DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2020 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Bp Mering zachęca do oglądania filmu „Cristiada”

Bp Mering zachęca do oglądania filmu „Cristiada”

- Jak się okazuje, film bojkotowany jest przez wielkie sieci dystrybutorów, gdyż bardzo jasno ukazuje wartość wiary, jej siłę i walkę z Kościołem nieprzebierającą w środkach. Ponieważ jednak wskazuje jednoznacznie atakujących Kościół masonów – został uznany za niepoprawny politycznie i zignorowany w Europie i Ameryce Północnej – wyjaśnia biskup włocławski, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

 

Różne środowiska, także osoby prywatne, zwracają się do Księży Biskupów, prosząc o zwrócenie uwagi wiernych na film opowiadający historię prześladowań Kościoła Katolickiego w Meksyku w początkach XX wieku. Stąd właśnie apel bp. Meringa do księży i wiernych, by zainteresowali samych siebie i swoich parafian „Cristiadą”.

 

„Film, o którym mówimy, jest bardzo ciekawy, ma znakomitą obsadę, wzrusza i przypomina, co może oznaczać wierność wyznawanym wartościom; ponieważ jednak wskazuje jednoznacznie atakujących Kościół masonów – został uznany za niepoprawny politycznie i zignorowany w Europie i Ameryce Północnej. Zróbmy co w naszej mocy, by stał się obrazem, który najpierw obejrzymy, a potem dopiero wydamy o nim sądy!” – apeluje hierarcha.

 

„Oglądając Cristiadę zapoznamy się z katolicyzmem meksykańskim, tak bliskim błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Był w tym kraju kilka razy. Matkę Bożą z Guadalupe (w Meksyku) czcił i kochał, zostawiając Ją nam jako Patronkę Ewangelizacji i Obrończynię życia. Wyniósł też na ołtarze Meksykańskich Męczenników za wiarę!” – podkreśla w swoim apelu bp Mering.Źródło: KAI

luk


DATA: 2013-05-02 19:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam nadzieję że tego mającego powstać filmu o Św. Maksymilianie nie ocenzurują. http://www.harmeze.franciszkanie.pl/index1.php?zm=146
ponad 6 lat temu / cynik
 
Film Cristiada już w 108 kinach w Polsce! Wpływy z biletów z tego filmu zasilą produkcję filmu o Św. Maksymilianie. Niedługo do Polski przyjedzie Mauricio Kuri, który przywiezie ze sobą relikwie błogosławionego José Sáncheza del Río, którego postać odgrywał w filmie. W planach młodego aktora są spotkania w: Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Częstochowie i Warszawie.
ponad 6 lat temu / Jacek Kotula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.