DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Życie sakramentalne to jedynie pretekst, by to uczynić..." by zburzyć celibat, który ma rangę jedynie dekretu pożądkowego? " być może księżom brakuje głęboko oddanego, uświęconego życia w duchu Jezusa, Apostołów i świętych. Stąd szukają ludzkich substytutów." Tak w żonatych Apostołach Jezus znalazł te" ludzkie substytuty", i chyba się Jego Ekscelencji coś pomyliło?! Jak można wypowiadać takie gardzące pełne nienawiści słowa, jakby wyprubowani ludzie kościoła żyjący przykładnie w swoich sakramentalnych związkach małżeńskich byli gorsi, niż ci, którzy żyją w pożadkowym dekrecie celibatu, który jest osobistym postanowieniem człowieka, mający co najwyżej teologiczną wartość postu!!! Jego Ekscelencja nie czytał pisma św.! Polecam 1 List do Tymoteusza 3,2-4... Dlaczego tyle nienawiści?!
4 miesiące temu / okirex
 
A ludzie ciągle swoje! Czemu nie zrezygnować z celibatu, przecież św. Piotr też był żonaty... Celibat wprowadzono dopiero w XIII w...I tym podobne. Ano dlatego, że mamy brać przykład z Naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Ponadto w samym Piśmie św. jest napisane, że posiadający żony myślą bardziej o świecie niż o Bogu. To, że do naszego Kościoła zakradł się szatan i mąci, nie znaczy, że prawdy, które podaje Biblia zdezaktualizowały się, bo " czasy się zmieniły". CHRYSTUS WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO TEN SAM.
4 miesiące temu / karol
 
Ta "katolicka" wydmuszka, która pojawia się w miejsce Kościoła Katolickiego, jako dzieło ludzkie jest bez życia - nic dziwnego, że nie kwitnie ani życie zakonne, ani życie kapłańskie, ani życie seminaryjne. proszę o opublikowanie tego wpisu, dodam - w całości
4 miesiące temu / obiektywnie
 
Dlaczego brakuje katolickich kapłanów? Jakoś mnie to nie dziwi, patrząc na katolickie nominalnie małżeństwa i rodziny dookoła. I odwrotnie, wielu dzisiejszych kapłanów jest dokładnie takimi, jakimi są, z uwagi na rodziny, w jakich się wychowali i małżeństwa rodziców, które obserwowali. Nie ma tu żadnego przypadku...
4 miesiące temu / jj
 
Cudowny kapłan. Myślę że właśnie takich duchownych nam potrzeba, którzy twardo stoją za słowami Chrystusa, którzy mówią tak-tak nie-nie. Niech go Bóg błogosławi.
4 miesiące temu / Carly
 
Szanuje tego piskupa i modle sie za niego, ale tutaj sie niezgadzam z nim. Celibat to nie jest kosciol byl wymyslony o wiele pozniej. Grekokatolicy jakos istnieja czemu by u nas tak niemoglo byc???
4 miesiące temu / Justus orient
 
szkoda, że to jeden z nielicznych biskupów - prawdziwych kapłanów, mądrych ludzi Kościoła. módlmy się za Niego bo to ostatnia nadzieja na dobre zmiany w Kościele.
4 miesiące temu / alex
 
Ma rację.
4 miesiące temu / mj
 
Takich właśnie pasterzy potrzebuje Kościół - w Amazonii, Polsce i na całym świecie.
4 miesiące temu / Marcin
 
Tylko święty kapłan prowadzi dusze ku świętości i uświęceniu. Pozostali to gorszyciele i zwodziciele. Lepiej mieć Jednego świętego niż 1000 fałszywych pasterzy. Tu potrzeba Bożej ekonomii a nie ludzkiej. Sensem kapłaństwa jest żyć w ciągłym ofiarowaniu się jako żertwa ofiarna a nie robić karierę, zabijać kasę i folgować upadłej naturze - o zboczeniach nie wspomnę...
4 miesiące temu / Prophet
 
Jak miło posłuchać bożego Kapłana. Niech Mu Bóg błogosławi.
4 miesiące temu / Airam
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.