DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Bp Wątroba: najważniejsza będzie sprawa rozwodników. W kuluarach krąży temat „drogi pokutnej”

Bp Wątroba: najważniejsza będzie sprawa rozwodników. W kuluarach krąży temat „drogi pokutnej”
fot. Ludmiła Pilecka/commons/GNU/creative

W rozmowie z Radiem Watykańskim ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba podkreślił, że jednym z głównych tematów dyskusji tych dni będzie z całą pewnością kwestia duszpasterskiej odpowiedzi na pytania dotyczące sytuacji osób rozwiedzionych żyjących w ponownych związkach.


W kolejnym dniu prac Synodu Biskupów na temat rodziny jego uczestnicy dyskutowali w małych grupach językowych. Rozpoczęty trzeci tydzień obrad poświęcony będzie głównie sprawom duszpasterskim, a także sugestiom ojców synodalnych dotyczącym ostatecznej formy dokumentu końcowego.

 

„Dochodzimy do punktu, który mimo wszystko jawi się jako bardzo ważny. Niezależnie od wszelkich zastrzeżeń, że najważniejszym zagadnieniem, nad którym pochyla się Synod, stała się Komunia św. dla osób rozwiedzionych w nowych związkach, to jednak wszystko wskazuje, że to będzie taki najbardziej gorący punkt, choć zostawiony na ostatnie dni prac Synodu. To słynny punkt 123 Instrumentum laboris, w którym wyrażone jest pragnienie, aby w jakiś sposób umożliwić dostęp do Eucharystii osobom, które weszły w powtórne czy czasem kolejne już związki po wcześniejszym rozwodzie. W kuluarach już krąży temat cammino penitenziale – drogi penitencjalnej, drogi pokutnej, czyli jakiejś formy pokuty czy drogi, którą mieliby przejść ci, którzy w takiej sytuacji pragną przyjmować Komunię św.” – powiedział bp Wątroba.

 

 

KAI

luk

DATA: 2015-10-20 10:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wajdelota, to jednak dobrze że moderator nie przepuścił twoich konfabulacji :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany.Tam był jeden wielki błąd,bo opisywałem troszkę to ,czego wam "nigdy nie mówiono".
ponad 4 lata temu / wajdelota
 
wajdelota, a może moderator właśnie dla twojego dobra zamieszcza tekst dziurawy, odfiltrowując te części gdzie aż się roi od błędów logiczno-interpretacyjnych? Dzięki temu zostają te lepsze części, a przez to sprawiasz na czytających korzystniejsze wrażenie ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany.Łaskawco ,już wysyłałem tekst w częściach ale nie wszystkie weszły więc wyszło głupio.Innym razem zapowiedziałem że wyślę następny odcinek gdy się ukaże poprzedni,więc się nie ukazał ,bo chyba zbyt był kontrowersyjny .Nie można czegoś dowieść dziurawym tekstem.
ponad 4 lata temu / wajdelota
 
wajdelota, ponieważ cię prywatnie polubiłem, to uświadomię ci jedną rzecz. Im bardziej usiłujesz poniżyć przeciwnika z którym przegrywasz w dyskusji, tym bardziej automatycznie poniżasz samego siebie, bo z tego że przegrywasz wynika że jesteś gorszy od przeciwnika. Jeśli więc mnie nazywasz niespotykanym ignorantem, to sam z automatu udowadniasz że jesteś jeszcze rzadziej spotykanym ignorantem. A gdzie teraz przegrałeś? Ano w tym że jako uważający się za nie wiadomo jakiego geniusza nie wpadłeś na banalny pomysł, który ci łaskawie podpowiem. Możesz podzielić wypowiedź na WIELE wpisów, a wtedy ilość dostępnych liter znacznie się zwiększa. No dobra, poznaj mą wielką łaskawość, podpowiem coś jeszcze: możesz te wpisy ponumerować i oznaczyć systemem, np. cz.123/5717 będzie oznaczać że zamieszczasz 123-ci wpis z 5717-wpisowej całości. No to dawaj geniuszu, daję Ci godzinę na wyliczenie wszystkich urojonych przez Ciebie błędów doktryny Kościoła :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany .Mam ci w okienku na kilkaset liter wyprostować wszystkie błędy doktryny wiary Kościoła?. To świadczy o twojej niespotykanej ignorancji.
ponad 4 lata temu / wajdelota
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.