DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Bp Marian Eleganti: istnieje związek między homoseksualizmem a nadużyciami seksualnymi

Bp Marian Eleganti: istnieje związek między homoseksualizmem a nadużyciami seksualnymi
fot.REUTERS/Christian Hartmann/FORUM

Biskup pomocniczy szwajcarskiego Chur, Marian Eleganti, zabrał głos w debacie o kryzysie nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Na łamach prestiżowego niemieckiego dziennika katolickiego „Die Tagespost” napisał, że istnieje bardzo wyraźny związek między skłonnościami homoseksualnymi części kapłanów, a zjawiskiem molestowań i pedofilii.

 

W artykule „Grupa ryzyka” bp Marian Eleganti wychodzi od głośnego amerykańskiego raportu John Jay Report. Raport ten pokazuje, że w ciągu przebadanych 60 lat aż 81 proc. ofiar duchownych w USA było płci męskiej. Podobnie jest w innych krajach, wskazuje hierarcha (na przykład w Niemczech, gdzie przygotowano niedawno analogiczny raport). Jak pisze biskup, wiele osób próbuje tłumaczyć tę przewagę mężczyzn wśród ofiar „czynnikami psychologicznymi i socjologicznymi”, które jednak, jak ocenia, odgrywają tak naprawdę „drugorzędną rolę”. Biskup zauważa, że prawdę o zjawisku molestowania w Kościele próbuje się zaciemniać nadużywając terminu „pedofilia”; niezwykle często chodzi bowiem o efebofilię – a więc czyny nie przeciwko dzieciom, ale przeciwko dojrzewającym lub już dojrzałym chłopcom, a zatem w wieku od 11 do 17 lat. „W przypadku seksualnych nadużyć duchowieństwa mamy w olbrzymim stopniu do czynienia właśnie z tym fenomenem – homoseksualną efebofilią”, pisze. Jak dodaje, niezwykle częstym zjawiskiem jest też molestowanie dorosłych już kleryków, czyli homoseksualna androfilia.

 

Bp Eleganti wyjaśnia następnie, że jeszcze więcej chaosu wprowadzają polityczna poprawność i panujące dziś przekonanie, jakoby należało akceptować wszystkie praktyki i orientacje seksualne, a zwłaszcza homoseksualną; miałoby to wzmacniać rzekomo wartościową „różnorodność seksualną”.

 

Według bp. Elegantiego jest całkowitym absurdem twierdzić – jak próbuje się to często robić – że kapłani molestowali niemal wyłącznie chłopców tylko dlatego, że w okresie objętym badaniami to wyłącznie chłopcy byli ministrantami. „Bez skłonności homoseksualnych te nadużycia na dorastającej lub dojrzałej męskiej młodzieży nie byłyby tak naprawę możliwe do wyjaśnienia, bo heteroseksualni klerycy nie odczuwają wobec nich żadnego seksualnego czy erotycznego pociągu” - pisze.

 

Hierarcha zauważa, że to właśnie zjawisko homoseksualnego molestowania stało się prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn stanowczych reguł wprowadzonych przez Benedykta XVI, a potwierdzonych przez Franciszka, przeciwko przyjmowaniu do seminariów mężczyzn odczuwających pociąg do osób własnej płci.

 

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach


DATA: 2018-10-19 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale odkrycie >Ameryki< - to może swoją wiedzą Bp Eleganti podzieli się z Papieżem i Kolegami. To jest KOLEGIALIZM w Watykanie czy NIE.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Problem został juz dawno zgiagnozowany oraz opisany przez psychiatrów i psychologów w ramach badań nad zboczeniem seksualnym nazwanym pederastią. No ale skoro to już nie jest zboczenie, bo tak na podstawie głosowania w 1979 roku uznali amerykańscy psychiatrzy (!) to nikt do tych badań nie zagląda. A szkoda, bo trafnie diagnozuja podstawy, rozwój i sposoby leczenia.
ponad 1 rok temu / Hanys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.