DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Bp Veres komentuje decyzję PE: Węgry ukarane za ochronę Europy i własnego kraju

Bp Veres komentuje decyzję PE: Węgry ukarane za ochronę Europy i własnego kraju
fot. pixabay.com/DUOTONE_/CC0 Creative Commons

Węgry zostały ukarane przez Parlament Europejski za to, że bronią swojego kraju i Europy – oświadczył bp András Veres, przewodniczący Episkopatu Węgier. Hierarcha skomentował w ten sposób decyzję europarlamentarzystów, która uruchomiła przeciwko Węgrom sankcje i ograniczenie praw tego kraju w Unii Europejskiej. Dodał, że „islam ponownie budzi obawy” na Węgrzech.

 

Bp András Veres zapytany, czy Kościół odbiera decyzję parlamentu jako przejaw solidarności, stanowczo odrzucił taką interpretację. – Taka decyzja – powiedział przewodniczący Episkopatu Węgier – na pewno nie pomoże w budowaniu solidarności. 

 

Przewodniczący Episkopatu Węgier podkreślił zarazem, że zarówno węgierski rząd jak i Kościół uczynili bardzo dużo, by okazać solidarność uchodźcom, imigrantom i ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. Robili to jednak zgodnie z tym, o co wielokrotnie prosili tamtejsi patriarchowie i biskupi, czyli by pomagać tym, którzy pozostali na miejscu i nie skłaniać ich do opuszczania ojczyzny. „O tym mówi się jednak bardzo mało” – dodał bp Veres.

 

„Musimy powiedzieć, że decyzja Parlamentu Europejskiego nas zasmuciła. My jesteśmy zadowoleni z tego, co w ostatnim czasie zrobił nasz rząd, nawet jeśli w niektórych sprawach może być krytykowany” – powiedział przewodniczący Episkopatu Węgier.

 

„Nasz rząd chciał ochronić Europę oraz swój kraj. Myślimy, że to właśnie za tę ochronę został ukarany. Niestety, historia się powtarza. Węgry wiele już wycierpiały ze strony islamu w XVII w. Mamy złe wspomnienia. Kościół został wtedy kompletnie zniszczony. I trzeba powiedzieć, że islam ponownie budzi obawy. Rząd po raz kolejny wygrał wybory. Cieszy się więc poparciem społeczeństwa. Zobaczymy, jakie znajdzie teraz rozwiązanie" - oświadczył bp Veres.

 

Przypomnijmy, że Parlament Europejski we środę podjął decyzję o uruchomieniu wobec Węgier artykułu 7. traktatu o UE. Wprowadzenie traktatowych zarządzeń nie jest jednak takie pewne. Węgrzy nie zgadzają się z wynikiem głosownia, które ich zdaniem było przeprowadzone nieprawidłowo.

 

Artykuł siódmy traktatu o UE jest uruchamiany wtedy, gdy „zachodzi podejrzenie naruszenia przez kraj członkowski podstawowych wartości Unii”, na przykład praworządności.  Podczas głosowania w PE nad rezolucją wobec Węgier, do wyniku nie wliczono głosów posłów wstrzymujących się. Do zatwierdzenia wniosku wymagano poparcia 2/3 europarlamentarzystów.

 

Węgrzy twierdzą, że fakt niewliczenia głosów wstrzymujących się nie tylko podważa ważność głosowania, a także nie wypełnia większości potrzebnej do uruchomienia artykułu.

 

 

Źródło: KAI, rp.pl

WMa

 


DATA: 2018-09-14 19:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z uwagi na nieważność głosowania spowodowaną manipulacją w liczeniu głosów, należy uważać działania związane z pseudo-wynikiem głosowaniem za bezprawne, a więc przestępcze. Osoby wykonujące działania przestępcze wobec Węgier powinny być ścigane międzynarodowymi listami gończymi, a jeśli nie będą przekazane przed węgierski wymiar sprawiedliwości - osądzone zaocznie w obecności wyznaczonych sądownie adwokatów. Wyroki z uwagi na niedostępność oskarżonych powinny mieć zawieszony do skutku (wykonania kary) tryb przedawnienia. Dotyczy to zarówno osób odpowiedzialnych za wprowadzenie trybu bezprawnego liczenia głosów, jak i w późniejszym okresie wykonujących czynności godzące w dobro Węgier na podstawie wyników bezprawnego liczenia głosów. Również zagrożone karą muszą być media promujące wynik. Informacja powyższa powinna być przez władze Węgier jasno zakomunikowana na forum parlamentu unijnego, celem ostrzeżenia ewentualnych wykonawców czynności wykonywanych tytułem tego wyni
ponad 1 rok temu / Dziadek
 
@ala wilki: Podoba Ci się wszystko w Polsce? Nie zapewne... No to proszę UE wielka i do Niemiec możesz się przeprowadzić, bo to oni trzęsą tym unijnym grajdołem. A co do artykułu to zdaje się pasterzy to trzeba nam szukać u Węgrów, bo u nas to trynd na "korytarze humanitarne"...
ponad 1 rok temu / ma
 
Węgrzy chcą pozostać Węgrami, i mowy nie ma o tęsknocie za Putinem. Rosja jednak będzie Rosją, bo nikt się tam nie zgodzi na porządek brukselski, do któego tak bardzo tęskni ob. Nawalny. Idea Trójmorza była wyborem właściwego kierunku, ale pan Duda zamieszał z Niemcami i ich Mitteleuropą. Cały ten galimatias, także na prawicy, może się skończyć powrotem zasuszonych Europejczyków, którzy się reklamują jako mniejsze zło. Nie lepiej usprawniać to co mamy, niż pakować się w neo-liberalno-lewacką rewoltę.Ci, którym ułatwiono przskoczenie płotu w Gdańsku w roku 1980 dziś ledwie chodzą,
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Nie tylko Tokaj! Ich papryka (taka w tubce) też jest doskonała! Żegnaj musztardo Dijon!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Skoro Węgrom nie podoba się w UE to po co w niej siedzą? Niech idą do Putina, tam mają Biały Czysto Rasowo Słowiański Raj.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Na tym przykładzie widać, jak chorą strukturą jest EU. Oby jak najszybciej ten twór przestał istnieć. Sądzę, że Brexit uruchomi zasadę domina...
ponad 1 rok temu / Karol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.