DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bardzo madra konkluzja i gleboka wiara. 100% racja
7 miesięcy temu / grzesznik
 
A to ciekawe Biskup wymyślił nowe sformułowanie >zaciemnienie ciągłości Kościoła
7 miesięcy temu / iskierka
 
Jak to możliwe aby biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer [ośrodka i centrum REWOLUCJI w Kościele] NIE MIAŁ WIEDZY CO SIĘ STAŁO. Jakieś >dyrdymały< opowiada. Przecież Kościół Katolicki JUŻ DAWNO ZOSTAŁ ZREFORMOWANY. Nie ma już K.K. JEST nowy byt religijny. Uniwersalny, EKUMENICZNY, Kościół Chrześcijan , który >ciągłe ewoluuje< i jak mówi Ks. Prof. A. Kobyliński nie wiadomo w jakim kierunku i jaką ostateczna formę przyjmie. A pro po >grzeszności kościoła< - to jest to TAK OGÓLNE I OBSZERNE POJĘCIE , że lepiej mieć na uwadze swoją OSOBISTĄ GRZESZNOŚĆ a nie zastawiać się Kościołem. Przypowieść > o belce w oku< niech będzie wskazaniem. Ciekawe jakież też ma zasługi biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer w dostosowywaniu K.K. do świata ? A to ciekawe Biskup wymyślił nowe sformułowanie >zaciemnieniem ciągłości Kościoła
7 miesięcy temu / iskierka
 
Wygląda jak Tomasz Terlikowski
7 miesięcy temu / M
 
'Wskazał jednak, że nie może to polegać na wynajdywaniu Kościoła na nowo, ale musi opierać się na fundamencie, którym jest ?Pismo Święte i Tradycja Kościoła?'. Nareszcie coś katolickiego.
7 miesięcy temu / Leo
 
Piekne i b. klarowne swiadectwo wiary bp Rudolfa Voderholzer z Ratyzbony. Bogu niech beda dzieki.
7 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
nareszcie ktoś mądry..
7 miesięcy temu / mex
 
i to jest Boża prawda, to co mówi ten biskup. Jeden z niewielu mądry i odważny biskup. A Franck tego nie wie, lub nie rozumie, chociaż czasami coś powie o nawróceniu to jednak mimochodem. woli gadać o reformach, ktore i tak mu nie wychodzą. reforma kościoła wyszła lutrowi jako herezja. ale dziś papa i lutra chciał w Szwecji uczcić, jednak katolicy na to nie poszli - gdzie? - właśnie w luterańskiej Szwecji. Dzieki Bogu. Patrząc zatem na to, co się dzieje prośmy Boga o zmiany personalne, albo o jakieś totalne oświecenie i przemianę na wzór mądrości u Jana P. II. wielkiego. To są opinie, - nie twierdzenia. pozdr.
7 miesięcy temu / stan
 
Do mojego komentarza poniżej; Te znaki zapytania w ostatnim zdaniu nie ja wstawiłem i nie zrobiła tego redakcja. Więc jeszcze raz to ostatnie zdanie wpiszę: Jak powiedział bp. Voderholzer Kościół musi opierać się na fundamencie, którym jest Pismo Święte i Tradycja Kościoła(...) Wszyscy wiemy, że szatan szkodzi, ale ostatnie Słowo zawsze należy do Pana Boga. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / [email protected]
 
Biskup Ratyzbony /południowo wschodnie Niemcy/ Rudolf Voderholzer budzi sumienia mówiąc o potrzebie nawrócenia, a nie o reformowaniu Kościoła. I to jest zrozumiałe dla wszystkich będących w świetle woli Bożej, bo jak mogą zreformować Kościół nienawróceni biskupi? To tak jakby chciano zreformować szpitale, poprzez lekarzy którzy już nie leczą chorób /chociaż może im się wydawać że to robią/, a którzy wyspecjalizowali się w stosowaniu antykoncepcji, dokonywaniu aborcji, in vitro, zmiany płci i działań na rzecz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe(...) Czy takimi nie są dzisiejsi progresiści i zwolennicy reform Kościoła? Jak powiedział bp. Voderholzer Kościół musi opierać się na fundamencie, którym jest ?Pismo Święte i Tradycja Kościoła?. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / [email protected]
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.