DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"W historii Kościoła nigdy wcześniej nie było takiego okresu, "Skąd to zdziwienie zaprawione nutą GORYCZY. Od 55 LAT hierarchia watykańska buduje nam wiernym Nowy OTWARTY na ŚWIAT ekumeniczny kosciół chrześcijan z nowa nauką ZRYWAJĄC CIĄGŁOŚĆ NAUCZANIA i ODRZUCAJĄC TRADYCJĘ a teraz podnoszony jest lament i wzywanie do krucjaty WYNAGRADZAJĄCEJ ? Przecież budowniczowie tego NOWEGO kościoła to święci NAWET jeśli zbłądzili i zaprowadzili nas na MANOWCE. Czy to MY WIERNI zbładziliśmy czy też nasi Pasterze ? My wierni jesteśmy tylko POSŁUSZNI więc za co mamy PRZEPRASZAĆ ? Za to, że uwierzyliśmy, że "Pan Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy"? Za to że wierzymy, że "wszyscy pójdą do nieba"? że nie możemy sami się zbawić tylko w tej Nowej WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA? Mamy fundacje , stowarzyszenia , pracujemy dla biednych i całego świata , musimy szanować zboczeńców i kochać zwierzęta i dżunglę...Kościoła. Jesteśmy DOBRZY a TRADYCJA została odesłana do LAMUSA.
2 miesiące temu / iskierka
 
'Niektórzy ludzie twierdzą, że wskutek nadużyć wobec Najświętszego Sakramentu obrażany jest Bóg, ale Jezus Chrystus osobiście z tego powodu nie cierpi.' Z tego twierdzenia filozoficznie wynika, jakoby Bóg był odmiennym bytem niż Chrystus, co jest oczywistą bzdurą.
2 miesiące temu / M
 
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię Mt 11, 28
2 miesiące temu / Janek
 
@eeee ,, Zwracanie uwagi na detale..." Dla ciebie przyjmowanie Ciała Pańskiego na niekonsekrowane łapy, to detal? A z kim Jezus jadł ostatnią wieczerzę? A z kim łamał się chlebem? Z APOSTOŁAMI, a więc Jego Kapłanami. Im i tylko im powiedział: bierzcie i jedźcie. Nie było tam innych ludzi. A więc? Komunia Święta, to nie obiad gdzie człowiek bierze łychę i je zupę. Modernistyczne praktyki prowadzą do upadku wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa. Dziś dla ciebie jest sytuacją normalną przyjmowanie Ciała Pańskiego na rękę, a jutro będzie normalne zamawianie Go przez Internet.
2 miesiące temu / m.
 
eeee: Niestety, nastawienie wewnętrzne wymaga stosownego zachowania i rzeczy zewnętrznych
2 miesiące temu / X. PR
 
@ eeee - przeciwstawianie sobie zewnętrznej i wewnętrznej czystości jest co najmniej niestosowne. Pana Boga należy czcić sercem tak samo jaki i rozumem, tak samo swym wnętrzem i zewnętrzną formą. Słusznie Kościół oddawał chwałę Bogu w przepychu i pięknie, bo to wszystko do Boga należy.
2 miesiące temu / minimax
 
@ eeee - Chrystus Pan pozwala przyjąć się stworzeniu, zatem ważna jest forma wewnętrzna jak też i zewnętrzna takiego przyjęcia ze strony człowieka. Na klęcząco i do ust oraz w prawości i uniżeniu, tak jest w autentycznym Kościele katolickim po trzykrotnych słowach: 'Domine, non sum dignus ut intres sub tectum meum, Sed tantum dic verbo et sanabitur anima mea.'
2 miesiące temu / Linkc
 
"dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości". Nie komunia na rękę jest problemem a świętokradztwo i nieczyste serca. Zwracanie uwagi na detale a nie na to co wazne jest nieporozumieniem. "Ten lud czci mnie wargami a sercem daleko jest ode mnie". Tu trzeba nawrócenia, dyscypliny, rozprawy z przestepcami w sutannach. Księza i biskupi mająbyć pasterzami a nie urzednikami i politykami.
2 miesiące temu / eeee
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.