DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A to mnie ten eksperyment zaskoczył! Przecież dla wielu ludzi jedzenie, smakowanie należy do wielkich przyjemności. U mnie jest inaczej -uważam je za stratę czasu i pieniędzy, i miałam zawsze nadzieję, że w niebie nie będę się musiała tym zajmować. Szalenie ciekawe wydają mi się pytania, które zadaje @Jot: "Czy zatem raj będzie miejscem pokus na które bedziemy obojętni? Może nie będzie pokus?" Czy teologia w ogóle daje na nie odpowiedź??? A zdanie br.Tadeusza o Wężu, "który wciąż obiecując nowe raje funduje stare piekła" -to majstersztyk!
7 miesięcy temu / Anaja
 
@Murem -to nie chodzi o przedmiot przyjemności ale o efekt- doznanie przyjemności- jedni przez biegi, diety inni przez obżarstwo, rozwiązłość- metody skrajnie różne,ale efekt ten sam- doznanie przyjemności. To uzależnia jak opisanego szczura. Nie jest trwałe ale uzależnia- gonić królika, złapać na chwilę,głaskać i czuć przez chwilę zaspokojenie, które gdy mija zostawia ból i pustkę, wiec znowu gonić zapominając o wszystkim- to pułapka przyjemności. A jaką można mieć nagrodę jeśli nie ma Boga, życia wiecznego, zbawienia?- zostaje tylko przyjemność.
7 miesięcy temu / Ell
 
@Murem nie rozumiem dlaczego bieganie ma być złe? Ja biegam regularnie od początku tego roku dla poprawienia kondycji i zdrowia i zrozumiałam z twojej wypowiedzi że to szkodliwe... Możesz powiedzieć dlaczego?
7 miesięcy temu / Polka
 
Te różne formy znęcania się nad własnym ciałem, to tez rodzaj perwersyjnej przyjemności. Rozkosz do bólu nie jest czymś dziwnym... A perwersyjność dziwnie łączy masochizm z sadyzmem. Pradawny Wąż kusi adeptów rozkoszy pond wszystko - transgresją...
7 miesięcy temu / bratt
 
Być może br. Ruciński pośród barwnych przejawów swej niewątpliwej literackiej płodności nie zauważył, że istnieje szlachetne pouczenie przodków, iż KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE. Czy nie dostrzegł brat u współczesnych "ascetycznej" mody na katorżniczy wysiłek, któremu wielu poddaje się w siłowniach? Na obciążające połączenia stawowe i wyczerpujące organizm maratony i codzienne biegi? Na wszelakie wymagające "wegańskie" diety pozbawiające młode kobiety potrzebnych składników odżywczych? Na boleśnie okaleczające, a naruszające integralność cielesną tatuaże? Nieprzyjemne kolczykowanie zaskakujących miejsc na twarzy? A ilu długotrwałym wyrzeczeniom poddać się muszą zwolennicy tzw. sportów ekstremalnych, którzy beztrosko narażają swoje życie, a przez to zbawienie, dla efektu i publiki? Czy rzeczywiście diabelska zachęta dotyczy tylko pragnienia przyjemnych bodźców? Czy nieprzyjaciel zbawienia nie kusi też by poddawać ciało i duszę niszczącym pseudoheroicznym mobilzacjom?
7 miesięcy temu / Murem
 
Jak zwykle piekna nauka. Dziekujmy Bogu za brata Rucińskiego i jemu podobnych, ktorzy swoim nauczaniem przyblizaja nas do Boga.
7 miesięcy temu / Ewa
 
Myślę, że do tej harmonii można dodać doświadczenie prawdziwej bliskości, do której człowiek tęskni, bliskości z Bogiem, ze sobą, z drugim człowiekiem, a też harmonię z całym stworzeniem.
7 miesięcy temu / MK
 
Czy zatem raj będzie miejscem pokus na które bedziemy obojętni? Może nie będzie pokus?
7 miesięcy temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.