DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Bp Janiak: dochowajmy wierności Panu Bogu, nie stańmy po stronie zdrajców

Bp Janiak: dochowajmy wierności Panu Bogu, nie stańmy po stronie zdrajców
źródło: youtube.com / Rafał R

– Dzisiaj bardzo wiele zależy od nas, bo to my mamy być świadkami wiary wobec innych według otrzymanego powołania – mówił w niedzielę w czasie wieczornej homilii biskup kaliski Edward Janiak.

 

W homilii celebrans podkreślał, że w sprawach wiary Pan Bóg posługuje się ludźmi. – Dziękujemy Panu Bogu za łaskę chrztu świętego, za łaskę wiary, za to, że urodziliśmy się w rodzinach chrześcijańskich – powiedział.

 

Dzisiaj bardzo wiele zależy od nas, bo to my mamy być świadkami wiary wobec innych według otrzymanego powołania, rodzice wobec dzieci, kapłani wobec Kościoła żywego, ale też wobec każdego człowieka, którego spotykamy na drodze naszego życia, bo nie ma przypadkowych spotkań. Tak działa Opatrzność Boża – przekonywał hierarcha.

 

Akcentował, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za rozwój duchowy swoich bliskich. – Dzisiaj, kiedy przeżywamy te trudne chwile związane z przestrzeganiem zasad podanych nam przez władzę państwową i kościelną ze względu na wirusa, który się pojawił, potrzebna jest bardzo duża odpowiedzialność każdego człowieka, ale w tym wszystkim musi być większa siła aktywności chrześcijańskiej męża wobec żony, żony wobec męża, rodziców wobec dzieci – wskazywał hierarcha.

 

Prosił o dochowanie wierności Panu Bogu. – Dziękując Panu Bogu za dar wiary wypraszamy tę łaskę, abyśmy dochowali wierności Panu Bogu, byśmy Go nie zdradzili, nie byli po stronie zdrajców. Musimy wiedzieć, po której stronie chcemy stanąć, a z krzyżem każdy człowiek musi się spotkać na ziemi. To jest tajemnica cierpienia, czasem tego krzyża nie widać, inni o nim nie wiedzą, a człowiek musi go nieść, aby dać świadectwo prawdzie – powiedział bp Janiak.

 

KAI

TK


DATA: 2020-03-16 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

sygnał dla mnie bardzo czytelny i obrazowy Zdrada Chrystusa to naśladowanie Judasza Sprzedać duszę za ogon
2 miesiące temu / taki tam
 
Skoro studiujesz na politechnice, matura z religii jest dla Ciebie po to, abyś umiał się przeciwstawić nakazowi projektowania rzeczy, które ulegają zepsuciu tuż po gwarancji, nawet, jeśli chwilowo utracisz duże zarobki. Jest po to, abyś zdobytą wiedzę o prawach przyrody stosował dla powszechnego dobra, a nie dla korzyści jednych kosztem niszczenia drugich. Jest po to, abyś czytając słowa Archimedesa: Dajcie mi punkt oparcia, a poruszę Ziemię nie myślał tylko o dźwigniach. Podobnie, słowa z Biblii: Strzały wypuszczone w niebo spadną na wasze głowy nie są tylko nauką prawa grawitacji.
2 miesiące temu / Solidarny
 
Jakiś niejasny ten przekaz bpa. Kto tu jest zdrajcą?
2 miesiące temu / magis
 
@Izydor Oracz,dzięki Bogu, kraj w którym żyję to Polska, nie Arabia Saudyjska, Iran lub jakieś inne państwo islamskie. Jako niemowlę nie mogłem przy chrzcie świętym powiedzieć "nie pozwalam".
2 miesiące temu / hanik
 
@izydor oracz skoro studiuję na politechnice to po co mi matura z religii?
2 miesiące temu / Aha
 
Jakoś nie mogę wyczytać z tekstu kto jest owym zdrajcą. Czy ktoś mnie zechce oświecić?
2 miesiące temu / Tomek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.