DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Bp Milewski o lawendowej mafii: homoseksualiści kryją homoseksualistów! Tuszują afery!

Bp Milewski o lawendowej mafii: homoseksualiści kryją homoseksualistów! Tuszują afery!
Bp Mirosław Milewski, fot. Rafał Siderski/FORUM

To, co się działo w diecezji kaliskiej, to jest klasyczny przykład działania lawendowej mafii w Kościele – mówił Porannej rozmowie ks. Mirosław Milewski - biskup pomocniczy diecezji płockiej odnosząc się do skandalicznych działań biskupa Edwarda Janiaka, który miał tolerować homoseksualizm i tuszować pedofilię wśród duchownych.

 

Homoseksualiści kryją homoseksualistów, tuszują afery i udają, że nic się nie dzieje. Żyją w innym świecie - nie jest to świat Kościoła – dodał.

 

Ten list czytałem - mówię o liście biskupa Edwarda Janiaka - z przerażeniem – przyznał w RMF FM bp Milewski, odnosząc się do dokumentu, w którym hierarcha oskarżany o tuszowanie pedofilii atakował Episkopat i Prymasa Polski.

 

To jest list pełen kłamstw, przekłamań. To jest obrona człowieka oskarżonego, który nie panuje nad słowami, emocjami – wyliczał. – Zabrakło jednego głosu Episkopatu, że jesteśmy razem z naszym delegatem, którego sami wybraliśmy - przyznał duchowny. Po tym liście zadzwoniłem do Prymasa Polaka. Zadzwoniłem i mówię: księże Prymasie - w sprawach związanych z oczyszczeniem Kościoła, z walką z pedofilią i homoseksualistami w szeregach kapłańskich proszę zawsze na mnie liczyć – relacjonował gość Roberta Mazurka.

 

Zapytany czy polski Episkopat ma wolę i energię, by walczyć z pedofilią wśród duchownych bp Milewski odpowiedział: „Tak, ale moim zdaniem tej determinacji jest wciąż za mało”.

 

Źródło: RMF FM, rmf24.pl

TK


DATA: 2020-06-26 22:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mt23,1-12 - Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie: Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.Czyńcie więc i zachowujcie wszystko,co wam polecą,lecz uczynków ich nie naśladujcie.Mówią bowiem,ale sami nie czynią.Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona,lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu,żeby się ludziom pokazać.Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów.Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą,by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi,albowiem jeden jest wasz Nauczyciel,a wy wszyscy braćmi jesteście.Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem;jeden bowiem jest Ojciec wasz,Ten w niebie.Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus....
6 miesięcy temu / sum
 
Jezus Chrystus doznawał ucisku od kapłanów i uczonych w Piśmie. Swoich własnych kapłanów, przecież to nie byli pogańscy kapłani, a Chrystus modlił się w synagogach. Zdradził Go Judasz - powołany przez Niego Apostoł. Czy nie jest zatem tak, że w Swym Człowieczeństwie sam doznawał krzywdy od niemoralnej części ówczesnego kleru i sam utożsamiał się z ofiarami grzesznych duchownych?! Przybierając człowieczeństwo krytykował ich, więc wszyscy ludzie którzy twierdzą, że wszelka, jakakolwiek krytyka postaw duchownych jest zawsze nieodpowiednia, a nawet grzeszna, powinni się zastanowić czy aby sam Chrystus nie krytykował duchowieństwa. Jest napisane "Nie tykajcie pomazańców Moich", jednak czy aby chodzi tu o przymykanie oczu na niemoralność części kleru? Czy raczej o zakaz niszczenia Kościoła i Chrystusowego Kapłaństwa jako takiego, samego w sobie?!
6 miesięcy temu / Piotr
 
ryba psuje się od głowy; o braku determinacji wśród hierarchów KK do walki łagodnie rzecz ujmując z ludzkimi słabościami od wielu, wielu lat mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i nie przychodzi mi do głowy że prowadzi wewnętrzną walkę polityczną, a to co odsłania sceptykom jak zwykle na początku wydaje się nieprawdopodobne lecz po jakimś czasie niestety okazuje się, że nie było bezpodstawne; jedni jakby dla zasady pytają komu zależy na snuciu insynuacji a drudzy pytają komu zależy na tym "żeby było tak jak było"
6 miesięcy temu / sum
 
zgadzam się z twoja wypowiedzią całkowicie ,przykre tylko ze na razie stosuje się wyparcie i metodę odwracania uwagi mówieniem -"bo inni też"
6 miesięcy temu / ewa do jazzz
 
do @polonijny punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, wielu się obruszy i powie że to złe porównanie ale: płk Mazguła do esbeków zebranych przed Sejmem 5-12-2016 roku mówił tak: A sam stan wojenny? Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to - oczywiście, nie powiem, były tam jakieś bijatyki, były tam jakieś ścieżki zdrowia - ale generalnie rzecz biorąc najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby na ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakieś szczególne prześladowania i tak dalej.
6 miesięcy temu / bb
 
Z tego co przeczytałem, to bp Milewski nie mówi tego wprost, ale insynuuje, homoseksualizm u bp Janiaka. Jeśli ktoś chcę wysnuć takie oskarżenie, musi mieć niezbite dowody. Jakby była inkwizycja to oskarżonemu gwarantowany byłby obrońca, sprawa nie była by jawna, czyli medialna, ustalono by np zarejestrowanie jako agent w teczkach IPNu, wykazano by jakieś hańbiące sprawy i wtedy by podjęto decyzje, a na razie mamy SOBÓR MEDIÓW, ktoś coś powiedział, tamten odpowiedział i tak na prawdę nikt nie wie kto tutaj mówi prawdę, same insynuacje i kolegialność, co się nazywa kolesiostwem, niestety ale nie za bardzo przekonuje mnie wypowiedź bp Milewskiego, wygląda to na wewnętrzną walkę polityczną.
6 miesięcy temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.