DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Bp Kamiński: wszystkie ideologie rujnują cywilizację. Żyjących bez Boga czeka wieczna zguba

Bp Kamiński: wszystkie ideologie rujnują cywilizację. Żyjących bez Boga czeka wieczna zguba
Bp Romuald Kamiński. Fot. Andrzej Sidor / FORUM

Bp Romuald Kamiński ostrzegł przed ziemskimi ideologiami, które niszczą nasza cywilizację i odciągają od Boga. Zwrócił uwagę na zagrożenia płynące ze strony ideologii gender, LGBT, a także promocji szeroko rozumianej rozwiązłości. Hierarcha ubolewał również nad rosnącym brakiem wiary w społeczeństwie.

 

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej mówił o zagrożeniach płynących ze strony współczesnych ideologii. Wymienił w tym miejscu m.in. niebezpieczeństwa związane z akceptowaniem i promowaniem ideologii gender oraz ideologii LGBT. Bp Kamiński podkreślił, że w dzisiejszym świecie stawia się również na promocję aborcji oraz eutanazji. Zwrócił uwagę, że nawet w majestacie prawa ludzie burzą boski porządek Stwórcy.

 

– Jak potężne środki wydaje się na promocję aborcji, eutanazji, ideologii gender, LGBT, promowanie szeroko rozumianej rozwiązłości, skutkującej rozpadem świętych instytucji małżeństwa i rodziny. Wszystkie ideologie ziemskie rujnują cywilizację i odciągają od Boga. Żyjąc bez Boga staniemy się sierotami, przeszyje nas dotkliwy ból i wieczna zguba – ostrzegł bp Kamiński. – Wszystkie ideologie ziemskie rujnują cywilizację i odciągają od Boga – dodał.

 

Hierarcha ubolewał również nad rosnącym brakiem wiary w społeczeństwie. – Wyrazem tego jest cyniczne odnoszenie się do codziennej rzeczywistości, nieuznawanie zasad moralnych, poniewieranie tego co rozumiemy jako święte, dobre dla człowieka i wspólnoty – wymieniał biskup warszawsko-praski.

 

Hierarcha przypomniał również o wartości sakramentu małżeństwa. – Ceńmy sobie to wybraństwo, a nie ulegajmy kompromitującej modzie lansowanej „na salonach” i w niektórych mediach, gdzie króluje niespotykana dotąd pogarda dla czystości obyczajów, ważności przysięgi małżeńskiej i wierności do końca – zaapelował bp Kamiński. Zachęcał też kapłanów, by „nawet dla jednej pary, która w parafii zgłosi swoje pragnienie przygotowania do małżeństwa, mieli czas i otwarte serce”.

 

Bp Romuald Kamiński zaapelował, by wszystkie podmioty życia społecznego zjednoczyły się w trosce o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój małżeństwa i rodziny. – Wszystkie instytucje – począwszy od parlamentu, rządu aż po najmniejszy urząd w terenie – niech tak pokierują swoimi działaniami, aby każde zarządzenie, dekret, przeznaczony fundusz czy inne działanie prędzej czy później zaowocowały umocnieniem gniazda rodzinnego – powiedział.

 

Zwrócił uwagę, że tym co pomaga zabezpieczyć trwałość małżeństwa i rodziny to wspólna modlitwa, wspólna niedzielna Eucharystia i wspólny domowy stół. – Gdybyśmy zaczęli to realizować stalibyśmy się świadkami cudu odrodzenia społeczeństwa – powiedział bp Kamiński. – Brońmy się ze wszelkich sił przed tym wszystkim co rujnuje człowieka, przed beznadzieją, bezrobociem, pijaństwem, wulgarnym stylem bycia – zachęcał biskup.

 

Ostrzegł też przed zgubnymi skutkami rzeczywistości wirtualnej, która kształtuje pokolenie, którego wzrok utkwiony jest w tabletach, smartfonach, laptopach, konsolach, grach komputerowych, nie zawsze przydatnych do prawidłowego rozwoju. – Na tym nie koniec! Narkotyki, używki, dopalacze – i cała gama innych zagrożeń. I tu trzeba zdecydowanie powiedzieć – nie jesteśmy bezsilni. Z Jezusem możliwe jest zwycięstwo – pokreślił bp Kamiński.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-09-01 11:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warunkiem koniecznym, by zło tryumfowało, jest bezczynność Wiernych wobec recydywistów łamania Praw bożych. Jak można spać spokojnie, gdy za ścianą czy w sąsiedniej parafii, bezkarnie grasuje rozwiązły Kapłan?! To woła o pomstę do Pana Boga, a jak wiadomo, pomsta nadejdzie niechybnie, tylko że nie wtedy gdy "złodziej" jej sie spodziewa, nie, wtedy gdy będzie najbardziej bolało - tego możecie być pewni.
5 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Wszystko to ładnie i dobrze powiedział biskup Kamiński, ale teraz potrzebny jest następny krok. Drodzy biskupi polscy czeka was jeszcze oby jak najszybciej przygotowanie Intronizacji Pana Jezusa Chrystusa jako Króla Polski. To jest WOLĄ Pana Jezusa i wy jesteście zobowiązani do wypełnienia tej woli. Słowa Pana Jezusa potraktujcie poważnie. Jeśli tego nie zrobicie Polskę czeka katastrofa wojenna, a was kara wieczna. NIE ZWLEKAJCIE !!
5 miesięcy temu / nie można już
 
Piękne słowa, szczególnie o małżeństwie. Szkoda tylko, że dbanie o związki niesakramentalne przez Kościół jest sprzeczne z zasadą nierozerwalności małżeństw. Jeśli podstawą trwałości małżeństw jest wspólna modlitwa, wspólna Msza święta i wspólny domowy stół, to te same warunki nie mogą być zalecane dla osób żyjących w kolejnych związkach po rozwodzie. A niestety są zalecane i usprawiedliwiane gdy związki cudzołożne doczekają się dzieci. Czas skończyć z hipokryzją i pogardą dla przysięgi małżeńskiej. Dobrze, że biskup Kamiński o tym mówi, ale trzeba słowa wcielić w czyn.
5 miesięcy temu / tradycja
 
Piękne słowa.
5 miesięcy temu / ila
 
jak chronić małżeństwo/rodzinę, skoro w Polsce od 2005r.obowiązuje ustawa o przemocy w rodzinie,która,ex lege,z rodziny czyni organizację przestępczą,którą państwo z urzędu ściga i niszczy,czego dowodem jest 50 tysięcy procesów z tytułu przemocy w rodzinie,przy czym przez przemoc,znęcanie rozumie się dosłownie wszystko,nawet pozytywne działania,którym państwo przypisuje charakter parawanów przemocy. Ta ustawa jest jak gadzi jad w organiźmie- po prostu zabija.Ale żaden rząd,nawet ten od "dobrej zmiany" tej ustawy a nie myśli uchylić.
5 miesięcy temu / marek
 
najlepiej uczy przykład i tu ..jest jak widać ,wtedy nawet najpiękniejsze słowa są tylko słowami
5 miesięcy temu / chichot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.