DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Bp Jamrozek o modlitwie różańcowej: jest naszym prywatnym egzorcyzmem

Bp Jamrozek o modlitwie różańcowej: jest naszym prywatnym egzorcyzmem
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Dzisiaj mamy bardzo dużo zagrożeń ze strony świata, a modlitwa różańcowa staje się naszym prywatnym egzorcyzmem – powiedział bp Stanisław Jamrozek do uczestników Pielgrzymki Róż Żywego Różańca z archidiecezji przemyskiej. Kilka tysięcy osób świeckich i ponad 100 kapłanów zgromadziło się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.

 

W kazaniu przemyski biskup pomocniczy zaznaczył, że różaniec to piękna modlitwa, bo jest „uwielbieniem Boga i wyrażeniem miłości do Matki Najświętszej i Boga”, ale służy także jako prywatny egzorcyzm. – Zachęcajcie się wzajemnie, żeby róż różańcowych było coraz więcej, żeby ludzie traktowali różaniec jako prywatny egzorcyzm – podkreślał.

 

Bp Jamrozek odwołał się do inicjatywy Męskiego Różańca, którego uczestnicy mówią, że jest to ich broń. „Nie wezmę miecza, żeby walczyć z tymi, którzy mnie obrażają i chcą zniszczyć moją rodzinę, ale wezmę różaniec, będę się modlił, bo wiem, że to jest najskuteczniejszy oręż w walce duchowej” – mówił do wiernych hierarcha.

 

Biskup pomocniczy diecezji przemyskiej przywołał również dzieła św. Alfonsa Marii de Liguoriego, który zwracał uwagę na szczególne cnoty Matki Bożej. Podkreślił, że najważniejszą z nich jest pokora.

 

– Pokora Maryi przejawiała się w tym, że wszystko przypisywała Panu Bogu. Stawała w wielkiej prostocie przed Nim, rozpoznając, że wszystko pochodzi od Pana. I dlatego każdy, kto daje pierwszeństwo Panu Bogu, kto się przed Nim uniża, ten będzie napełniony także tą cnotą pokory. Maryja nie chce żadnych pochwał dla siebie, nie sobie przypisuje to, co posiada, ale Bogu, który jest źródłem wszelkiego dobra – mówił.

 

Dodawał, że kolejnymi cnotami są: miłość Boga, miłość bliźniego, wiara, nadzieja, czystość duszy i ciała, a także ubóstwo ducha, posłuszeństwo Bogu, cierpliwość i modlitwa. Bp Jamrozek wskazywał, że miłość Boga przejawia się w słuchaniu Go w codzienności.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-09-28 18:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"ale wezmę różaniec, będę się modlił, bo wiem, że to jest najskuteczniejszy oręż w walce duchowej".. Czyżby? A nie miecz Ducha, którym jest Słowo Boże?
8 miesięcy temu / Heli
 
Według św.Grignon de Monfort Maryja która zapoczątkowała boski plan zbawienia doprowadzi go do końca i zetrze głowę węża,siedlisko diabelskiej pychy i jego pomocników.Jej władza i miłośc jest potężna,Bóg uczynił Jej wielkie rzeczy,które są niepojęte dla rozumu i poznania.Praktyka różańca św. jest remedium i młotem na upadłego anioła;ponieważ toczy się walka duchowa,dlatego potrzebuje ona narzędzi duchowych,a takim jest modlitwa różańcowa.
8 miesięcy temu / t
 
Św.Grignon de Monfort uczył,iż Maryja zapoczątkowała boski plan zbawienia i jest Tą która zetrze głowę węża,siedlisko diabelskiej pychy.Jej miłośc i władza jest potężna gdyż Bóg uczynił Jej wielkie rzeczy które są niepojęte dla rozumu i poznania.Rzeczą zbawienną jest praktyka Jej różańca,do odmawiania którego wzywa - jest on remedium i młotem na upadłego anioła.Istnieje bowiem widoczna i nasilona walka duchowa,a do przeciwstawienia się temu obłędowi, potrzebne są także "narzędzia duchowe",o które apeluje biskup Jamrozek.
8 miesięcy temu / t
 
Biskup, który osobiście prowadzi i uczestniczy w modlitwach Męskiego Różańca w Przemyślu. Tylko dziękować Bogu za takiego pasterza.
8 miesięcy temu / Rojek
 
Polska nie zwycięży bronią lecz Różancem. ????????
8 miesięcy temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.