DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Bp Pieronek krytykuje poparcie biskupów dla projektu "Zatrzymaj Aborcję"

Bp Pieronek krytykuje poparcie biskupów dla projektu "Zatrzymaj Aborcję"
Bp Tadeusz Pieronek na Przystanku Woodstock (2012). Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

– Uważam, że to niepotrzebne i błędne – powiedział bp Tadeusz Pieronek, komentując zaangażowanie i poparcie polskich biskupów dla projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Na tę deklarację hierarchy zareagował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, wytykając biskupowi „konflikt z V przykazaniem”.

 

Bp Tadeusz Pieronek był gościem programu „Tłit”, emitowanego na antenie telewizji „Wirtualna Polska”. Program był poświęcony aktualnym problemom politycznym i zaangażowaniu Kościoła w sprawy publiczne. Jedną ze spraw, które omawiano w trakcie rozmowy było poparcie biskupów w Polsce dla obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, którego treść może doprowadzić do zakazania aborcji eugenicznej. Zdaniem bp. Pieronka, zaangażowanie się biskupów w tę sprawę jest „niepotrzebne i błędne”.

 

Liberalny hierarcha powiedział, że nie popiera także akcji społecznych polegających na dzwonieniu do polityków i nakłanianiu do poparcia ustaw zakazujących aborcji. W opinii bp. Tadeusza Pieronka jest to niedopuszczalne, ponieważ w dzisiejszych czasach nie możemy pozwolić na nawracanie „na siłę”. Dodał, że „każdy człowiek ma swoje własne sumienie”.

 

Stanowisko bp. Pieronka zdecydowanie skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jego zdaniem, wypowiedź hierarchy stoi w sprzeczności z treścią V przykazania. „Bp Tadeusz Pieronek znów w konflikcie z V Przykazaniem ‘Nie zabijaj’. Najpierw chwalił samobójstwo, a teraz dyskredytuje obrońców życia” – pisze kapłan w mediach społecznościowych. Dodaje również, że taka postawa hierarchy powinna spotkać się z reakcją Prymasa Polski oraz przewodniczącego KEP. „Co na to Prymas Polski i abp Stanisław Gądecki? Milczenie w takiej sytuacji to zgoda na zło” – dodaje ks. Isakowicz-Zaleski.

 

W programie „Tłit” rozmawiano również na temat rzekomego zaangażowania Kościoła w politykę, akceptacji dla środowisk homoseksualnych, a także pielgrzymki Narodowców na Jasną Górę. Zdaniem bp. Tadeusza Pieronka, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, pod pozorem modlitwy, zorganizowali w Częstochowie manifestację polityczną. Liberalny hierarcha skrytykował przy tym decyzję przeora klasztoru na Jasnej Górze, który pozwolił na pielgrzymkę środowisk narodowych.

 

 

Źródło: wp.pl, facebook.com

WMa

 


DATA: 2018-04-20 20:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wychowuję wraz z żoną dziecko niepełnosprawne, porzucone przez matkę na porodówce. Podlegałoby pseudoprawu selekcji eugenicznej ustanowionej przez tussistowców a podtrzymywane obecnie przez PiS. I co się dzieje. Dziecko żyje już 14 lat jest szczęśliwe a my z nim.
3 miesiące temu / Agamemnon
 
Oczywiście nn jest wrogiem katolicyzmu, dlatego cieszy go wszystko co szkodzi Kościołowi. Do tego nie boi się głosić swych lewicowych opinii na temat mordowania, propagowanej przez ludzi którzy nie rozumieją doli niewinnych dzieci. Trzeba rozumieć ten jego problem demagogicznej fałszywości pojęć trolla trzymającego się kurczowo forumowego życia za wszelką cenę, który nigdy nie ponosił i nadal nie ponosi żadnego trudu rozumowo-ideowego.
3 miesiące temu / do nn
 
Oczywiście biskup Pieronek jest duchownym, a nawet biskupem.Do tego nie boi się głosić swych opinii na tema aborcji propagowanej przez ludzi,którzy nie rozumieją doli kobiet rodzących osoby ludzkie, które będą tylko istotami ludzkimi wymagającymi opieki fizjologicznej.Trzeba rozumieć ten problem nie wpadając w demagogiczną fałszywość pojęcia utrzymywania życia człowieka za wszelką cenę nie ponosząc żadnego trudu fizyczno-materialnego.
3 miesiące temu / nn
 
Biskup Pieronek jest jeszcze duchownym?! Ludzie,co się dzieje w naszym Kościele Bożym??!!... No brak słów!!~!
3 miesiące temu / W.K
 
A posoborowie wygląda właśnie tak...
3 miesiące temu / Kazio
 
Typowy posoborowy biskup....Nic dodać nic ująć. Smutne to (a właściwie tragiczne)
3 miesiące temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.