DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Bp Napierała: to Bóg stworzył małżeństwo, to Bóg stworzył rodzinę

Bp Napierała: to Bóg stworzył małżeństwo, to Bóg stworzył rodzinę
diecezja.kalisz.pl

Ojcowie, mężowie bądźcie opiekunami na wzór św. Józefa – podkreślił bp Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. odpustowej w parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze. Biskup senior diecezji kaliskiej przybył do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, gdzie trwa peregrynacja obraz św. Józefa z sanktuarium św. Józefa.

 

W homilii biskup przypomniał, że obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu nawiedził już wiele parafii w Polsce. – Jezus, Maryja, Józef – tych troje to rodzina. Rodzina naszego Zbawiciela, Święta Rodzina z Nazaretu. Jezus Syn Boży, który stał się człowiekiem miał rodzinę. Nie był sierotą, nie był synem samotnej matki. Tak chciał Bóg Ojciec. Ta rodzina była oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety – mówił.

 

Biskup zauważył, że podstawą małżeństw Józefa i Maryi była miłość. – Nie ma małżeństwa bez miłości, nie ma rodziny bez miłości – zauważył. – To Bóg stworzył małżeństwo, to Bóg stworzył rodzinę. Małżeństwo i rodzina to nie jakaś deklaracja takiego czy innego ciała ustawodawczego. Małżeństwo to nie jest dzieło ludzkie, to jest Boże dzieło – dodał.

 

Bp Napierała podkreślił, że dziś szatan uderza w małżeństwo i rodzinę, dlatego apelował do mężczyzn: – Ojcowie, mężowie bądźcie opiekunami na wzór św. Józefa. Mężczyzna, mąż, opiekun winien udać się do źródła, a tym źródłem jest Bóg (…) Bóg Ojciec kocha mężów, ojców, którzy modlą się. Niech to będzie może krótka modlitwa, ale ważne jest, żeby stawać przy źródle – konkludował.

 

KAI

TK


DATA: 2019-03-20 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.