DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Bp Napierała: nikt nie może pozbawiać człowieka prawa do życia!

Bp Napierała: nikt nie może pozbawiać człowieka prawa do życia!
źródło: youtube.com / Radio Maryja

Nikt nie jest władny, aby człowieka pozbawiać prawa do życia. Żadna ustawa ludzka nie może stwierdzić, że w pewnych przypadkach taka zbrodnia jest dopuszczalna, a w sumieniu każdy jest zobowiązany, żeby takim ustawom przeciwstawiać się – mówił bp Stanisław Napierała podczas pasterki w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 

Przed rozpoczęciem Eucharystii w procesji bp Stanisław Napierała zaniósł figurkę Dzieciątka do żłóbka.

 

W homilii pierwszy biskup kaliski wskazywał, że Jezus Chrystus jako niemowlę leżące w żłobie rozpoczął swoją Ewangelię. – Jezus pokazuje, że przyszedł do nas ludzi On Bóg i chce być do nas we wszystkim podobny. Każdy człowiek bez względu gdzie urodził się czy w ubóstwie czy bogactwie, bez względu na to, jakie miejsce zajmuje w społeczeństwie, jak urząd pełni, czy jest dzieckiem, czy człowiekiem dorosłym jest wielki dzięki temu, że Syn Boży stał się człowiekiem – tłumaczył celebrans.

 

Podkreślał, że każdy człowiek ma prawo do życia w całej rozciągłości swojego istnienia. – Nikt nie jest władny, aby człowieka tego prawa pozbawiać. Żadna aborcja, żadna eutanazja. Św. Jan Paweł II powiedział, że „kto dopuszcza się takich czynów jak aborcja czy eutanazja dopuszcza się zbrodni”. Żadna ustawa ludzka nie może stwierdzić, że w pewnych przypadkach taka zbrodnia jest dopuszczalna, a w sumieniu każdy jest zobowiązany, żeby takim ustawom przeciwstawiać się – akcentował hierarcha.

 

Stwierdził, że Boże Dziecię przypomina o godności każdego człowieka. – W tym kontekście trzeba widzieć tę ostatnią inicjatywę Polaków, czyli 830 tys. podpisów do parlamentu, aby wycofać z Konstytucji zapis, który mówi, że kalekim, niepełnosprawnym można zabrać życie – mówił kaznodzieja.

 

Biskup wskazując na św. Józefa podkreślał, że miał on niezwykłe miejsce w dziejach Bożego zbawienia. – Św. Jan Paweł II powiedział, że to jest patron na nasze czasy. Ludzie coraz bardziej odkrywają św. Józefa. W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego tutaj na tym miejscu św. Józef odezwał się w sercach i umysłach ludzi w całej naszej ojczyźnie i poza jej granicami. Ludzie idą do św. Józefa, znajdują go i wraz z nim znajdują Maryję i Jezusa. Znajdują Boże Narodzenie. Znajdują wzór prawdziwej rodziny i znajdują wzorzec mężczyzny, męża i ojca – przekonywał biskup kaliski senior.

 

Życzył wiernym, aby Boże Dziecię napełniało ich radością i pokojem. – Życzę wszelkich łask na Nowy Rok 2019. Życzę mocy ducha, aby w tym Nowym Roku dostrzegać, że wszyscy pomagamy sobie jeżeli potrafimy przezwyciężać konflikty, niepokoje, aby wspólnie budować dobro wszystkich i każdego. Niech Boże Dziecię szczodrze wszystkim błogosławi – mówił bp Napierała.

 

KAI

TK


DATA: 2018-12-25 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tak jest w Polsce bo wwybieramy przebieranych katolikow a pierwszym zzwodzicielem byl osobnik z Matka Boska w klapie
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Kolejny mądry głos polskiego hierarchy ... emeryta!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Kaczyński może ze swoją wesołą trzódką 230 posłów z PIS.
ponad 1 rok temu / mj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.