DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2018 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Bractwo św. Piusa X odmówiło podpisania „Preambuły Doktrynalnej”

Bractwo św. Piusa X odmówiło podpisania „Preambuły Doktrynalnej”
fot. DENIS BALIBOUSE - REUTERS + FORUM

Z listu sekretarza Bractwa Świętego Piusa X  wynika, że przełożony wspólnoty nie zgodził się podpisać zmienionej „Preambuły Doktrynalnej”. Akceptacja tego dokumentu jest konieczna, by można było mówić o pojednaniu Bractwa z Watykanem.

 

List napisany 25 czerwca przez sekretarza ks. Christiana Thouvenota informuje członków wspólnoty, że przełożony grupy, biskup Bernard Fellay uznał warunki postawione przez Watykan za „nie do przyjęcia”.

 

Po wielu latach negocjacji, Bractwo, które zerwało więzi z Rzymem w 1988 roku, rozważa propozycję pojednania z Kościołem na zasadzie prałatury personalnej, która funkcjonuje jako jurysdykcja bez granic geograficznych.

 

Bractwo zostało poproszone przez Watykan o zaakceptowanie pewnych nauk doktrynalnych, w tym m.in. pełnej akceptacji postanowień Soboru Watykańskiego II.

 

Papież Benedykt XVI chcąc okazać wolę pojednania, 26 czerwca br. mianował arcybiskupa tytularnego Oregonu ks. Augustine Di Noia wiceprzewodniczącym Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, która odpowiedzialna była za podjęcie pojednawczych rozmów z Bractwem.

 

Ks. Thouvenot poinformował jednak członków wspólnoty, że bp Fellay odmówił podpisania „Preambuły doktrynalnej”, której treść pierwotnie była zaakceptowana. Treść dokumentu została jednak niespodziewanie zmieniona przez kard. Williama Levadę, prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Kardynał przedstawił Bractwu nową wersję Preambuły 13 czerwca.

 

 

Źródło: NCR, AS.


DATA: 2012-06-28 17:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Polakko Sądzę, że nikt nam nie powie, że oto już schizma! Raczej zobaczymy uciekającego papieża z Watykanu wskutek gwałtownych wydarzeń o krwawym rewolucyjnym charakterze. maja być w/g wielu orędzi początkiem tzw III w Św. Poza tym lefebryści nie sa do końca stroną w tej pełzajacej schizmie. Oni i dotychczasowa liturgia są po tej samej stronie zaś po drugiej nadchodzi ultra modernistyczna rewolucja, nazwana ohydą ziejącą pustką. NMP w prywatnych wizjach przekazała s. Łucji info, że wszędzie sie zmieni liturgia na formę wypomnianej ohydy - tylko Portugalia nie podda sie tym zmianom. Zatem Fatima to miesce szczególne (Matka rodu Fatimidów, którzy ponieśli islam w świat aż po Portugalię i z drugiej strony Chorwacją (Mediugorie) i zarazem znak uniknięcia własnie tam ohydy zijącej pustką - co trwać będzie 3,5 roku (Daniel). Nasze książęta nie chcą Chrystusa obwołać królem Polski i innych narodów a to można się domyślać,że "praworządnie" przyjmą owa ohydę jako obowiązująca
ponad 6 lat temu / Zibi
 
Levada zmienił treść myśląc, że BRACTWO się nie skuma - podpisze bez czytania ponownego ... ****** =/ no ale teraz jest Muller. Tak czy siak 3 TAJEMNICA FATIMSKA mówi że w Kościele od dawna trwa cicha schizma a niedługo nastąpi jej ujawnienie. czyżby wtedy gdy BRACTWO zostanie przyjęte do Kościoła ??? Niech Bóg ma nas w swej opiece
ponad 6 lat temu / Polakko
 
Bractwo jest zdecydowanie bliżej Chrystusa niż zraniona masońskimi nowinkami posoborowa formuła letniego chrześcijaństwa w KK a owoce tego widać w pogłębiającej się apostazji. Założę się, że BXVI nic nie wiedział o zmianie w ostatniej chwili ustalonego wcześniej tekstu preambuły swoja drogą zastanawiam się jak długie ręce mają masońskie loże? Czyżby już weszły do niektórych kongregacji???? W wywiadzie BXVI z początku pontyfikatu sam zdradza jak bardzo jest osaczony przez modernistów czytaj masonów!!! Mówił wówczas, że najbardziej boli go exkomunika lefebrystów i nieujawnienie pełnej III tajemnicy fatimskiej... mądremu dość...
ponad 6 lat temu / Zibi
 
HEHEHELMANS
ponad 6 lat temu / x
 
Ważne że FSSPX rośnie w siłe i coraz więcej ludzi korzysta z posługi bractwa, widząc spleśniałe owoce i ich przyczyny reform SVII
ponad 6 lat temu / anzelm
 
Młyny boże mielą powoli, acz skutecznie! Tu, raczej, nie magiel ani gaduła wyrodna czy inszy plotek, więcej powściągliwości i rozwagi w dostarczaniu wszelkich informacji!
ponad 6 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.