DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Bp Guzdek zachęca do modlitwy w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej

Bp Guzdek zachęca do modlitwy w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej
Bp Polowy Wojska Polskiego dr Józef Guzdek fot. Grazyna Myslinskai/FORUM
#POLSKA    #BANDERA    #BP JÓZEF GUZDEK    #UPA    #OUN    #WOŁYŃ    #LUDOBÓJSTWO    #POLACY    #UKRAINA    #ORDYNARIAT POLOWY

Apel o modlitwę za ofiary zbrodni wołyńskiej oraz w intencji wybaczenia i pojednania skierował do wiernych Ordynariatu Polowego biskup Józef Guzdek. Ordynariusz wojskowy przypomniał w liście, który będzie odczytywany w najbliższą niedzielę w kościołach garnizonowych w całym kraju, o okolicznościach dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów rzezi wołyńskiej. Przywołuje też pamięć o tych, którzy ratowali polskich sąsiadów w imię ewangelicznego przykazania miłości Boga i bliźniego.


Ordynariusz wojskowy podkreślił, że koniecznym warunkiem przebaczenia i pojednania jest prawda. - »Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli« - powiedział Jezus. Potrzebne jest nam wszystkim rzetelne podejście do przeszłości, które niczego nie pokrywa milczeniem, nie upiększa, ale uznaje cierpienia ofiar – powiedział biskup Guzdek.


Swoje przesłanie Ordynariusz Polowy kończy zachętą do modlitwy w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej oraz wybaczenia i pojednania między Polską, a Ukrainą. Zwracam się do wszystkich wiernych Ordynariatu Polowego, szczególnie do tych, którzy uczestniczą w liturgii w kościołach i kaplicach garnizonowych, o modlitwę w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej oraz o wybaczenie doznanych krzywd i pojednanie pomiędzy narodami – polskim i ukraińskim – zakończył bp Guzdek.


 

Źródło: KAI

POz

DATA: 2016-07-08 17:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy uważasz się za Boga, skoro warunki które grzesznik powinien wypełnić wobec Boga, uzurpujesz wobec siebie? Nie wiesz że Chrystus wybaczył swym oprawcom bezwarunkowo, a zgodnie z Łk9,23 katolicy mają naśladować Chrystusa? Nie wiesz że Chrystus nakazał przebaczać (Mt5,21-26) i w tym nakazie nie ma mowy o warunkowym przebaczeniu? Także w Mt18,21-35 Chrystus powtarza obowiązek przebaczania. Nie wiesz że Chrystus nakazał miłować nieprzyjaciół (Mt5,43-48) i w tym nakazie nie ma mowy o warunkowej miłości? Wreszcie, nie wiesz że Chrystus zakazał odwetu (Mt5,38-42)?
ponad 3 lata temu / do tradycyjny katolik
 
PiS bierze na wspólnika bandytę, pomaga mu, ukrywa jego dawne zbrodnie, a Biskup to pochwala i namawia nas wszystkich to podobnych działań.
ponad 3 lata temu / jak to?
 
Aby otrzymać wybaczenie Boga trzeba spełnić nałożone przez Chrystusa warunki: przyznanie się do winy, żal za grzechy, odstąpienie od tych grzechów i zadośćuczynienie. Jak do tych warunków ma się probanderowska Ukraina? Dlaczego mamy wybaczać, skoro nie spełniają warunków koniecznych do wybaczenia? Czy prawo ludzkie nie ma odzwierciedlać Prawa Bożego, jako najdoskonalszego z praw? Coś się Biskupowi pomieszało.
ponad 3 lata temu / tradycyjny katolik
 
a jak się odnieść do celebrowania na Ukrainie UPA tak na poziomie państwowym, edukacyjnym, kościelnym jak i indywidualnym?
ponad 3 lata temu / pytanie
 
Skoro tak to dlaczego tak wysokiej rangi wojskowy boi się nazwać tego ludobójstwem. Żyjmy w prawdzie księże biskupie. Drugiej okazji nie będzie.
ponad 3 lata temu / gad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.