Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Bp Schneider: zwracajcie nam uwagę gdy widzicie upadek czci dla Najświętszego Sakramentu!


Odtwórz w YouTube
 

Księża mogą się mylić. Jeśli przez to w sposób nieprawidłowy wierzymy w Boga, skutkuje to złym sposobem czczenia Go. Świeccy mają więc prawo - a nawet obowiązek - zwracać uwagę biskupom, na nadużycia - również te przy udzielaniu Komunii Świętej. Niewykorzystywanie tego prawa jest objawem zaniku świętej bojaźni Bożej! – mówił na spotkaniu w Krakowie ksiądz biskup Athanasius Schneider, autor książki zatytułowanej Corpus Christi. 


DATA: 2017-04-05 12:12:00
AUTOR: ZOBACZ FILM ZE SPOTKANIA
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Zacytuję tu słowa naszego kard.Stefana Wyszyńskiego : ,,Nadszedł czas , abyście nawet nam kapłanom i biskupom odważnie powiedzieli : Nie podoba nam się Wasz wyrozumiały styl zmiękczający nasze życie, Nie podoba się nam , ze już nie macie odwagi stawiać nam wymagań.Jeśli widzicie w nas wady,poprawiajcie je , bo jesteście od tego, Nie chcemy takich duszpasterzy,którzy nie mają odwagi stawiać nam wymagań. "
ponad 3 lata temu / wartości , albo się je ma albo nie ma
 
mieszkam na wsi. wydawałoby sie, że tu problemów nie ma szczególnie w kościele. Otóż od prawie czterech lat trwa walka jak przyjmowac komunie św. zaledwie kilka osób ma odwage uklęknąć, jednak księża lekceważą te osoby. Obecnie przyjmując komunie św. na klęcząco czuję sie jak wyrzutek społeczny. to tyle, poniewaz nie chce nikogo oskarżać. wiem i wierze że Matka Boża pomoże mi jak kiedyś.
ponad 3 lata temu / nikifor k
 
Do Tomasz - co robię? - modlę się. Wiem to niewiele. Twój wpis ukazuje realizm Kościoła w milionowym mieście i sugeruje że bp Schneider nie ma tam wcale nic do roboty (bo w domyśle ludzie-poganie nie chcą chodzić do Kościoła)- jest dokładnie odwrotnie - jest mnóstwo do roboty. Gdybym był złosliwy to bym dodał że to sukcesy biskupa - ale wiem że to nie takie proste. Rozbicie rodziny, patologie są widoczne dla każdego kto choć przez chwilę tam przebywa. Jeśli tego nie widzisz to oznacza że ten widok/stan już stał się dla Ciebie normą. A sytuacja jest daleko od normy. Kazachstan to kraj misyjny, pogański do cna, ewangelizacyjny - gdzie pracy jest na kilka pokoleń.
ponad 3 lata temu / Reut
 
Do Reut. Zalosny komentarz. Co Ty robisz dla alkoholikow itp w krajach postkomunistycznych? Akurat w Astanie jest jeszcze fwoch biskupow i wystarcza ksiezy dla 1 kosciola na cale milionowe miasto. Poza tym film jest sprzed ponad 2 lat.Twoja wypowiedz to brzydka prowokacja. Mieszkam w Kazachstanie (Almaty) i znam sytuacje od srodka. Akurat Kazachstan nie ma wiekszych problemow z alkoholizmem od przecietnych w cywilizowanym swiecie
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
W KK ZANIKA SZACUNEK, DO BOGA.JEST TO OWOC IGNORANCJI I ZŁEGO WYCHOWANIA. TAKICH MAMY KAPŁANÓW W JAKICH RODZINACH ZOSTALI WYCHOWANI I UKSZTAŁTOWANI. NIESTETY NIEGODNE ODDAWANIE CZCI NAJŚWIĘTSZEMU SAKRAMENTOWI TO RÓWNIEŻ SPACZONA I ŹLE UKSZTAŁTOWANA DUCHOWOŚĆ I TUTAJ MAMY DO CZYNIENIA ZE ZJAWISKIEM GNUŚNOŚCI ZARÓWNO KLERU JAK I LAIKATU.WYNIKA ONA Z DYLETANCTWA I INDYFERENTYZMU MORALNEGO...TO SMUTNE, ŻE BP KK MUSI PROSIĆ O POMOC W DEMASKOWANIU PROFANACJI CIAŁA I KRWI PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA, ALE Z DRUGIEJ STRONY DOBRZE, BO WIDZI BEZCZESZCZENIE OŁTARZA I JEST TYM ZJAWISKIEM PRZERAŻONY. TO DOBRZE ROKUJE, I MAM NADZIEJĘ ŻE KOŃCU W NASZYM KOŚCIELE NIE BĘDZIE ISTNIAŁ PROCEDER BEZKARNEGO ZNIEWAŻANIA BOGA. I ZARÓWNO KAPŁANI JAK I MY WIERNI BĘDZIEMY GODNIE CZCIĆ I WIELBIĆ NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT... I DEFINITYWNIE ZAKOŃCZĄ SIĘ DIABELSKIE DZIAŁANIA I ŻĄDANIA CIAŁA I KRWI JEZUSA CHRYSTUSA DLA CUDZOŁOŻNIKÓW...A KAPŁANI JAWNOGRZESZĄCY W KOŃCU ODSUNIĘCI ZOSTANĄ OD STOŁU PAŃSKIEGO
ponad 3 lata temu / Megi
 
A biskup Schneider dalej turnee po świecie i wykłady. A w diecezji tysiące czekające na Dobrą Nowinę zniewoleni alkoholizmem i patologiami po postkomunie. tysiące samotnych matek i porzuconych dzieci. Kto był to wie jak to wygląda i że czegos takiego nie widział. Mi to wygląda ze biskup ucieka od realnych problemów które go przytlaczaja w te nierealne a czego wyrazem jest nieobecność w diecezji.
ponad 3 lata temu / Reut
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.