na celowniku” Braun cytuje fragment napisanego kilka miesięcy wcześniej tekstu swojego autorstwa, w którym poruszył problem przymusowych szczepień. „Władza, która z uporem godnym lepszej sprawy usiłuje egzekwować wobec polskich rodzin przymus skorzystania z jakichkolwiek usług urzędowo-preferowanych – czy to usług medycznych, czy edukacyjnych, kulturalnych, gastronomicznych czy jakichkolwiek innych – taka władza podcina własne korzenie i podkopuje fundamenty państwa. Przymus szczepień godząc w suwerenność władzy rodzicielskiej, uderza w nasze cywilizacyjne, wolnościowe tradycje. (…) Na terytorium Polski trwa wielki eksperyment medyczny, w którym jako kolektywny królik doświadczalny służy ni mniej, ni więcej cały naród” - przypomina Braun.

 

Publicysta przyznaje, że nie zdawał sobie sprawy, iż państwowy przymus szczepień tak szybko przejdzie na „wyższy poziom” i połączy tak wiele „sił postępu”: medyków, prawników i policjantów z Białogrodu, którzy „w ekspresowym trybie przeprowadzili procedurę ograniczenia praw rodzicielskich wobec młodych rodziców, którzy ośmielili się egzekwować swoje wyłączne prawo do decydowania o terapii stosowanej wobec dziecka”.

 

„Hańba tym, którzy się w to bezprawie i w tę kampanię kłamstw i manipulacji zaangażowali. Hańba ich mocodawcom i przełożonym, którzy natychmiast nie interweniowali w tej sprawie" - pisze Braun. Dodaje, że gdyby prezydent Andrzej Duda był prawdziwym mężem stanu, to natychmiast podjąłby działania mające na celu ochronę rodziców i ich dziecka i zapewnienie im azylu, „chociażby w samym Belwederze”. Zdaniem autora prezydent nie jest lojalny wobec obywateli, tylko wobec lobbystów przemysłu farmaceutycznego.

 

„Nawet jeśli ta sprawa zakończy się szczęśliwie, co daj Boże, to przecież pozostaje problem systemowy – problem nadgorliwości urzędników i funkcjonariuszy, którzy tak błyskawicznie przeprowadzili procedurę ograniczenia praw rodzicielskich, a następnie urządzili polowanie z nagonką na rodziców – uciekinierów”, puentuje Braun.źródło: tygodnik „Polska Niepodległa”

TK

DATA: 2017-09-20 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@pch podaj przykład najlepiej ze źródłem, ile osób zmarło na ospę? :) Moi synowie właśnie przebyli ta chorobę, czasem sie drapiąc, bo trochę to było niekomfortowe. Ale o dziwo przezyli, normalnie cud nad Wisła!
6 miesięcy temu / Koło
 
Czytając te wpisy zastanawiam się czy ktoś z Państwa ma jakiekolwiek pojęcie o medycynie. Sądzicie że prawo rodziców do decydowania o własnych dzieciach pozwala im na narażanie go na utratę zdrowia? Dziecko z Białogardu było wcześniakiem narażonym na krwawienie dokomorowe i powinno otrzymać witaminę K. Rodzice się nie zgodzili. Co by było gdyby dziecko dostało krwotoku i było upośledzone. Wtedy pewnie winni byliby lekarze. Prawo rodziców nie pozwala na narażanie dziecka. Można zastanawiać się czy rzeczywiście wszystkie szczepienia obowiązkowe są potrzebne ale nie ulega wątpliwości że ogólnie rzecz biorąc szczepienia są dobre Gdyby nie one ludzie dalej umieraliby na ospę lub byli kalekami z powodu polio. Trzeba pamiętać że szczepienie jest elementem zdrowia populacji Więc odmowa szczepienia jest natężeniem nie tylko siebie ale również innych Pytanie czy jest to moralne
9 miesięcy temu / Pch
 
Głosowałem na PiS i liczyłem, że sprawa szczepionek zostanie naprawiona i zniesiony obowiązek szczepień. Teraz jak patrzę co wyprawia sprzedawczyk minister Radziwiłł i jego wice Łanda mający na koncie współpracę z koncernem GlaxoSmithKline to coś mi się robi. Precz z takimi ludźmi z tego rządu, niech Kaczyński i Szydło wreszcie się obudzą i ratują nasze dzieci przed tymi łotrami!
9 miesięcy temu / jaco
 
@nie tylko. Jak ma uchylić, skoro on ją podpisał, jako pierwszą ustawę po objęciu urzędu, do tego ROZSZERZAJĄCĄ zakres szczepień obowiązkowych. Więc co, ma teraz przyznać, że postąpił idiotycznie? Jeżeli tak zrobi, z pewnością odzyska zaufanie wielu, bo na razie tylko "grabi" i nic nie zmienią tu patriotyczne frazesy wypowiadane przy byle okazji. Z Panem Bogiem.
9 miesięcy temu / Stefan
 
Jak widać alternatywa wyborcza została dobrze przygotowana. Wiele musiało się zmienić aby wszystko zostało po staremu.
9 miesięcy temu / marju73
 
Ustawa o przemocy w rodzinie do uchylenia.
9 miesięcy temu / irena
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.