DZIŚ JEST:   20   MARCA   2019 r.

Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Braun: klucz do polskiej geopolityki leży na Białorusi, potrzeba deklaracji Duda-Łukaszenka

Braun: klucz do polskiej geopolityki leży na Białorusi, potrzeba deklaracji Duda-Łukaszenka
fot. youtube/pobudka
#POLITYKA    #DUDA    #MIŃSK    #ŁUKASZENKA    #BIAŁORUŚ    #GRZEGORZ BRAUN    #BRAUN    #WARSZAWA    #PREZYDENT    #EUROPA    #NEUTRALNOŚĆ

Były kandydat na prezydenta RP, Grzegorz Braun, w artykule opublikowanym na łamach polskojęzycznej gazety codziennej w USA – „Nowego Dziennika” – pisze o Białorusi, jako o sąsiedzie „najbliższym nam pod każdym względem i w każdym wymiarze, nie tylko geograficznym”. Wzywa do zmiany wektorów polskiej polityki zagranicznej.

 

Braun zauważył, że parę miesięcy temu prof. Richard Pipes (niegdyś doradca prezydenta Reagana), który jako „wujek Dobra Rada” z ramienia amerykańsko-żydowskiego establishmentu okazjonalnie komunikuje imperialne intencje względem nas, bardzo zdecydowanie radził, byśmy w ogóle nie prowadzili żadnej polityki wschodniej (sic). Według Brauna oczywistym jest, że w ten sposób jakaś część elity amerykańskiej postrzega rolę Polski: jako lojalnego wasala, subordynowanego agenta, który ma posłusznie spełniać potrzeby amerykańskiej dywersji w regionie – aż do czasu, kiedy w ramach kolejnego „resetu” zostaniemy w imię wyższej racji imperialnej złożeni na ołtarzu „normalizacji” stosunków Waszyngtonu z Moskwą.  Mimo tego, Grzegorz Braun nawołuje, by jednak zintensyfikować wysiłki na rzecz współpracy z Mińskiem.

 

Tak bowiem, jak w skali globalnej czynnikiem zmieniającym dotychczasowy układ są Chiny, jak w skali kontynentalnej „game-changerem” jest Turcja – tak w naszym regionie nowym graczem mającym potencjalne możliwości zmiany układu dyktowanego przez zwycięzców II wojny światowej jest właśnie Białoruś. Nie może jednak wiele uczynić sama – pisze Braun.

 

Według Brauna w stosunkach polsko-białoruskich zmarnowaliśmy ostatnie ćwierćwiecze, a większą odpowiedzialność ponoszą za to kolejne rządy w Warszawie, niż reżim miński. Jako przykłady wymienia odrzucenie propozycji wydelegowania na Białoruś polskiego pełnomocnika ds. prywatyzacji, czy transmitowanie na Białoruś unijnej propagandy.

 

Grzegorz Braun podkreśla, że tylko dzięki synchronizacji naszych wysiłków z Mińskiem możemy jeszcze uratować pokój i zadbać o resztki suwerenności w Europie Środkowej.  Apeluje więc o wspólną deklarację prezydentów Polski i Białorusi – o braku jakichkolwiek wzajemnych pretensji, o wspólnej determinacji skutecznego przeciwstawienia się jakimkolwiek roszczeniom zewnętrznym, połączona ze stanowczym wezwaniem do poszanowania nienaruszalności granic i suwerenności rządów w Europie Środkowej – może jeszcze odwrócić wyrok wydany w tajnych gabinetach dyplomatycznych i kantorach bankowych. Były kandydat na prezydenta uważa, że Warszawa powinna niezwłocznie wystąpić z deklaracją neutralności, którą Mińsk w lot pojmie, doceni i zechce się do niej przyłączyć. A za Mińskiem pospieszą wszyscy inni – Budapeszt i Praga tylko czekają na znak, że Warszawa zamierza poważnie traktować własną suwerenność.

 

 

 

Źródło: www.dziennik.com

kra

 

 

 

 Zobacz także:

 

Świat według Brauna

 

Świat według Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka - film Grzegorza Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka

 


DATA: 2018-07-24 12:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Waszczykowski był na Białorusi ostatnio? Był. Śledziliście komunikaty? Ja tak, wyglądało to bardzo dobrze. Łukaszenka chce wspólnej polityki zagranicznej, tylko PiS nie chce, bo poddał się UE i USA. PiS jest w straszliwym błędzie. Trzeba PiS przekonać, że się myli albo zmusić do ratowania Polski. Kto może powinien to robić i nie pozwolić im na zrobienie głupstwa, kto nie może, niech się modli. Bóg nas wysłucha, skoro nawet łotra na krzyżu wysłuchał. Nie wolno jedynie "nic nie robić".
ponad 2 lata temu / beta
 
@Venatrix:A dlaczego mamy uczyć Białoruś prywatyzacji? Są suwerennym państwem i nic nam do tego. Zrobią to co będą uważać za słuszne i sami będą decydować o sobie. @Leo: nic tylko siąść i płakać. Może jedna jest jakieś wyjście z tej beznadziejnej sytuacji? Ktoś to wyjście podaje na tacy, trzeba tylko chcieć je zrozumieć.
ponad 2 lata temu / @
 
Możliwość polityczną w tym względzie mieliśmy do około 1994 roku. Następnie wrota się zamknęły. Brak polityki wschodniej rozbryzgany postkomunizm w agencjach wywiadowczych otumanił i skutecznie odciął polską rację stanu od zaistnienia na scenie międzynarodowej. Dziś stanowimy obraz na wpół zlikwidowanego targowiska gdzie pomiędzy nadgnitymi resztkami trafi się jakieś lepsze opakowanie ale tak do końca nie wiadomo czym wypełnione.
ponad 2 lata temu / Leo
 
Przepraszam bardzo, ale... z takimi postulatami chcecie wygrywać wybory?! PS: Jeśli III RP ma uczyć Białoruś prywatyzacji, to równie dobrze możemy ich najechać.
ponad 2 lata temu / Venatrix
 
@zxc - 100,00% zgody. Nawet sama Polska nie spełnia elementarnych kryteriów państwa katolickiego. Reszta? Resztówka na Węgrzech czy Słowacji, może Chorwacja. Realność DOBREGO pomysłu GB? O czym mówić, kiedy rząd Wszczykoszczakiem i Antkiem-Awiatorem nogami przebiera za możliwie masową instalacją Amerykanów i innych wojsk NATO. I to się już dzieje! Jesteśmy dywersantem Jankesów na wschodzie Europy. Tym się różnimy od innych państw frontowych (państwo położone w Palestynie czy Turcja), że miast mieć z tego gruba kasę to dopłacamy mocno do tego.
ponad 2 lata temu / Burak
 
"Moi Polacy" zwykł o rodakach na B-rusi mawiać prezydent Łukaszenka w odróżnieniu od strategicznych przyjaciół z Wilna i Kijowa.Białoruś-jedyny sąsiad nie czyniący Polsce wstrętów,czujący Polskę lepiej od tysięcy Polaków szczególnie tych z odzysku. P.Braun potwierdza opinię Narodu nie dopuszczanego do głosu przez kolejnych okupantów jak w kwestii napuszczania na Rosję.
ponad 2 lata temu / Karolina
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.