DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Bp Zadarko: zostaliśmy pozbawieni rzeczy, które zakrywają nam Boga. To wielka szansa

Bp Zadarko: zostaliśmy pozbawieni rzeczy, które zakrywają nam Boga. To wielka szansa
Fot. printscreen YouTube

Gdy jesteśmy pozbawieni tylu rzeczy, które zwykle zakrywają nam Boga, jeszcze bardziej mamy dzisiaj szansę, aby odkryć, poznać i zrozumieć świętość tego tygodnia – mówił bp Krzysztof Zadarko w kazaniu w Niedzielę Palmową. Podkreślił, że obecna sytuacja ogołociła nas z dobrobytu, pieniędzy i konsumpcyjnego stylu życia.

 

Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej podkreślił, że niezależnie od pandemii i jej potwornych skutków ten tydzień dla wszystkich wiernych pozostaje świętym. Zauważył, że od zawsze los człowieka i całych narodów dzieje się pod powierzchnią widocznych zjawisk i splendoru świata. 

 

– Świat pogański do dzisiaj nie wie, co zrobić z Jezusem, którego nazywają Mesjaszem. Często my sami nie wiemy co z Nim zrobić. Widzimy laicyzującą się Europę. Czy agresywny sekularyzm nie jest owocem naszej bezradności i nieumiejętności poradzenia sobie z podstawowym pytaniem, co zrobiłem, co robię w osobistym życiu z Jezusem? Z darem jego łaski i zbawienia, które przyniósł na ten świat? – pytał bp Zadarko. 

 

Hierarcha podkreślił, że pandemia ogołaca nas z wielu rzeczy. Z niektórych praw obywatelskich, ale przede wszystkim z wolności, która do tej pory była dla nas oczywista.

 

– Pandemia ogołaca nas ze wszystkiego, co do tej pory było takie proste i jasne. Z dobrobytu, pieniędzy, pracy. Z konsumpcyjnego i zwariowanego stylu życia. Jednych doprowadzi do rozpaczy, drugich skusi do przestępstwa i deptania godności ludzkiej – mówił bp Zadarko.

 

Hierarcha wskazał też, że wskutek epidemii każdy dostaje teraz dużo czasu, aby spojrzał na siebie, na to, co dla niego najważniejsze, na swoją wiarę, na swój Kościół. – To jest czas na znalezienie osobistej odpowiedzi na pytanie - co mam zrobić z Jezusem, moim zbawicielem? – powiedział bp Zadarko.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2020-04-05 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izydor Oracz myślę, że czasy religii powoli dobiegają końca
1 miesiąc temu / 33
 
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska jest jednym z trzecz "czarnych punktów" na mapie religijności w Polsce. Po zakończeniu pandemii a potrwa to jeszcze kilka tygodni - kościół powinien wziąć się za egzkwowanie od wiernych ich podstawowych obowiązków. Nie może tak być by w tej diecezji niecałe 20% z 95% ochrzczonych spełniało obowiązek udziału w niedzielnej mszy św. To tak jakby 80% Polaków przestało płacić podatki. Nie wiem jak to zrobić, ale sojusz państwa i kościoła musi być w tym silniejszy!
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
Czy aby tylko "świat" i "rzeczy" przysłaniają nam święte Oblicze Jezusa Chrystusa? Akurat z tymi trudnościami dnia powszedniego można sobie poradzić. Ale jak ma sobie radzić KATOLIK pragnący zachować WIERNOŚĆ Nauce Bożej głoszonej niezmiennie przez Kościół Katolicki ? Nauce , która EWOLUUJE z prędkością ducha świata i głoszona jest z modernistycznych AMBON EWOLUUJĄCEGO nie wiadomo w jakim kierunku ekumenicznego kościoła chrześcijan papieża Franciszka i jego śWIĘTYCH POPRZEDNIKÓW. Rzeczywiście mamy dużo CZASU nie tylko JAKO wierni - ten czas mają także PASTERZE. Dlatego po wysłuchaniu Ks. prof. Kobylińskiego pytam : CO ZROBILIŚCIE z Kościołem Katolickim ? Co zrobiliście z Naszym Panem i Bogiem Jezusem Chrystusem ? Słuchając ostatnio wielu prezbiterów / pasterzy odnosi się wrażenie, że ich homilie przeplatane poezją i opisem świata są "jałowe" i bez mocy Bożej stąd PYTANIE : dlaczego nie towarzyszy ich słowu ŁASKA BOŻA?
1 miesiąc temu / iskierka
 
Diecezja, która ks. Biskup wspolkieruje też w dużym stopniu zasłoniła Chrystusa, zamykając drzwi świątyn dla wiernych. Piękne słowa, ale niestety niewiarygodne... Desercja jest antyswiadectwem.
1 miesiąc temu / Mao
 
Pelna zgoda Ksieze Biskupie ! Ps.Odonosze wrazenie ze wiekszosc czytajacych wypowiedz Ksiedza nie zrozumieli co mial na mysli !
1 miesiąc temu / Andrzej
 
Zastanawiając się nad wypowiedzią tego hierarchy zastanawiam się dlaczego on nie zwraca uwagi na inną pandemię... Na grzech dzieciobojstwa... Na świecie codziennie umiera wielokrotnie więcej niewinnych nienarodzonych dzieci, niż z powodu osławionego koronowirusa... To jest poważny powód do żalu i trwogi przed karą Bożą za grzech wołający o pomstę do nieba...
1 miesiąc temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.