DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Brak reakcji rozzuchwala. Należy pociągnąć do odpowiedzialności sprawców profanacji!

Brak reakcji rozzuchwala. Należy pociągnąć do odpowiedzialności sprawców profanacji!
fot. PCh24.pl

Dziś profanacje i pobicia - jutro podpalenia?! W związku z profanacją figury Jezusa Chrystusa w Warszawie, a także pomników będących symbolami narodowymi, domagamy się od Prokuratora Generalnego natychmiastowego postawienia przed sądem sprawców tych przestępstw. Brak reakcji wymiaru sprawiedliwości na te haniebne czyny utwierdzi aktywistów LGBT w bezkarności i zachęci do kolejnych posunięć, w tym także do fizycznych ataków na chrześcijan.

 

W nocy z 28 na 29 lipca 2020 roku, walczący rzekomo o równość i tolerancję aktywiści LGBT, haniebnie sprofanowali figurę Chrystusa pod Krzyżem, znajdującą się przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie, a także inne pomniki będące naszymi symbolami narodowymi. To już kolejne w ostatnim czasie ataki przedstawicieli tego środowiska na chrześcijan i święte symbole naszej wiary, co jest nie tylko obrazą uczuć religijnych milionów Polaków, ale i jawnym łamaniem polskiego prawa.

 

Aktywiści LGBT oblekając w symbol grzechu pomnik Chrystusa z Krzyżem i naklejając plakat z wulgarnym manifestem wykazali się zarówno brakiem poszanowania dla uczuć religijnych, jak i dziedzictwa kulturowego omawianej rzeźby. Pomnik „Sursum Corda!” (w górę serca!) towarzyszył Polakom zarówno w czasie zaborów, I wojny światowej, jak i podczas Powstania Warszawskiego. Nawet po wysadzeniu przez Niemców Kościoła św. Krzyża, figura w cudowny sposób ocalała, stając się symbolem nieustającej nadziei.  

 

Dlatego też, mając świadomość, że bierność rozzuchwala, pragniemy pociągnąć do odpowiedzialności sprawców tych haniebnych czynów. W związku z tym zwracamy się z apelem do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego o niezwłoczne zajęcie się sprawą i postawienia sprawców tej obrzydliwej profanacji przed sądem. Nie możemy godzić się na to, aby w Polsce , osoby wyznające chrześcijańskie i tradycyjne wartości, nadal były prześladowane, poniżane i dyskryminowane.

 

O swoim przestępstwie tęczowi aktywiści napisali wprost, że jest to: „szturm”, „atak” i „prowokacja”. Środowiska budujące swój przekaz na nieustannym wzywaniu do tolerancji pokazują swoją prawdziwą, nienawistną twarz. Nietrudno więc się domyślić, że  jakakolwiek bierność w tej sprawie doprowadzi do kolejnych tego typu, a być może nawet i gorszych ataków.

 

Powiedz NIE homoprofanacji! Wyraź swój sprzeciw i podpisz apel TUTAJ.

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-18 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aktywiści lgbt nie tylko obrażają uczucia religijne Polaków. W naszym kraju pogłębia się zapaść demograficzna, już 30% rodaków deklaruje brak chęci posiadania dzieci. Winni za to są homoaktywiści, siejący zgorszenie. Najwyższy czas odizolować nie tylko tęczowych profanatorów, ale także wszystkich działaczy lgbt i homoseksualistów. Tylko heteroseksualizm reproduktywny może być jedyną postawą akceptowaną przez państwo i społeczeństwo.
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Kto finansuje tenczowych
2 miesiące temu / henry
 
Choćbyście sobie na fladze narysowali słodkiego Misia Usztka z lizakiem to nie zmiania faktu. że symbolom prawdziwą wagę nadają działania ludzi skupionych pod tymi symbolami. Tak więc ładna skądinąd tęcza choć wybrakowana dzięki wulgarnym, agresywnym akcjom mającym na celu poniżenie chrześcijan stała się symbolem obrzydliwości.
2 miesiące temu / Retro
 
Nadmiar "demo kracji" to anarchia o to chodzi??
2 miesiące temu / Michał
 
do Ahar- tęcza przymierza człowieka z Bogiem ma naturalną liczbę kolorów, tj. 7. Tęcza lgbt ma ...nienaturalną liczbę kolorów, tj. 6... "I wszystko jasne"...
2 miesiące temu / Gruby
 
Pan Bóg nakazał mi kochać Każdego bliźniego, a tęcza dla nie obeznanych jest symbolem przymierza Boga z człowiekiem. Niestety autora tego "Artykułu" wszystko krzywdzi.
2 miesiące temu / Ahar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.