DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Bp Stanisław Jamrozek: życie jest święte. Kto miłuje życie, będzie przypominał o tym prawodawcom

Bp Stanisław Jamrozek: życie jest święte. Kto miłuje życie, będzie przypominał o tym prawodawcom
Obraz Hansa Memlinga (fragment). Photograph by Rama, Wikimedia Commons, Cc-by-sa-2.0-fr, CC BY-SA 2.0 FR , via Wikimedia Commons

 

W niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbyły się obchody 4. rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystościom przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa. W homilii padły ważne słowa o konieczności obrony życia przez wszystkich, dla których Chrystus jest Królem.

 

Podczas Mszy św. odprawionej w samo południe słowa wstępu wygłosił ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Niech nasza dzisiejsza modlitwa rocznicowa w bazylice Bożego Miłosierdzia przeżywana w Światowym Dniu Ubogich umocni nas na drodze służby pokornemu Królowi Miłosierdzia, rozpoznawania Jego oblicza w naszych bliźnich i wyciągania do nich pomocnej dłoni – powiedział.

 

Z kolei w homilii bp Stanisław Jamrozek wskazał, że Jezus jako Pan i Król dał swoim naśladowcom jako pierwszy przykład prawdziwej służby. – Pragną być ludźmi Bożymi i wiedzą, że takimi można stać się tylko dzięki wielkiej zażyłości z Chrystusem. Przyjaźń z Nim rodzi ewangeliczną mądrość, która pozwala poddać właściwej ocenie propozycje podsuwane przez innych. Jest to mądrość, która wiedzie ku życiu wiecznemu, zupełnie różna od tej światowej – powiedział.

 

Dodał, że czciciele Chrystusa Króla pragną ten świat przemieniać na lepszy, ale nie za cenę utożsamiania się ze światowym sposobem myślenia. – Oni ciągle szukają dobra i pytają w jaki sposób można je realizować. Przyjmują styl myślenia i działania ich Króla, starają się odpowiadać na Jego pragnienia. Odkrywają, że droga doskonałości jest całkowitym przylgnięciem do Chrystusa i zgodą na pełnienie Jego woli – podkreślił zaznaczając, że to często wiąże się z cierpieniem i odrzuceniem ze strony świata.

 

Delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa stwierdził, że czciciele Chrystusa Króla odważnie przyznają się do wiary. – Nie chowają głowy w piasek i głośno mówią, że chcą służyć Chrystusowi i za nim iść przez całe życie. Odważnie stają po stronie Pana, ukazują Go innym jako Tego, którego ostatecznej ocenie poddają swoje wybory – wymieniał.

 

Przypomniał, że ludzie, dla których Chrystus jest Królem, nie mogą zgodzić się na pogardę ludzkiej godności, zabijanie nienarodzonych czy chorych, bo ich Bóg jest miłośnikiem życia.

 

To życie jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Kto miłuje życie, będzie przypominał prawodawcom o obowiązku zachowywania prawa naturalnego i Dekalogu. Nie może zgodzić się w sumieniu na prawa, które prowadzą do unicestwienia czyjegoś istnienia, ani utożsamiać się ze złem tego świata. Odważnie staje po stronie Pana i przyznaje się do Niego, ponieważ jego pragnieniem jest znaleźć się w księdze życia i cieszyć się niebem – nauczał hierarcha.

 

Dopowiedział, że apostołowanie tych, którzy uznali Jezusa za swojego Pana, przejawia się dobrym odniesieniem do każdego człowieka i wielkim szacunkiem do niego. – Nie odpowiadają złem na zło, ani złorzeczeniem na złorzeczenie. Nie przeklinają innych, ani nie obrażają, obce im są wulgaryzmy. Stąpając twardo po ziemi, wznoszą wzrok ku górze i wpatrują się w dobra niebieskie – podsumował bp Jamrozek.

 

W czasie niedzielnej Eucharystii został odnowiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2020-11-16 08:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"ludzie, dla których Chrystus jest Królem, nie mogą zgodzić się na pogardę ludzkiej godności, zabijanie nienarodzonych czy chorych, bo ich Bóg jest miłośnikiem życia." Nie mogą też się zgodzić na ZABIJANIE ZDROWYCH, a tym grozi nie sprawdzona szczepionka.
2 miesiące temu / Ryś
 
Suwerenem jest Bóg. Prawo jest tylko Boga. Jest boże. Księga Izajasza mówi: 42. 1. "Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo." Dobrą wykładnię w materii łamania prawa lekceważenie legalizmu prawa rzymskiego podsunął p. Selin z PiS w rozmowie z dziennikarką z Polsatu, Beatą Lubecką, pytając, czy w Generalnej Guberni Polacy też mieli przestrzegać prawa i wydawać żydów na śmierć. Ogólnie rzecz biorąc to problem polega na tym, że ludzie mylą PRAWO z ?prawem?. PRAWO jest tylko Boże zaś ?prawo? są to przepisy w wydaniu często różnych takich, którzy tylko chcą jeden drugiego okraść. Zrozumcie proszę, że prawo jest tylko Boże i nie ma innego. Ludzkie są obyczaje. Dobre obyczaje. To, co Timermansy, TVNy nazywają prawem to są tylko przepisy pomocnicze jak np kodeks drogowy. Przepisy mają uporządkować i ułatwić życie, ale nie są żadnym prawem. Tak jako ciekawostkę przypomnę
2 miesiące temu / panMarek
 
demokracja opiera się na ? suwerenności Narodu... czyli na bluźnierstwie ? największej zniewadze Pana Boga w demokracji obywatele wykonują swoją wolę a więc NIE MA miejsca na wykonywanie Woli Bożej demokracja opiera się na instytucjonalnej ochronie praw obywatelskich czyli dozwolona wszechobecna ? wolność diabelska demokracja z założenia ? zabija w nas naszą Świętą Katolicką Wiarę demokratycznie Jezus Chrystus nasz Król i Pan został Ukrzyżowany demokratycznie dzisiaj jest DETRONIZOWANY?
2 miesiące temu / panMarek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.