DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Bp Ignacy Dec: Aborcja jest dzisiaj główną przyczyną śmierci na świecie

Bp Ignacy Dec: Aborcja jest dzisiaj główną przyczyną śmierci na świecie
Bp Ignacy Dec. YouTube/Dami Wałbrzych
#ABORCJA    #IN VITRO    #GENDER    #BP DEC    #NEOMARKSIZM    #UTOPIA    #CZŁOWIEK

W 2018 roku zabito w wyniku aborcji prawie 42 miliony dzieci. Te dramatyczne statystyki potwierdzają, że tzw. aborcja jest dzisiaj główną przyczyną śmierci na świecie. Na problem uwagę zwrócił bp Ignacy Dec podczas wykładu inauguracyjnego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

Bp Dec wygłosił w Toruniu wykład inauguracyjny pt. „Stosunek do życia uniwersalną miarą cywilizacji”, w którym zwrócił uwagę na problem aborcji i postępującej liberalizacji „prawa aborcyjnego”.

 

– Statystyki aborcyjne w światowym wymiarze są zatrważające. Aborcja jest dzisiaj główną przyczyną śmierci na świecie. W 2018 roku zabito na świecie w wyniku aborcji prawie 42 miliony dzieci. Jeżeli przyjmiemy szacunkowo liczbę 50 mln rocznie przez co najmniej ostatnie 40 lat, to wychodzi nam porażająca liczba 2 mld dzieci zabitych przed ich narodzeniem. 2 miliardy niewinnych, bezbronnych ludzi. Dla porównania, szacunkowa liczba ofiar II wojny światowej wynosi ponad 40 milionów zabitych – podkreślił bp Dec.

 

Jak zauważył, do tej ogromnej liczby ofiar aborcji należy dodać też „ofiary aborcji ukrytej”, do której dochodzi podczas procedury in vitro, gdzie ludzkie zarodki są zamrażane oraz uśmiercane. – Nikt nie wie, ile ginie owych zarodków w trakcie tego procederu i ile jest aktualnie embrionów zamrożonych, gdyż liczby te nie są publikowane. Należy przypuszczać, że liczba ich jest także porażająca – dodał hierarcha.

 

Bp Dec mówił też o współczesnym upadku prawdy, która jest odrzucana, poniewierana i fałszowana i zastępuje się ją ideologią gender i utopią. - Dziś prawdę próbuje się niszczyć ideologią gender, zafałszowaną koncepcją człowieka, nawiązującą do filozofii Zygmunta Freuda – mówił. - Na uniwersytetach i uczelniach wyższych zniknęły katedry marksizmu, a gdzie podziali się marksiści? Sporo z nich funkcjonuje na uczelniach, zrzucili tylko szaty czerwone i  przybrali  szaty tęczowe – dodał.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2020-10-19 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Będzie też jedną z przyczyn kary dla świata ze strony Boga, gdyż ludzie nie chcą się nawrócić...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Zrobił Biskup żeby coś z tym zrobić poza tym zaawansownym wyliczeniem?
1 miesiąc temu / Co
 
Każde życie jest cenne. Również tych, których wiosenny lokdaun pozbawił nadziei, środków utrzymania i popchnął ich do samobójstwa. Na to biskupi pozwalają. Niestety obecnie, przed drugą falą zamknięcia gospodarki i życia społecznego z powodu fałszywej pandemii każda wypowiedź biskupów jest niewiarygodna.
1 miesiąc temu / tak ale
 
Co robili latami by kształtować pełnego ducha i mądrości odpowiedzialnego człowieka? Suspendowali kapłanów jak k. Dziwisz księdza Dr Hab, Piotra Natanka
1 miesiąc temu / Ordo
 
Tobie pozwolono sie urodzic i zyc. Tu chodzo o prawa czlowieka.
1 miesiąc temu / @@Antyadolf
 
A nie głód i rak?
1 miesiąc temu / nK
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.