DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Bp Nitkiewicz: odkrycie Bożej miłości prowadzi do miłosierdzia wobec bliźnich

Bp Nitkiewicz: odkrycie Bożej miłości prowadzi do miłosierdzia wobec bliźnich
fot. bluehor / sxc.hu

Odkrycie Bożej miłości prowadzi do miłosierdzia wobec bliźnich – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 11 kwietnia w Sandomierzu. Z okazji trwającego 69 Tygodnia Miłosierdzia odprawił on Mszę św. w kościele pw. Ducha Świętego dla pracowników Caritas i wolontariuszy zaangażowanych w dzieła miłosierdzia.

 

W homilii biskup sandomierski podkreślił, że otrzymaliśmy od Boga wszystko, co jest potrzebne do życia zarówno doczesnego jak i w perspektywie wieczności. - Człowiek, który tego nie dostrzega i nie wierzy w Boże miłosierdzie, jest pogrążony w smutku, który przeradza się w rozpacz i nienawiść do wszystkich. Odkrycie Bożej miłości owocuje z kolei radością, pokojem miłością, która ogarnia cały świat – mówił bp Nitkiewicz.

 

Biskup sandomierski podkreślił, że miłość przejawia się w uczynkach. - Ona nie pozwala myśleć tylko o sobie, nie pozwala na obojętność i uniemożliwia skrzywdzenie kogokolwiek - mówił. Według bp. Nitkiewicza, dzięki sakramentom świętym jesteśmy zdolni kochać właśnie w taki sposób. Jednak w pierwszej kolejności musimy sobie uświadomić jak bardzo Bóg nas kocha i trwając z Nim w jedności urzeczywistniać Jego miłość w świecie – podkreślił biskup sandomierski.

 

We Mszy św. uczestniczyli także uczniowie Ośrodka „Radość Życia”, który jako jedyna w Sandomierzu i powiecie sandomierskim placówka zajmuje się edukacją osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także z niepełnosprawnością sprzężoną np. niedowidzeniem, niedosłuchem, z epilepsją i z autyzmem.

 

Zdaniem ks. Bogusława Pituchy, dyrektora Caritas Diecezji Sandomierskiej, czas Tygodnia Miłosierdzia ma za zadanie inicjowanie nowych dzieł charytatywnych. - W tym roku zbiega się on ze Światowymi Dniami Autyzmu. Nasz Ośrodek „Radość Życia” prowadzi szkołę dla dzieci autystycznych oraz organizuje wiele otwartych spotkań i konsultacji, aby pomóc osobom dotkniętym tym problemem oraz ich rodzinom. We wszystkich placówkach Ośrodka obecnie pomagamy 168 dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, umiarkowanym i głębokim – poinformował ks. Pitucha.

 

Wśród tych placówek są: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Schroniska dla bezdomnych mężczyzn i kobiet, Dom Samotnej matki, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Natomiast przy Stacjach Opieki Caritas funkcjonuje siedem Centrów Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i rehabilitacji.

 

 

KAI

mat


DATA: 2013-04-12 08:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.