DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


cz.3. Niech wszędzie słynie Imię Jezusowe, Gusła i fałsze zniszcz Mahometowe; Niechaj co rychlej z pieśni chrześcijańskich Zabrzmi Twa chwała w meczetach pogańskich. Zmiłuj się, zmiłuj, dalej w pohańbienie Nie daj miejsc świętych, zkąd wyszło zbawienie; Niech się już więcej z nas nie urągają, Daj ich zwyciężyć, niechaj Cię poznają Niech onym, jak nam, w tamtych krajach wszędzie, Jedna owczarnia, jeden pasterz będzie; I wszystkich razem racz nas w niebie stawić, Byśmy Cię mogli społem wiecznie sławić. Amen. za: Śpiewnik Pelpliński
3 miesiące temu / asosin
 
cz.2. Panie Zastępów! Cóż Tobie trudnego? Tylko Ty rozkaż, dokażesz wszystkiego; Wszak głos Twój Jerych słabem szkłem obalił, Słońce wstecz zemknął, Pentapolim spalił. W głębokiem morzu kwieciom dno uprawił, Jordan kształt skał niewzruszonem stawił, By nogą suchą lud upodobany Wszędzie przewodził wyniszczać pogany. Boże wszechmocny! Czy dziśże skrócone Łask Twoich będą moce niezmierzone? Zmiłuj się, zmiłuj, rzecz słowo królowi, By mocą Twoją wziął państwo Turkowi. Szczęść, Boże, lud nasz z wodzem i Hetmany, Pogrom Tatary, Turki, Bisurmany, Niechaj poznają, żeś Ty Bóg sam prawy, Bo obrzezańcy bluźnią Twoje sprawy. Ci wyniszczają chwałę Twoją świętą, By rozszerzali obłudność przeklętą, Zhańbili Świętych, ołtarze, kościoły, Z nich czynią stajnie, śpichlerze, stodoły. Powstań, o Panno, skarz takowe zbrodnie, Spraw, niechaj służym wszyscy Tobie zgodnie; Przywróć nam miejsca zbawienia naszego, Gdzie niegdyś stały nogi Syna twego.
3 miesiące temu / asosin
 
Kiedy czytam o takich rzeczach, zawsze przypomina mi się piękna, prawdziwie ekumeniczna pieśń: Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy, Łzy wylewając serdecznie wzdychamy: Daj zgodę, miłość chrześciańskim panom, Niech mężnie staną przeciwko poganom. Potłum niewiernych schizmy, herezye, Niech naród każdy naszą wiarą żyje; Podwyż Kościół Twój, niech moc Twoję czuje, Z Twych nieprzyjaciół niechaj tryumfuje. Puść na pogany strach gniewu walnego, Niech się przelękną Imienia Twojego; Daj cesarzowi moc chrześcijańskiemu, Zgubę domowi spraw otomańskiemu. Błogosław Króla, Monarchę Polskiego, Daruj zwycięstwo szablom wojska jego; Daj mu i Roschi, Daki, Gazaryą, Serby, Bułgary, Romli, Natalią. Niech mocą Twoją aż do Diarbeki Uprzątnie brzydkość Antychrysta Mekki; Niech na moszeą, gdzie ksieżyc Osmanów, Stawi Krzyż święty w radość chrześcijanów. ...
3 miesiące temu / asosin
 
braćmi i siostrami są dzieci TEGO SAMEGO ojca I TEJ SAMEJ MATKI! Naszym Ojcem jest Bóg w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha św. Naszą Matką jest Niepokalana Maryja! To proste, jak budowa cepa! Kto uznaje się za dziecko TEGO Boga i TEJ MATKI - jest mi bratem i siostrą! Bracia i siostry mają to samo "nazwisko" = KATOLICY! Amen! Innych będę szanować jako stworzenia Boganawet, jeśli nie chcą tego uznać, ale dopóki nie przyznają się do swojego Ojca i Matki nie mogę ich uznać za swoich >braci< . Są moimi ZNAJOMYMI tylko : Pozdrowienia dla znajomych i uściski dla braci!
3 miesiące temu / sorella
 
Uwierzylabym w to wszystko naprawde, nawet intencja wydaje sie wlasciwa, gdyby nie jeden maly szczegol, ze w tzw. watykanskim spocie ekumenicznym zostal usuniety krzyz! Oraz, ze gdy kard. Marx z drugim kard. juz teraz nie pamietam nazwiska pojechali do Palestyny i Jerozolimy to schowali pektoral, tlumaczac, ze nie chcieli urazic zydow i muzulmanow. To nie jest ekumenizm. Ja chetnie przyjme pod swoj dach w goscine i zyda i muzulmanina. Ale jesli ktorys z nich powie, ze nie moze zjesc ze mna kolacji, bo mu krzyz przeszkadza, ktory wisi w mojej jadalni, to ja krzyza nie zdejme, tylko grzecznie poprosze, zeby opuscili moj dom. I tak rozumiem ekumenizm. A to co robi Watykan to skandal i zaparcie sie Chrystusa!
3 miesiące temu / Krakowianka
 
Niby to takie szlachetne, ale wzbudza niepokój w kontekście tego co dzieje się w Europie. Czyżby Papież dostrzegł fakt islamizacji chciał zaradzić ewentualnym konsekwencjom? A jeśli chodzi o inny aspekt tego zjawiska, który tu był podnoszony, to Global Impact Church już istnieje.
3 miesiące temu / Szyszka
 
Zwracam się z prośbą do tych którzy cytują wersety Biblijne o dodawanie na końcu lub na początku cytatu księgi i rozdziału Biblii z którego cytat został wzięty ? w ten sposób będzie nam wszystkim łatwiej być Barejczykami z Apokalipsy Jana.
3 miesiące temu / waldekS
 
Zerwałam z muzułmaninem, złamałam sobie serce, bo wierzę w Chrystusa, a mój Papież mi tak pod górkę robi?!? Foch normalnie ... Powiem Wam szczerze, że ja NIE ROZUMIEM, dlaczego nikt w Kościele Katolickim nie mówi na głos prawdy. Przecież tutaj nie trzeba wielkiej znajomości teologii, studiów wyższych, filozofii i znajomości historii, żeby zobaczyć co się dzieje. O co tutaj chodzi? Czekają na więcej dowodów? Mają nadzieję, żę jednak Papież się opamięta albo że Jego pomyłki to tylko pomyłki? Ktoś mi to może wyjaśnić? Jakby się dalej Pana Jezusa biczowało, cierniem koronowało, krzyż Mu wkładało ... Płakać się chce.
3 miesiące temu / Pandzia
 
", wzywamy samych siebie, przywódców świata, a także architektów polityki międzynarodowej i gospodarki światowej, by usilnie starać się o upowszechnianie kultury tolerancji i współistnienia w pokoju; interweniowania tak szybko, jak to możliwe, by powstrzymać przelewanie niewinnej krwi i położenie kresu wojnom, konfliktom, degradacji środowiska oraz upadkowi moralnemu i kulturowemu, jakiego obecnie doświadcza świat" Niby dokument dotyczy dialogu międzyreligijnego, ale tak naprawdę to deklaracja pro-masońska, wzywająca do budowy scentralizowanego ośrodka globalnej władzy. Masoni zapewniają sobie w ten sposób legitymizację budowy NWO przez Kościół Katolicki.
3 miesiące temu / A.
 
Nie wiemy, tak naprawdę, co wiedzieli Sumerowie. W ich pismach jest mowa o "bogach", nie o kosmitach. Kosmici są pojęciem całkowicie współczesnym - jak pisałeś - powstałym 5 min temu. Tak jak wiara w możliwość życia gdzieś w kosmosie. Również w Biblii, w księdze Ezechiela masz fragment o przybyciu z Nieba Zwierząt o wielu oczach. Tylko tyle. Nie ma mowy o jakichkolwiek kosmitach. Kosmitów ujrzał w nich niejaki Kuczyński Maciej, który, jak słusznie wspomniałeś - urodził się 5 min temu. o tyle, odnośnie kosmitów. Konferencje są, bo cała akcja jest szykowana z wielkim rozmachem. Nawet ponoć papieża w to zaangażowano czyt. wystraszono i istnieją plany obrony Ziemi przed inwazją kosmitów. Całkiem poważnie brane pod uwagę. Wszystko jest przygotowywane pod "inwazję kosmitów", tylko, że w ich roli wystąpią... zmodyfikowani ludzie. Wiadomo o nich nie od dziś, ale o ich ziemskim pochodzeniu ukrywana jest prawda. Nie daj się zwieść.
3 miesiące temu / Bolek
 
Jaka tolerancja innych wyznań? Czy człowiek wybrany na namiestnika Chrystusa może stawiać inne wyznania na równi z chrześcijaństwem? Chyba powinien głosić Prawdę a Prawdą Jest Jezus Chrystus...
3 miesiące temu / Polka
 
szerzej tzn wyobraźnią i empatią,gdybyś się urodził jako Hindus czy Muzułmanin z taką samą siłą i przekonaniem wierzyłbyś tak jak oni ,zresztą brzmisz jak wyznawca Allacha oni tez nie maja wyobraźni
3 miesiące temu / rety
 
2 J 9-11 Ostrzeżenie przed nauczycielami fałszu 9 Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce Chrystusa, ten ma i Ojca, i Syna. 10 Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, 11 albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.
3 miesiące temu / oj tam
 
Powiadasz że mam popatrzeć szerzej? Ja mam patrzeć jak Chrystus zalecał a nie inaczej. Inni przyjmą Chrystusa albo "do otchłani zejdą". Niema innego imienia pod którym można być zbawionym - to nie moja wina. Franciszek powinien wzywać do nawrócenia a nie tworzyć hybrydy. To sie źle skończy.
3 miesiące temu / Jot
 
Przyjacielu, nawet katolicy i ewangelicy nie wierzą w tego samego Boga...
3 miesiące temu / @V73
 
JEDNA ŚWIATOWA RELIGIA CORAZ BLIŻEJ!!! PRZYWÓDCĄ TEJ JŚR BĘDZIE ANTYCHRYST!!!
3 miesiące temu / Brygida
 
Przecież Chrystus powiedzial do Samarytanki: my wiemy co czcimy, wy nie wiecie co czcicie
3 miesiące temu / Teolog
 
"Nie przyszedłem by przynieść pokój, ale rozlam" czy nie ten tekst był czytany ostatnio?
3 miesiące temu / Second
 
czyli bardziej zgadasz się ze słowami Jezusa cyt"?Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! 6 Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela" czy z tymi "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody" ?
3 miesiące temu / do mee.
 
Bog nie poslal swego Syna na skale globalana, a poslal Syna po to by odnalalazl swoje owce zagubione...rozproszony lud Pana. Beda tez tez tacy, ktorzy z poza ludu skorzystaja, tacy, ktorzy pojda za Chrystusem czyli wypelnia wole Boga...to co u czlowieka jest niemozliwe u Boga jest mozliwe.
3 miesiące temu / mee...
 
Franciszku Twoją rolą jest nawracanie i przypominanie o nauce Chrystusa a nie akceptowanie innych wyznań.
3 miesiące temu / Gość
 
Nie ma potrzeby implementować tego dokumentu. W Konstytucji jest zapisana równość i tolerancja religii. Tu jest inny problem. Tylnymi drzwiami chcą wprowadzić wiarę ludzkości w jednego Boga, stworzyć jeden światowy kościół oraz w rezultacie jeden światowy rząd. "?Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia? wskazuje m.in., że ?przez wiarę w Boga, który stworzył wszechświat," To są czyste herezje muzułmanie oraz chrześcijanie nie wierzą w tego samego Boga. Wg Biblii tylko wierzący w Jezusa są zbawieni. Muzułmanie nie wierzą w Jezusa jako Syna Bożego. Uznają go tylko za proroka oraz wzywają do zabijania chrześcijan. KRK pod wodzą Franciszka się sprzedał wielka nierządnica na siedmiu wzgórzach. Ludzie czytajcie Nowy Testament a wszystko zrozumiecie. Zachęcam. Sprawdźcie sami.
3 miesiące temu / V73
 
Dwóch katolików w komisji reszta muzułmanie hehe A wszystkie teksty o braterstwie i iwszelkiej extremie do muzułmanów powinny być dedykowane
3 miesiące temu / Anna
 
w skali globalnej -to jest tylko twoje zdanie ,inni są tak samo mocno przekonani do prawd w jakich zostali wychowani ,spróbuj popatrzeć szerzej
3 miesiące temu / do Jot
 
Hasła piękne tylko co z nich wyniknie ... nic! Zniosą podatek od chrześcijan? pozwolą publicznie wyznawać wiarę? W końcu powstaną kościoły? - nie wierzę
3 miesiące temu / Paweł
 
Krzysiek - idea ta jest nie do przyjęcia. Albowiem tylko przez Chrystusa przychodzi zbawienie. Nie przez bóstwo księżycowe - Allaha. Chrystus zapowiedział że przyniesie miecz - bo albo Go przyjmujesz albo nie. Nie można przyjmować Zbawiciela i demona księżycowego. To bzdura.
3 miesiące temu / Jot
 
mowa o tym co wiedzieli Sumerowie ,o tym co jest w Biblii i jej nieujawnionych księgach a nie o historii 5 min wstecz ,a konferencje się odbywają to jest fakt bo nawet jakby wyhodowano nowy gatunek to powinniśmy o tym wiedzieć
3 miesiące temu / @Bolek
 
Idea sama w sobie piękna i głęboka ,to mała planeta i uciec się z niej nie da
3 miesiące temu / @ Krzysiek
 
"Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą." 1Tesaloniczan 5:3
3 miesiące temu / Kasia
 
"...ludzkie braterstwo". Jakie to płytkie i tandetne.
3 miesiące temu / Krzysiek
 
Ludzkosc sie jednoczy przeciwko Jezusowi i Jego Ojcu...tylko w Chrystusie jest zbawienie, Ktory oddal swoje cialo za nasze grzechy, torturowan umarl na krzyzu...zaden inny bog nie oddal swego zycia za lud swoj by nastepnie zmartwywstac.
3 miesiące temu / mee...
 
@klik - nie ma i nie było żadnych "kosmitów". To jest największe fałszerstwo naszych czasów. Są za to zmodyfikowani genetycznie ludzie efekt "badań" Josefa Mengele i jego promotorów, poprowadzony po jego śmierci przez Amerykanów o wyglądzie tzw "szaraków". Inaczej mówiąc - ci, których nazywamy "kosmitami", szarakami", "reptalianami", czy jak tam chcesz, są tak naprawdę ludźmi takimi jak my. Stworzono ich pierwotnie jako część hitlerowskiego planu stworzenia wojownika idealnego co nie bardzo im wyszło, a teraz ich zadaniem jest planowana akcja gigantycznego wystraszenia całej ludzkości, by wreszcie wprowadzić rządy NWO. Przerażoną ludzkością łatwiej jest rządzić, niż spokojną i zrównoważoną, prawda?
3 miesiące temu / Bolek
 
do Kolo > Masz rację. Warto zauważyć , że nasi Pasterze często nam przypominają , że jak się ma CHOREGO - zachowującego się NIENORMALNIE , GORSZĄCEGO rodzinę Ojca - to należy jego "wybryki" znosić w cierpliwości i łagodności , no chyba, że staje sie NIEPOCZYTALNY i NIEBEZPIECZNY dla otoczenia, to wtedy potrzebna fachowa pomoc i szpital - izolacja. Ale stary ojciec na emeryturze NIE MA WŁADZY więc sprawa jest prosta. A co z OJCEM wielkiej RODZINY jaką jest Kościół Rzymsko-Katolicki. Dopiero co na emeryturę odszedł B. XVI - bo już "nie miał siły i zdrowia". A jak wierni mają POSTRZEGAĆ kolejnego starego Papieża, który zrywa z dotychczasową nauką K.K. i Tradycją. Gdzie POCHOWALI SIĘ INNI Pasterze przyglądając się z ukrycia jak NISZCZONY jest Kościół Jezusa Chrystusa przez "chorego"/ starego Ojca siejącego zgorszenie. Prawda ocenzurowana ? A co będzie "dalej" ?....
3 miesiące temu / iskierka
 
Właśnie!!! O jakiego Boga tutaj chodzi? Jest to po prostu ekumeniczna mrzonka i kolejna próba narzucania mrzonek ludziom. Normalny człowiek nie identyfikuje się już ztakimi nowymi ideologiami.
3 miesiące temu / Gość
 
Do użytkownika o nicku !. Papież nie jest następcą Jezusa! Pomyśl chwilę, przecież to nielogiczne -Jezus nie przeminął. Papież jest następcą św.Piotra.
3 miesiące temu / j'io'
 
A czego się spodziewać po człowieku całującego buty sudańskich przywódców... .
3 miesiące temu / Karol
 
A co będzie z tymi, którzy NIE BĘDĄ SIE BRATAĆ? Przecież takowa "inicjatywa" oświeconych jest sprzeczna z PRAWEM WOLNOŚCI. Czy słowa : "nie lubię cię" , "nie chcę cię znać ani poznawać "- będą zabronione a nawet tępione. Cała ta inicjatywa ma charakter POLITYCZNY a tym samym NIEBEZPIECZNY. Doświadczenia II S.W. tzw. aggiornamento i panujący KRYZYS / ROZŁAM / ZAMIESZANIE w Kościele winny być NAUCZKĄ dla wiernych do czego doprowadza BRATANIE SIĘ Z PANAMI ŚWIATA. Powołanie polityczno-ekumenicznego KOMITETU przy udziale Watykanu wskazuje i jedynie potwierdza ODEJŚCIE zeświecczonej hierarchii OD NAUCZANIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO na rzecz celów doczesnych i materialnych. Warto przypomnieć tak ważnym Biskupom - co wskazuje na Ich braki katechizmowe i pomieszanie - że KAMIENIEM WĘGIELNYM DLA KATOLIKÓW/ K.K. jest Syn Boży JEZUS CHRYSTUS. Warto także zreflektować jakie SKUTKI POCIĄGAJĄ ZA SOBĄ KLĄTWY PAPIEŻY nałożone na tych , którzy PORZUCĄ NAUCZANIE.
3 miesiące temu / iskierka
 
Kolejna odsłona Asyżu i tyle.
3 miesiące temu / ena
 
2 Kor 6, 14-15: "Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym?- to Apostoł Narodów w tejże kwestii, a w innej jeszcze, Kard. Hozjusz mawiał: "Każdą rzecz tak zowię, jaką jest: figę figą, motykę motyką, a heretyka heretykiem"
3 miesiące temu / tak tylko
 
U żródeł powstania Islamu w VII w. leży synkretyzm na bazie zapożyczeń od judaizmu i arianizmu.Koran powstał jako antidotum na w/w religię.Monoteizm islamski jest radykalnie odmienny od wyznania chrześcijańskiego - ekumenizm jest niemożliwy!Aksjomatem mahometan jest szariat i kalifat a nie braterstwo z innowiercami-heretykami z ich punktu widzenia;wątpliwe czy zaakceptują w praktyce takie wzniosłe humanistyczne idee wyzbycia się agresji na tle religijnym ,należy chyba w to wątpic??
3 miesiące temu / t
 
pora na wizytę u psychiatry.
3 miesiące temu / kolo
 
Mam wrażenie, że zaczynamy się pogrążać w odmętach paranoi. DEKLARACJA O LUDZKIM BRATERSTWIE?! Doświadczamy kolejnego, żałosnego pokłosia FRANCISZKOWYCH INICJATYW, a bracia fartuszkowi mogą poczuć się dumni. Nie przypominam sobie innego papieża, który byłby równie naiwny i oderwany od realiów politycznych otaczającego go świata.
3 miesiące temu / Karol
 
List Galatów 1.6-9 °Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty!°
3 miesiące temu / Mieszko
 
Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: ?Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata i kilka innych "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." "A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa." " ?Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."
3 miesiące temu / Adrian
 
Rucola, nikt mu nie zabrania się spotykać, ale on przemawia i podpisuje się za cały Kościół, powinien rozprzestrzeniać i głosić naukę Jezusa Chrystusa, a robi coś zupełnie innego. Jaki to następca Jezusa, skoro co i rusz mu przeczy?
3 miesiące temu / !
 
Za kogo się uważacie byście zbaraniali papieżowi spotykać się z ludźmi z różnych religii
3 miesiące temu / rucola
 
Nigdy Brat Szatana nie będzie moim bratem. KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!
3 miesiące temu / Maria
 
Ogólnie, tego typu deklaracje można przyjmować albo jako deklaracje jakiejś wiary, albo wspólnego działania na podstawie pewnych elementów wspólnych każdej z religii z osobna. Dla mnie oczywiste jest, że wiara nasza, a muzułmanów jest różna. Podobnie jak oczywiste są różne elementy wspólne trudno, żeby było inaczej, skoro Mahomet czerpał także z chrześcijaństwa. Jeśli więc jakaś deklaracja spowoduje, że zmieni się nastawienie nieprzychylnych muzułmanów do chrześcijan, to ok. A czy się zmieni - zobaczymy... Są przypadki, gdy wspólnoty muzułmańskie potrafią żyć w przyjaźni z chrześcijanami, a nawet chronić swoich sąsiadów przed islamistami.
3 miesiące temu / sp
 
Może warto wysłać do papieża choćby nagrania wykładu prof Marka J.Chodakiewicza?Franciszek by sobie odsłuchał i dowiedział się wiele na temat powstania,rozprzestrzeniania się i umacniania islamu i spróbował wyciągnąć jakieś wnioski.
3 miesiące temu / spróbować?
 
Nie można już tego spokojnie czytać. Gdzie są pasterze, którzy powiedzą w końcu non possumus obecnemu kierunkowi, który obrał Watykan? Obudźcie się kapłani, bo katolicy giną w zamęcie!
3 miesiące temu / tradycja
 
Wilki w owczych skórach. Muzułmanie są jakieś 600 lat za chrześcijanami, a jednocześnie niektórzy chrześcijanie cofnęli się i są kolejnych kilkaset lat za katolikami, czy prawosławnymi. Np. protestanci to dzisiejsi sprzymierzeńcy LBGTQ+, muzułmanie to antychrześcijanie i antymuzułmannie jednocześnie. "Braterstwo" ma być w jedną stronę - tak aby chrześcijanie im szyici całkowicie zostali poddani sunnitom.
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Deklaracja nie ma nic wspólnego z wiarą chyba,ze w ?przywódców?ludów ciemnych idących jak barany za tzw.niby-ojcami.Jednak takich ludów już nie ma.Starzy są zpóżnieni.
3 miesiące temu / Jana
 
belzebub radę powołał, siedzibę już mają, jeszcze tylko antychrysta odbiorą i Apokalisa się wypelnia.
3 miesiące temu / observer
 
Odstępstwo!
3 miesiące temu / Sal
 
Wspólne "dobro", dla pokoju itp. ważne żeby wierzyć w jakiegoś boga. I w ten sposób, dla "wspólnego dobra" ustanowiona zostanie jedna "wspaniała, braterska" religia. W której Jezus Chrystus bedzie dla każdego kimś innym. Ewangelia pójdzie w kosz, a postanowienia ludzkie będą nad prawni Bozymi.
3 miesiące temu / Rety
 
Czy Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela ukryto w podpunktach,przemilczano czy dopisza pozniej?
3 miesiące temu / Nick
 
czy to przygotowania do ogłoszenia światu wniosków z konferencji jakie odbywają się z udziałem przedstawicieli Watykanu na temat istot pozaziemskich i ich obecności ?
3 miesiące temu / klik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.