DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Bp Henryk Tomasik: małżeństwo mężczyzny i kobiety to współczesne Westerplatte

Bp Henryk Tomasik: małżeństwo mężczyzny i kobiety to współczesne Westerplatte
źródło: YouTube / Dobre Media Nowej Ewangelizacji

Małżeństwo mężczyzny i kobiety to nasze współczesne Westerplatte – powiedział w niedzielę podczas homilii wygłoszonej  w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej biskup radomski Henryk Tomasik.

 

W homilii bp Henryk Tomasik mówił, że „nasze współczesne Westerplatte to system prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić”. – To przede wszystkim miejsce dla Chrystusa i Jego Ewangelii. Dlatego Chrystusa nie można wyłączyć z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu na ziemi. Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski. A tych, którzy szermują hasłami oddzielenia Kościoła od państwa pytamy: czy nie wiecie, że Kościół to także wierni świeccy? Czy chcecie wierzących Polaków zamknąć w czterech ścianach domu i zakrystii? Czy chcecie zepchnąć ich do katakumb i nie pozwalać na publiczne wyznanie wiary? – pytał hierarcha.

 

– Ludzi mediów laickich pytamy: dlaczego ulegacie zasadzie, według której o Kościele należy mówić źle albo nic? Ten porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić – to nasze współczesne Westerplatte – to małżeństwo mężczyzny i kobiety, to rodzina z wielką odpowiedzialnością za religijne wychowanie dzieci i młodzieży – mówił ordynariusz radomski.

 

Ordynariusz radomski podkreślił, że w wojnie uczestniczyło ponad półtora miliarda osób, w tym 110 mln ludzi z bronią, zaś według różnych ocen zginęło w niej od 50 do 78 mln ludzi, w tym 6 mln Polaków.

 

KAI

TK


DATA: 2019-09-02 10:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy takie sformułowanie nie jest aby bez sensu? Przecież nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety właśnie.
5 miesięcy temu / Monarchista
 
Westerplatte to było na początku wojny. Potem skończyło się okupacją.
5 miesięcy temu / An
 
Nie postawiono nas do obrony, bo Bogu obrocy zbedni, ublizajacy majestatowi Pana - schowajcie wiec miecze...ale postawiono nas przed - wyborem. A drogowskazem nam Prawo - X Przykazan. To co uczynila pycha, pewnosc pokanania Niemca przy wykorzystaniu tylko 5 proc. przemyslu zbrojeniowego, bo nie chciano miec deficytu budrzetowego...przy najwiekszych mozliwosciach wystawienia 40 dywizji slabo uzbroinych przy stu niemieckich uzbrojonych po zeby znalezli sie kamikaze, ktorym wmowiono, ze jak wytrzymaja pare dni to przyjdzie pomoc, a samemu sie ucieklo z kraju. Nie dajcie sie zatem wiecej namawiac na Westrplatte.
5 miesięcy temu / mee...
 
Ja bym tego tak nie nazwała. To raczej odsiecz wiedeńska. Nie możemy o rodzinie myśleć w kategoriach kapitulacji. U nas wciąż rodzą się dzieci w rodzinach założonych przez kobietę i mężczyznę. Mamy zadanie bronić tych nienarodzonych, bo one są najbardziej zagrożone. Ja się modlę o to, aby aborcja była passe, aby ludzie zrozumieli, ze aborcja to morderstwo. Gdy będziemy bronić klasycznej rodziny i prawa do urodzenia, co nam może grozić? Jakie Westerplatte?
5 miesięcy temu / Bea
 
Skoro "małżeństwo mężczyzny i kobiety to nasze współczesne Westerplatte", to oznacza że obrońcy lada moment poniosą klęskę:
5 miesięcy temu / Xyz
 
To jest po prostu niesamowite jakich dziwnych czasów dożyliśmy że trzeba tłumaczyć co jest normalne a co jest sodomią. Właśnie! Hierarchowie za rzadko uzywaja tego słowa - sodomia. Nie chcą urazić - bład! Jak nic cię nie uraża, jak masz komfort to po co cokolwiek zmieniać? Skoro sodomia jest normalnoscią - jaki grzech? Po co cokolwiek próbować zmieniać? Fajnie jest! Nie sodomici tylko wesołki - prawda?
5 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.