DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Bp Napierała: nie ma innego małżeństwa niż związek mężczyzny i kobiety

Bp Napierała: nie ma innego małżeństwa niż związek mężczyzny i kobiety
diecezja.kalisz.pl

Św. Józef jest obrońcą małżeństwa i rodziny. Nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety – powiedział bp Stanisław Napierała w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej.

 

W homilii celebrans podkreślał, że niebo jest ostatecznym celem człowieka. – Nasza ojczyzna jest w niebie. Niebo jest naszym powołaniem, a życie tutaj na ziemi jest drogą do nieba. Niebo to jest życie, którym żyje Bóg. To życie na ziemi wyczerpuje się, a poza tym jest dotknięte rozmaitymi słabościami, cierpieniem, bólem, wreszcie śmierć kładzie mu kres. To życie, którym żyje Bóg jest wieczne, do niego nie ma przystępu śmierć. Ono jest pełnią radości i pełnią szczęścia – powiedział bp Napierała.

 

Zaznaczył, że Maryja i Józef są postawieni na drodze każdego człowieka, aby prowadzili go do Boga. Wskazał też na czczony od wieków wizerunek Matki Bożej Pani Skalmierzyckiej, która jest obecna i ciągle działa. Stwierdził, że Józef jest obrońcą życia widzianego w całym jego wymiarze, czyli od poczęcia do śmierci.

 

Podkreślił, że Józef jest obrońcą rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. – Józef jest małżonkiem Maryi. To małżeństwo ma wymowę dla wszystkich wieków. Małżeństwo jest przez Boga stworzone. Nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety – mówił hierarcha.

 

Ubolewał, że we współczesnym świecie zagrożone jest życie poczęte oraz rodziny. – Józef jest obrońcą wartości fundamentalnych, które dzisiaj wszędzie na świecie są zagrożone. Zagrożone jest życie człowieka i to przed urodzeniem, ale też przed śmiercią. Małżeństwo i rodzina są zagrożone. Nieraz nawet ludzie posuwają się do drwin z małżeństwa i rodziny – zauważył kaznodzieja.

 

Podkreślał, że Józef jest obrońcą wiary w Boga. – Ta wiara dzisiaj jest zagrożona. Wielu ludzi żyje tak jakby Boga nie było, a bez Boga jest chaos, zamęt w życiu społeczeństw, ale też w życiu poszczególnego człowieka. Człowiek nie może żyć bez Boga, bo Bóg jest jego Stwórcą – przekonywał pierwszy biskup kaliski.

 

KAI

TK


DATA: 2019-03-17 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bez Boga ani do proga. Amen.
3 miesiące temu / Urszula
 
Słuszna wypowiedź. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół w wypowiedzi księdza biskupa. Powiedział mężczyzny i kobiety, a nie kobiety i mężczyzny. Czyli powiedział prawidłowo. Tak właśnie powinni mówić katolicy, bowiem Pan postawił mężczyznę jako głowę rodziny.
4 miesiące temu / Damian
 
Chwała Bogu za to, że tak wielu duchownych i wiernych sprzeciwia się u nas sodomii. I módlmy się za fałszywych braci wśród nas i w krajach zachodu, aby się nawrócili i zaczęli stawiać opór sodomii.
4 miesiące temu / krisbac
 
Co za czasy zeba trzeba było głosić to co jest oczywiste od zawsze?Boże chroń nas przed homolobby
4 miesiące temu / Ja
 
Mój Biskup!!
4 miesiące temu / M
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.