DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


errata...oczywiście nie perełka Al..tylko.. herezja Al ....rygorystyczni NIE oportuniści..TYLKO... nonkonformiści...moje urządzenie fiksuje i nie wiem dlaczego??? inne wyrazy wpisuje...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Jaki biskup powie że grzech, to jest grzech,a perełką jest Al????....skoro sam P.Franciszek w GN opublikowana jest jego IGNORANCJA odpowiedzialności za nasze ZBAWIENIE....Bergoglio nie czyta wypowiedzi o herezji bo rygorystyczni oportuniści są ich autorami ,a on dba o higienę psychiczną więc tymi wypowiedziami się nie przejmuje...sic!!!....ale to nie koniec newsów GN też jak Papież o higienę psychiczną dba i bardzo pilnuje i inaczej niż Papież myślących BEZLITOŚNIE banuje....Jeszcze trochę, to pies z kulawą nogą będzie omijał GN-ębionych katolików PRAWDĘ MÓWIĄCYCH.....
ponad 1 rok temu / Megi
 
@SławomirTomaszRoch w sprawie publicznego potępienia grzechu masz za"duże wymagania".Który biskup,kardynał czy proboszcz powie dziś z ambony,że coś jest grzechem,skoro nas,zwykłych katolików,którym nie podoba się grzeszenie,wyzywa od oszołomów?Który z nich publicznie się na takie wyzwiska skaże?Żeby byli tak postponowani jak ojciec T.Rydzyk?Przecież jemu nie oszczędzono publicznie najgorszych wyzwisk i kalumnii,więc za wszelką cenę,nawet milczenia,warto siedzieć cicho.Prosty przykład niedowidzenia grzechów-proboszcz z mojej parafii tylko raz w dziale ogłoszeń duszpasterskich nadmienił króciutko,że jeśli kto nie był w święta lub niedzielę na Mszy Św.nie z powodu choroby,ma grzech i musi wpierw wyspowiadać się.O innych przeciwwskazaniach nie rzekł nic.W efekcie prawie cały kościół wali do Komunii,ze spowiedzią rekolekcyjną za sobą.O comiesięcznej spowiedzi już "szef"zmilczał.Wynik jest taki,że tłumy idą pod ołtarz,do konfesjonałów garstka.
ponad 1 rok temu / czasem milczenie nie złotem jest
 
przysięga małżeńska obejmuje również to zdanie, że cię nie opuszczę aż do śmierci. Przy opuszczeniu małżonka przysięga dana przed Bogiem jest złamana. Wstrzemięźliwość w 2-gim związku nie zmienia tego stanu. Dlaczego zatem jest przyzwolenie na przyjęcie Komunii Św.?
ponad 1 rok temu / Michał
 
Polacy otworzcie oczy na co czyni papiez Franciszek. Milczy! Od dwoch lat pytaja Go z calego swiata i wciaz nie ma oficjalnej odpowiedzi na "Dubia" czterech kardynalow! Tymczasem kard. Pietro Parolin jak donosza media oglasza w czerwcu 2017 r. ze obowiazuje intetpretacja biskupow argentynskich z roku 2016. Za tym poszli dalej biskupi z Malty i Niemiec. Biskupi z Polski wciaz milcza! A przeciez papiez Franciszek nie ma wladzy zmienic Bozych Przykazan! Nikt nie moze zmusic mnie bym blogoslawil grzech smiertelny cudzolostwa! Teraz kard. Reinhard Marx sugeruje, iz beda blogoslawic za rzeka Odra pary homoseksualistow i lesbijek i znowu papiez Franciszek milczy. Milcza polscy biskupi, choc pisze sie o tym w Kosciele w Europie i w USA. Tak byc nie powinno! Grzech trzeba koniecznie publicznie pitepiac! Nikt nie moze milczec na pochwale publiczna grzechu! Milczenie staje sie bowiem spolecznym przyzwoleniem. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
KODEKS PRAWA KANONICZNEGO Kan. 199 - Nie podlegają przedawnieniu: 1 prawa i obowiązki wynikające z prawa Bożego naturalnego lub pozytywnego;
ponad 1 rok temu / Nick
 
Cudzołóstwo zawsze głęboko rani małżonków, nawet jeśli oni nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Jest też symbolem rozłamu chrześcijan... Obie rzeczywistości - małżeństwa i Kościoła - odnoszą się bowiem do "jednego ciała".
ponad 1 rok temu / sp
 
Bardzo dobrze biskup mówi, ale znowu powtarza błąd zapoczątkowany przez Familiaris consortio, czyli że można żyć w drugim związku jeśli żyje się we wstrzemięźliwości seksualnej. . Zastanawiające że osoby duchowne ograniczają więź małżeńską jedynie do więzi seksualnej i nie widzą w drugim związku żadnego innego grzechu, a tylko VI (nie cudzołóż). Czynem wewnętrznie złym jest już zawarcie drugiego związku i życie w jednym domu z innym partnerem, a nie tylko cudzołożenie z tym partnerem. Biskup zapomniał, że małżeństwo to nie tylko wspólne łoże, ale i wspólny stół, i zapomniał o zobowiązaniach płynących z przysięgi małżeńskiej.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
A co z naszym Episkopatem? Kiedy poznamy jego stanowisko?
ponad 1 rok temu / Kris
 
Nic dodac, nic ujac! Piekne swiadectwo wiary bp Mariana Eleganti z diecezji Chur w Szwajcarii. Bogu niech beda dzieki.
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Przydałby się tu Jezus , żeby postąpił jak z tymi kupcami wtedy w świątyni i pokazał tym "postępowym" biskupom co i jak.To jedyna szansa na ich opamiętanie niestety.
ponad 1 rok temu / A.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.