DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Izydor Oracz myślę, że czasy religii powoli dobiegają końca
3 miesiące temu / 33
 
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska jest jednym z trzecz "czarnych punktów" na mapie religijności w Polsce. Po zakończeniu pandemii a potrwa to jeszcze kilka tygodni - kościół powinien wziąć się za egzkwowanie od wiernych ich podstawowych obowiązków. Nie może tak być by w tej diecezji niecałe 20% z 95% ochrzczonych spełniało obowiązek udziału w niedzielnej mszy św. To tak jakby 80% Polaków przestało płacić podatki. Nie wiem jak to zrobić, ale sojusz państwa i kościoła musi być w tym silniejszy!
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Czy aby tylko "świat" i "rzeczy" przysłaniają nam święte Oblicze Jezusa Chrystusa? Akurat z tymi trudnościami dnia powszedniego można sobie poradzić. Ale jak ma sobie radzić KATOLIK pragnący zachować WIERNOŚĆ Nauce Bożej głoszonej niezmiennie przez Kościół Katolicki ? Nauce , która EWOLUUJE z prędkością ducha świata i głoszona jest z modernistycznych AMBON EWOLUUJĄCEGO nie wiadomo w jakim kierunku ekumenicznego kościoła chrześcijan papieża Franciszka i jego śWIĘTYCH POPRZEDNIKÓW. Rzeczywiście mamy dużo CZASU nie tylko JAKO wierni - ten czas mają także PASTERZE. Dlatego po wysłuchaniu Ks. prof. Kobylińskiego pytam : CO ZROBILIŚCIE z Kościołem Katolickim ? Co zrobiliście z Naszym Panem i Bogiem Jezusem Chrystusem ? Słuchając ostatnio wielu prezbiterów / pasterzy odnosi się wrażenie, że ich homilie przeplatane poezją i opisem świata są "jałowe" i bez mocy Bożej stąd PYTANIE : dlaczego nie towarzyszy ich słowu ŁASKA BOŻA?
3 miesiące temu / iskierka
 
Diecezja, która ks. Biskup wspolkieruje też w dużym stopniu zasłoniła Chrystusa, zamykając drzwi świątyn dla wiernych. Piękne słowa, ale niestety niewiarygodne... Desercja jest antyswiadectwem.
3 miesiące temu / Mao
 
Pelna zgoda Ksieze Biskupie ! Ps.Odonosze wrazenie ze wiekszosc czytajacych wypowiedz Ksiedza nie zrozumieli co mial na mysli !
3 miesiące temu / Andrzej
 
Zastanawiając się nad wypowiedzią tego hierarchy zastanawiam się dlaczego on nie zwraca uwagi na inną pandemię... Na grzech dzieciobojstwa... Na świecie codziennie umiera wielokrotnie więcej niewinnych nienarodzonych dzieci, niż z powodu osławionego koronowirusa... To jest poważny powód do żalu i trwogi przed karą Bożą za grzech wołający o pomstę do nieba...
3 miesiące temu / Krakusik
 
Obojętnie co Ksiądz miał na myśli głosząc taką tezę, ale brzmi to słabo.
3 miesiące temu / marek
 
No cóz... Idąc tym tropem, można stwierdzić: To po co nam budynki kościołów. Skoro mogą być zamkniete?
3 miesiące temu / AnnaG
 
Jednocześnie jednak pozbawiono nas rzeczy, które ukazują, a nawet nie tylko ukazują, ale realnie uobecniają nam chodzi o liturgię misterium Boga... Bilans zdaje się być na minus
3 miesiące temu / Miś
 
Ogołociła z Eucharystii. Smutne księże biskupie.
3 miesiące temu / R.
 
Decyzją biskupa ordynariusza tej diecezji zakazano Mszy św. z ludem. Nawet nie zgodzono się na liczbę 5 wiernych, co zezwala prawo państwowe. Dlatego, gdy biskup mówi, to poniekąd zaprzecza sam sobie. Bowiem wiernym tej diecezji zabrano nawet w tak niewielkim wymiarze możliwość uczestnictwa w Luturgii Eucharystycznej...
3 miesiące temu / Krakusik
 
Ksiądz Biskup wybaczy,ale się nie zgadzam !Czego zostałam pozbawiona ,co mogłoby zasłonić mi Boga ? Telewizji , Internetu? Nie, to jest ! Ja zostałam pozbawiona samego Boga ,obecnego w Eucharystii !!! I wcale nie przeżyję głębiej Wielkiego Tygodnia bez liturgii w kościele.
3 miesiące temu / Ewa
 
Czy uczestnictwo we Mszy Świętej zakrywa nam Pana Boga?
3 miesiące temu / Ryś
 
Wszystko to prawda, ale tylko w odniesieniu do zwyczajnych ludzi, którzy nie mają żadnego wpływu na kierowanie państwem. Od nich nic tak naprawdę nie zależy, a z trudem mogą celebrować swoją wolność w czterech ścianach mieszkania. Obecna sytuacja nie będzie miała wpływu na jakiekolwiek pozytywne przemyślenia ze strony tymczasowych zarządców, wręcz przeciwnie. A więc porzućcie nadzieję wszyscy, którzy w tym uczestniczycie. Przynajmniej na razie.
3 miesiące temu / pit
 
Nie księże Biskupie. Uznaliśmy że naszym Panem jest pogańskie bezbożne, państwo i że to jemu winniśmy posłuszeństwo. Pod pozorem nieistniejącej epidemii że nieznaną śmiertelnością, bo nikt nie podaje przyczyny zgonów osób rzekomo zakażonych koronowirusem.
3 miesiące temu / Roman
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.