DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Bp Milewski: nie możemy milczeć, gdy bezbożni promują LGBT i bluźnią przeciw Bogu

Bp Milewski: nie możemy milczeć, gdy bezbożni promują LGBT i bluźnią przeciw Bogu
Agnieszka Otlowska/Gosc Niedzielny

Bp Mirosław Milewski w mocnych słowach mówił o konieczności stawienia czoła złu, które jest obecne na świecie. Podkreślił, że każdy wyznawca Chrystusa nie może milczeć, gdy ludzie bezbożni promują ideologię LGBT, aborcję, a także bluźnią przeciwko Panu Bogu.

 

Hierarcha podkreślił, że czasy współczesne domagają się wiarygodności i świadectwa życia chrześcijańskiego. – Kiedy obserwujemy wzrost brutalizacji życia, kiedy ludzie bezbożni ogłaszają postulaty legalizacji aborcji i eutanazji, promują ideologię LGBT, miotają bluźnierstwa przeciw Bogu, drwią z ważnych dla nas wartości nie możemy milczeć, nie możemy udawać, że to nas nie dotyczy, nie możemy siedzieć grzecznie w kącie ani zgadzać się na przewracanie świata do góry nogami, na odwracanie proporcji, na wmawianie społeczeństwu, że nienormalność jest normą, zepsucie jest moralnością, a brzydota pięknem, że niema obiektywnej prawdy, że wszystko ma dwie a może nawet więcej stron – zaapelował. 

 

– Chrześcijanin nie może milczeć, siedzieć grzecznie w kącie, ani zgadzać się na przewracanie świata wartości do góry nogami, na wmawianie, że nienormalność jest normą – mówił bp Mirosław Milewski. Zaznaczył, że nie będzie Polski i Polaków bez uznania Jezusa za swojego Pana.

 

Hierarcha podkreślił, że Chrystus prawdziwie jest Królem i Panem, ale Jego nauka i panowanie nie mają nic wspólnego z ludzką logiką. Zwrócił uwagę, że „Polska odradzała się po wojnach i rozbiorach tylko dzięki duchowej sile narodu, który nigdy nie wyrzekł się Chrystusa Króla Wszechświata”. Przypomniał przy tym słowa św. Jana Pawła II, który mówił: „Nie sposób zrozumieć tego narodu bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta – Warszawy, stolicy Polski, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu”.

 

Biskup pomocniczy diecezji płockiej zaznaczył, że dzięki sile duchowej i moralnej polskiego laikatu nasza Ojczyzna wciąż jest wolna od „liberalnych nowinek”, których celem jest duchowy i moralny rozkład polskiego społeczeństwa. 

 

Zaapelował, by religijność Polaków nie była tylko bezrefleksyjnym przyzwyczajeniem, zewnętrzną szatą, pod którą chowamy problemy. – Zachowujcie w sobie i pomnażajcie, mimo czasami obiektywnych trudności, skarb wiary, duchową wrażliwość i wartości, które niesie Ewangelia. Wbrew zmieniającym się obyczajom i procesom desakralizacji świata, bądźcie wierni Jedynemu Królowi Wszechświata – zachęcał bp Milewski podkreślając, że Chrystus jest jedyną i niezawodną nadzieją.

 

Zwrócił uwagę, że przemiana świata zaczyna się od osobistego nawrócenia. – Nie chodzi o wymianę ludzi, ale o odnowienie się człowieka, by człowiek był nowy, by nastało nowych ludzi plemię - jak mówił Prymas Tysiąclecia. Pierwszym krokiem na tej drodze jest zapatrzenie się w Chrystusa – dodał.

 

 

Źródło: KAI
WMa

 


DATA: 2019-11-24 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram
22 dni temu / Leonarda
 
Spokojnie ludzie, lgbt+ nie jest niebezpieczne : Pozdrawiam
2 miesiące temu / other
 
Religia to sztuczny twór dzielący homo sapiens. Kościół żyje w raju za życia ponieważ obiecuje raj po śmierci i życie w ubóstwie. W myśli kleru Bogiem jest ksiądz, a parafianie ciemny lud, bez wykształcenia ma służyć swemu panu. "Pan z wami" na każdym kazaniu. Prawdziwie wierzący w Boga nie potrzebuje pasterza, jeżeli Bóg jest wszędzie.
2 miesiące temu / Sztandi
 
Jezus, Chrześcijanin. Częste zderzenie u ludzi mieszkających ,, na zachodzie,, . Jeśli się jasno i zdecydowanie określisz, w arabskim sklepiku, tureckiej, wietnamskiej, chińskiej ,,budzie z żarciem,, to jesteś,,gościu,, jeśli jesteś ni pies ni wydra to będą traktować cię jak szmatę. A wszystkie nacje wymiękają, że w Polsce np. we Wielkanoc pije się wódkę , BO GRÓB JEST PUSTY:D ale jak ? normalnie :D wziął i zmartwychwstał.
2 miesiące temu / szpulas11
 
Jest Maryja Królowa Polski mimo, że jest Królową Wszechświata i może być Jezus Chrystus Król Polski mimo, że oczywiście jest Królem Wszechświata. Nikt tu nic nie straci, a uchronić będzie można wiele.. No jedyni, którzy stracą to przeciwnicy Króla i Królowej.. Piłat sporządził tabliczkę : INRI Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski i ten naród odrzucił i do dzisiaj odrzuca swojego Króla. My nie róbmy tego błędu i ogłośmy światu Jezus Chrystus Król Polski, a potem niech napiszą Niemcy : Jezus Chrystus Król Niemiec i niech zrobi to każdy naród na świecie, z tego tylko dobro może wypłynąć..
2 miesiące temu / Kefas
 
Jot - ale nie polskiego.
2 miesiące temu / Antoni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.